Çağrı merkezinde çalışmak

Shawtyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2017
85
38
25
Kızlar yarın bı çağrı merkezinde işe başlıyorum 10 günlük bir eğitim verecekler ama bir türlü pozitif düşünemiyorum kendime güvenemiyorum yapamam diyorum işe ihtiyacım var fakat kendine güvensizlikten mi daha önce hiç deneyim olmamasindan mı bilmiyorum hiç yapamayacakmisim gibi geliyor gözüm korkuyor sabah erken kalkmam lazım ama şuan nasıl yapıcam acaba yapabilir miyim diye düşünmekten uyuyamıyorum benim gibi olup zamanla alışan var mı bu korkumu nasıl yenebilirim bu arada şirket değil evden çalışıyoruz

Deneyim olmadığı için böylesin bence. Sakin ol yapacağına güven muhakkak iyi geçecektir. Bol şans hayırlı olsun şimdiden

Bütün firmalar a dan z ye hepsi, evden çalıştırıyor.
Ve hiç biri çözüm sunamıyor.
Bas bas bağırıyoruz telefonda, sonra ukalalık yapınca şikayet ediyoruz.
Cevap evet haklısınız arkadaşı uyardık bla bla bla diye.
Ama çözüm yok.
Stresle baş edebiliyor isen yap.

Hepsi burada, ptt kargo, turktelekom la en son sorun yaşadım.
Hele hepsi burada ve ptt kargo ( zaten allah kimseyi ptt kargo kucağına düşürmesin ) ile haftalarca uğraştım.

Reklam olabilir diye yazmamıştım ben de başta yazdığınız yerin çağrı merkezine girdim:/ umarım iyi geçer iyi bir eğitim alabilirim

Reklam olabilir diye yazmamıştım ben de başta yazdığınız yerin çağrı merkezine girdim:/ umarım iyi geçer iyi bir eğitim alabilirim

Çağrı merkezi işleri, insanın psikolojik sağlığını test etmesi için harika yerler.
Çünkü bir kaç seçenek var:
1. Gelen şikayetleri şahsi gibi algılayıp, altında ezilmek, tepkiselleşmek ya da üzerine yük etmek
2. Tamamen müşteriye set çekerek onun ihtiyaçlarını yok saymak, çözümcül olmak yerine mesai doldurmak için politik cümleler kullanıp başından atma odaklı
3. İki tarafın da insan olduğunu hatırlayıp, ne kendinin ne de karşıdakinin hakkını yemeden, pozitif/duyarlı (ama boyun eğici değil), karşıdakinin sınır ihlaline karşı tedbirli (ama sıkıntısına kayıtsız değil) bir yol belirlemek.

Üç türlü de yapabilirsiniz bu işi. Üçüncüsü zor gibi görünen, ama dengeyi tutturduğunuzda size bir şeyler katacak bir yol

B
Bir kaç güne alışırsınız.

Selam hangi firma acaba il neresi korkmayın yaparsınız size öncelikle metin okutacaklar diksiyon için

Çok zor iş değil ilk zamanlar yapamayabilirsin alışırsın

Geçen ben bir çağrı merkezini aradım.Muhtemelen oradaki kadın da yeni baslamisti.Sesi kapatmadan bu nerdeydi ya dedi ordan anladım.Sifre değişim istedim , olmamış.Ama kibar ve iyi niyetliydi.Umarim başarılı olur dedim geçtim.Yani yaptiginiz işte hata yapabilirsiniz.Zamanla alışırsıniz.Hic motivasyonunuzu kaybetmeyin

Şunu da ekliyorum resmen dolandırıcılık var bu işin içinde. Bizzat gördüm ve inanamadım. Lütfen kimse belgesiz, telefondan operatör değişikliği yaptırmasın ve taahhüt yaptırdıktan sonraki gün kontrol ettirsin indirim yapılmış mı, taahhüt girilmiş mi diye.

Taşeron firmalar resmen dört dakika içinde çöz ya da çözme ama o sürede müşteriyi gönder diyorlar.
Hatta eğitim verenin bizim işimiz müşterinin sorununu çözmek değil, dört dakika içerisinde kapatmak ve daha çok müşteri almak dediğini duydum. Çağrı aldıkça para dönüyor çünkü.

Zaten orada çalışanların çoğu sigara parası için ya da lise mezunu olarak en rahat iş diye çalışıyorlar.
İşe alım süreçlerine baksan çok kurumsal dersin, her şey binbir hayal kırıklığı bu ülkede.

Hasbelkader olmuş, vasıfsız takım liderlerini görünce zaten, bir de eziklik kompleksi içerisindeyse aman çalıştırayım boş durmasınlar fazla rahat bu iş diye mesai saatleri dışında da whatsapptan darlamaya başladıysa geçmiş olsun.

Müşteriler de çoğunlukla haklıdır bu arada. Olanlar için açıklama bile yapamazsın dürüst biriysen, ağır gelen o olur.

Hayırlı olsun. İnbound mu outbound çağri mi olacak?

Ben müşteri ilişkileri yöneticiliği yaptım.
Aslında yazmak istemedim ama ünlü bir iki firmaya müşteri ilişkileri bölümü oluşturdum.

Tabi ki ben hiç bir iş kolunun içi boşaltılmadan her konu da liyakat, kurumsallık var iken çalıştım.

Çağrı merkezi işi en en en iyi Hindistanlılar yapar.
Taşeron firma ne bilecek Allah aşkına onlar ister ki kuyrukta müşteri beklemesin.
Fakat her konu da rezaleti yaşıyoruz resmen.
Satış sonrası hizmetler olsun, çağrı merkezi olsun müşterinin sorununu çözmeden göndermek nedir.
Millet tüketici hakem heyetinde çözüm buluyor, çağrı merkezinde çözüm bulamayan x’de carlıyor anca öyle sorun çözülüyor.

Ben bu işleri çok iyi bildigim için, ptt kargo müşteri hizmetleri çalışanının beni resmen ….. git tavrı karşısında deli oldum. Şikayet formu oluşturttum ve haklı bulundum.
Hepsi burada da işgüzar müşteri temsilcisi değişim istediğim ürüne iade girmişti, günlerce uğraştım. Urun iade oldu.
Yenisini alıcam bir hafta da 100 Tl fiyatı artti.
Neyse bağıra çağıra kupon tanımladılar hemen alışverişi yaptım.
Gene hasarlı urun gönderdiler.
Tekrar degisim yaptırdım.
Rezaletler.

Bizim zamanımızda müşteriyi çözümsüz gönderen demek o çalışanı inceleyip ceza alması demek, çözüm sunmak icin orada görevli.

Satış mı yapacaksın? Şikayet mı alacaksın? Bilgimi vereceksin sen mı arayacaksın onlar mı seni arayacak.

Bunların hepsi çok fark ediyor. Ortalama 3 yıllık çağrı merkezi deneyimim var akıcı ve resmi konuşurum o yüzden hiç zorlanmadım ama satış için ikna kabiliyetim düşük. O yüzden outboond(dış arama) seçmem. Bana zor geliyor insanları telefondan bir ürün yada hizmet almaya ikna etmek.

Gecen gun bankam bana kaza sigortasi satmaya calisti, kiz oyle guzel anlattıki kiyamadim dinledim, 3 kere lafini böldüm yahu aracimi daha dun sattim, tekrar arac alayim vallahi sigortalari size yaptiracagim cok ikna edicisiniz diyorum, sayiyor da sayiyor.

En son tamam hadi yapalim dedim ikna oldum, kart bilgisi istemiyorsunuz diye sorunca, maasiniza ilisik kredi kartindan cekim yapacagim onaylarsaniz dedi (yuksek faizli, hayvan gibide kart kullanim ucreti var o yuzden kullanmiyorum) hayir dedim, kredi kartim kapalı acmam, maas kartimdan tek cekim yapabilirsiniz dedim, bu sefer yine basa sardi, ama cok iyi konusuyor, acayip cozum odakli, illa kredi kartindan cekim yapalim deyince hem istemedim hem de şüphe duyup telefonu kapattım sonra bankamdan teyit ettim.

Ama o hanimefendiyi takdir ettim, uzun yıllardır oyle profesyonel outbound cagri merkezi calisanina denk gelmemistim.

Iyı bır iş yerınıse maasın zamanında yatar sigortan yatar yapabılırsın bence zamanla daha da ıyı olursun. Evden calısmakda hoş bır sey. Stresı çoktur ama tanıdıgım çoğu kısı gırdı ve uzun süreler calıstı. Çogu iş yerınden egerkı fırma ıyıyse daha kapsamlı oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…