Burun tıkanıklığı için ?

karamio

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2007
462
278
bebeğimin özellikle geceleri burnu tıkanıyorr..
doktor tonimer adlı deniz suyu çözeltisi de denilen bir damla verdi...
kullanan varsa kaç damla veriyor acaba...
bizim aldığımız kutuda prospektüsü çıkmadı...
açıklaması orada yazıyordur aslında ama kutunun içinden çıkmadı..:1no2:fisfisfis
COLOR]

canım bende kullanıyorum..dr üzerine günde 5 kez 5-6 damla diye yazmış..ben bir tüpü 24 saat içinde bitiriyordum..zaten o kadar sürede kullanmak gerekiyor yoksa etkisi kalmıyor..ama o artık kar etmediği için kızıma tonimer baby sprey aldım o çok daha güzel açıyor ..bebeğin 2 ayı geçtiyse kullanabilir..

damlayı 5 ve 6 kez damlatabilirsin ayrıca serum fizyolojikte kullanabilirsin:)

canım bizede dr o damladan verdi günde iki kez kullanılacak dedi bir tanesini 24 satte kullanıyosun bize fayda etmedi geçirmiyor sadece hapşırtıyor inşallah sizde işe yarar

bana doktorum tıkandığı an kullan dedi hiç bir yan etkisi yok okyanus suyu dedi
ayrıca kulak burun boğaz doktoruda anı şeyi söyledi

saolun kızlar..
bebeğim bir buçuk aylık...genellikle gece tıkanıyor burnu...
gündüz hiç bir sorun yok....
burun tıkandığı zamanda emerken nefes alamıyor garibim...
bizde kullanalım bakalım işe yarayacakmı...
teşekkür butonunu kaldırmışlar..cevap yazan herkese teşekkür...

Canım geçmezse daha kötü olmadan hava nemlendirici al.
benim kızımın tıkanıklığı geçmeyince öyle yaptım,şimdi iyi çok şükür.

canım ben de nemlendirici aldım ama sen nasıl kullanıyosun sabaha kadar çalıştırıyo musun? bız odayı soğutuyo dıye ara ara calıştırıyoruz. sabaha hafıf bı tıkanıklık oluyo kızımda. sabaha kadar calıştırmalı mıyız?

canım ben de nemlendirici aldım ama sen nasıl kullanıyosun sabaha kadar çalıştırıyo musun? bız odayı soğutuyo dıye ara ara calıştırıyoruz. sabaha hafıf bı tıkanıklık oluyo kızımda. sabaha kadar calıştırmalı mıyız?

canım sürekli çalıştırmana gerek yok ben birer saat ara ile on dakika kadar çalıştırıyorum..gece yatmadan önce de en son ayarda 1 saat kadar çalıştırıp kapatıyorum..bu yöntem çok etkili..

canım sürekli çalıştırmana gerek yok ben birer saat ara ile on dakika kadar çalıştırıyorum..gece yatmadan önce de en son ayarda 1 saat kadar çalıştırıp kapatıyorum..bu yöntem çok etkili..

teşekkur ederim canım bu gece bu yontemi denicem:)

benimkinde de vardı.bende buhar makinasıyla hallettim.ne serum fiz. ne aspiratör işe yaramadı.şimdi çok şükür bir sorunumuz yok:teytey:

ben sobayı yaktıkça ara ara çalıştırıyorum.
Çok sıcakken daha yüksek ayarda,az sıcakken düşük ayarda çalıştırıyoruz.
uzun süre sobayı kapalı ktutuncada nemlendiriciyide kapatıoruz.
bende gece düşük ayarda çalıştırıyorum.Emzirmeye kalkınca bakıyorum soğumuşsa içerisi onuda kapatıorum.
Evin sıcaklığına göre Eylülün dediği gibi de yapabilirsin.

benimkinde de vardı.bende buhar makinasıyla hallettim.ne serum fiz. ne aspiratör işe yaramadı.şimdi çok şükür bir sorunumuz yok:teytey:

Evet ya ben bide hava atıyordum almam da almam diye sırnaşık şey
Evim sobalı su koyarım diyordum:))
Su koymak da işe yaradı ama aralarda yine tıkanıyordu.
Soğuk buhardan sonra çok şükür bir kez tıkandı o da çabuk açıldı.

X