burcu_brc kitap okuma günleri 10. anket

Nisan ayında hangisini okuyalım?

• Ankete Katılan
    12
  • Anket Kapalı .

burcu_brc

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2009
945
6
Haydi hanımlar, kimse anketi açmayınca 10. anketimizi ben açayım dedim yüksek müsadenizle. Bu anketten sonra sıra kaldığı yerden devam etsin. Ben kitap günlerimiz unutulmasın diye açıyorum bu anketi sevgiler....

LİSTEDEKİLER
Sarissa
maiberf
burcu_brc
prensesi
hande80
ameli
sliuistu
gnydn64
smoker
Punchshe
arapsabunu
neyneyse
Cemreeylul
cyd86

Her Şey Beyinde Başlar ---- Mümin Sekman

Her şey beyinde başlar.
Başarı, mutluluk, huzur beyinden gelir.
İnsanın karakteri, kararları, kaderi kafasında şekillenir.
Bazıları baştan kazanırken, bazıları 'kafadan' kaybeder!
Beyin vücudun % 2'si olsa da, geri kalan % 98'i yönetiyor.
Önemli bir iş yaptığından başımızın üstünde yeri var!
Aklın makinesi olan beyin herkese 'bedava' veriliyor!
Çoğumuz onu nasıl çalıştırmak gerektiğini öğrenmiyoruz.
O da kafamızın içinde, kafasına göre çalışıyor!
Ürettiği duygu ve düşüncelerin sonucunu ise biz yaşıyoruz.
Biz onu kullanmasak da o bizi kullanmaya devam ediyor.
Ne düşüneceğimizi, ne yapacağımızı belirliyor.
Bu kitap beyne, beyni anlatıyor.
Aklını başına toplamak ve hayatını 'baş'tan aşağı değiştirmek
isteyenler için...

İz ---- Canan Tan

Yakın çevremizde benzerlerini görebileceğimiz gerçeklikte bir baba-kız öyküsü... Babasına hayran Verda, hatta âşık. Biricik kahramanım diyor onun için. Ne var ki, yıllar önce annesiyle babasının boşanmasından sonra ayrı düşmüşler birbirlerine. Çatışmışlar, çelişmişler ama sevgileri içten içe hep sürmüş. Kariyerinde zirveye ulaşmış ünlü avukat Vedat Karacan'ın intiharıyla başlıyor öykü. Bu beklenmedik ölümün ardında yatan gizi çözmek Verda'ya düşmektedir. Geriye dönüp baktığında yüzleştiği keşke'leriyle, pişmanlıklarıyla ve içini kavuran devasa bir özlemle sürecektir babasının izini... Minicik çocuk ellerimi avucunun içine hapsettiğinde, yüreğim yüreğinde eriyordu babacığım. Parmaklarım büyüdü diye mi tutmuyorsun artık ellerimi? Keşke hep küçük kalsalardı... Ne oldu da ayrıldı ellerimiz baba? Hiçbir zaman soramadım bunu sana. Sormak istediğimde fırsat olmadı, fırsat olduğunda cesaretim... Soluk soluğa okuyacağınız, farklı bir Canan Tan romanı...

Moskof Cariye (Hürrem) ---- Demet Altınyeleklioğlu

Haremden saltanata giden tehlikeli yolda yürüyen bir kadın.

Hürrem, tarihi gerçekler ve kimi gerçek karakterler kullanılarak kurgulanan bir roman ve yazarımız Demet Altınyeleklioğlu, kendi hayalgücünün ürettiği müthiş bir Hürrem hikayesi anlatırken, 16. Yüzyılın saray atmosferine, kokusuna, rengine, dokusuna ve duygusal haritasına da yeniden hayat veriyor 16. yüzyılın özellikle ilk yarısına hiç kuşkusuz

Osmanlı Hakanı Kanuni Sultan Süleyman, İngiltere Kralı Sekizinci Henry ve Kutsal Roma Germen İmparatoru Şarlken damgasını vurmuştu. Bu hükümdarların iktidar mücadesi ve savaşları kadar aşkları da tarihin seyrini değiştirdi. Sultan Süleyman ve güzel cariyesi Hürrem, Sekizinci Henry'nin başını kestirerek öldürdüğü iki kraliçesinden biri olan Anne Boleyn ve Şarlken'in Avrupa'yı din savaşlarına sürüklemesinde

başrolü oynayan karısı Isabella…

Birbirini tanımayan bu üç güzel kadının, hemen hemen aynı yıllarda iktidar mücadelesi verdiği üç saray, romanlara, filmlere, TV dizilerine ilham veren büyük aşklara, inanılmaz entrikalara, komplolara, kanlı cinayetlere sahne oldu.

Fakat bu öykülerin hiçbiri; haremle, dünyanın en kudretli hükümdarı

Sultan Süleyman arasındaki tehlikeli yolda yürüyen

Hürrem'in macerası kadar masalsı değildi.

Şairin Romanı ---- Murathan Mungan

Adı Yerküre olan bir gezegen. En büyük kara parçası sayılan Anakara'da farklı yerlerden farklı nedenlerle Odragend'e varmak üzere yola çıkan gezginler. Elli yıl sonra yurduna dönen bir bilge şair. Yıllarca evinden hiç çıkmadan yaşadıktan sonra, çıraklarıyla birlikte kendisini yollara vuran bir şiir filozofu. Yalnızca şairleri öldüren bir katilin izini süren atlı polis ve yardımcısı.

Yol boyu içinden geçtikleri yerler, yaşamlar. Surlarında şiir bayrakları dalganan şehirler. Kanatları göğün gizemlerini birbirine bağlayan kuşlar. Sayıların, sözcüklerin, şifrelerin ardında ömür tüketen matematikçiler, dilciler, sözlükçüler, şairler... İnsanların ruhlarını sağaltan rüya terbiyecileri.

Batı'nın modern çağ fantazi romanlarıyla Doğu'nun Binbir Gece Masalları'nın özgün bir bileşimi.
Tabiata, emeğe ve şiire bir övgü.

Son düzenleme:
Anketimizin ilk oyu da benden olsun. Benim oyum Mümin Sekman'a gitti :)

Listedeki herkese özel mesaj gönderdim ama iki arkadaşımıza aşağıdaki sebeplerden dolayı mesaj gitmedi.

Aşağıda belirtilmiş Hatalardan biri oluştu
cemreeylul isimli Üyemizin Posta girişi doludur. Tekrar Özel Mesaj alabilmesi için cemreeylul isimli Kullanıcının eski Özel Mesajlarını silmesi gerekmektedir.
smoker isimli Üyemiz ya Özel Mesaj alamıyor veya almak istemiyor. Bu sebebten dolayı Özel Mesajınızı gönderemiyoruz

Eline sağlık canım.
Ben kitabı okuyabileceğimi düşünmediğim için oy kullanmıyorum.
Bugünlerde pek okuyamıyorum.
Elimde Orhan Pamuk- Kar var ama o da bitmiyor.
Anketle uğraşma işini de sana devretmiş olayım.
Keyifli okumalar size...

burcucum katılım pek yok sanki
1-2 ay ara verebiliriz
benimde okumak istediğim kitaplar birikti
ama katılım olur devam edersek seve seve iştirak ederim.

murathan munganı seçecektim aslında ama
kitap biraz pahalı geldi
daha yeni bir sürü kitap almıştım.
canan tanı da sevmiyorum o yüzden bende herşey beyinde başları seçiyorum canım

burcu,
çok teşekkürler anketi devam ettirdiğin için. bence katılım az da olsa devam etmeliyiz. devamlılık oldukça katılımlar da artacaktır inşallah. ben hemen oyumu kullanayım.

Eline sağlık canım.
Ben kitabı okuyabileceğimi düşünmediğim için oy kullanmıyorum.
Bugünlerde pek okuyamıyorum.
Elimde Orhan Pamuk- Kar var ama o da bitmiyor.
Anketle uğraşma işini de sana devretmiş olayım.
Keyifli okumalar size...

Teşekkür ederim canım. Senin son zamanların şimdi pek fazla kitap okuyamazsın kendimden biliyorum, uzun süre bir yerde oturmak insana eziyet gibi geliyor. Allah'ım bir an önce sağlıkla yavruna kavuşmanı nasip etsin. :KK49: :emir_bebek: :nazar:

burcucum katılım pek yok sanki
1-2 ay ara verebiliriz
benimde okumak istediğim kitaplar birikti
ama katılım olur devam edersek seve seve iştirak ederim.

murathan munganı seçecektim aslında ama
kitap biraz pahalı geldi
daha yeni bir sürü kitap almıştım.
canan tanı da sevmiyorum o yüzden bende herşey beyinde başları seçiyorum canım

Ara verirsek kopmalar daha fazla olur diye düşündüğüm için anketi açtım canım. Sen elindeki kitapları bitir, arada bir uğrarsın anketimize olmazsa.
Kitap seçeneklerini özellikle birbiryle alakasız türlerden seçtim ki herkese hitap etmiş olalım.

burcu,
çok teşekkürler anketi devam ettirdiğin için. bence katılım az da olsa devam etmeliyiz. devamlılık oldukça katılımlar da artacaktır inşallah. ben hemen oyumu kullanayım.

Rica ederim. Evet, kalan sağlar bizimdir deyip devam ediyoruz. Kitap günlerininin ilk anketini açtığımızda da herkes bir heves katılmıştı daha sonra teker teker kopmalar yaşandı ama şimdi daha bir az kaldık. Umudumuz biz devam ettikçe katılımcıların artması.

ben hala burdayim cok yogun katilimim olmasa da burdayim iste..mumin sekman bu ara ihtiyacim olan kisiydi tesekkurler..

ben hala burdayim cok yogun katilimim olmasa da burdayim iste..mumin sekman bu ara ihtiyacim olan kisiydi tesekkurler..

Olsun canım hepimizin zaman zaman çok yoğun katılamadığımız dönemleri oluyor. Beğenmene sevindim. Sevgiler...

canım teşekkür ederim, iyiki açtın valla anketi, aslında hepsini okumak istiyorum, önceliği mümin sekmana verip oyumuda ona kullandım..:KK71:

canım anketi açmakla çok iyi yapmışsın,oyumu kullandım. fakat evim tadilatta ,o yüzden çok fazla aranıza katılamasamda ,mutlaka okuyacağım...

eline sağlık cnm çok iyi yapmışsın yeni anket açmakla ben de oyumu canan tan'dan kullandım çoğu kitabını okudum ve bnm sevdiğim türden kitapları iz'i okumamıştım

eline sağlık cnm çok iyi yapmışsın yeni anket açmakla ben de oyumu canan tan'dan kullandım çoğu kitabını okudum ve bnm sevdiğim türden kitapları iz'i okumamıştım

Bebişimiz nasıl canım? Umarım herşey yolundandır, kendine ve bebişe iyi bak. Oy için de teşekkürler.

Burcucuğum madem devam ediyorsunuz cyd86 diye bir arkadaş bana katılmak istiyorum diye mesaj atmıştı.
Onunla irtibata geçip ekler misin?
O zaman kimseden ses çıkmadığı için ben eklememiştim.

Burcucuğum madem devam ediyorsunuz cyd86 diye bir arkadaş bana katılmak istiyorum diye mesaj atmıştı.
Onunla irtibata geçip ekler misin?
O zaman kimseden ses çıkmadığı için ben eklememiştim.

Tamam canım, ben şimdi özel mesaj atıp öğrenirim katılmak isteyip istemediğini.

X