Burasıda İş Arayan Bayanlar Kulübü Olsun mu ? :)

mery5685

Guru
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2014
1.243
638
32
Merhaba hanımlarr :KK54:
Yaklaşık 1 aydır işsizim başlarda bu durum hoşuma gitsede artık sıkılmaya başladım ve yavaş yavaş iş başvuruları yapıyorum.
Burası benim gibi iş arayan ama bulamayan hanımların sohbet alanı olsun diye düşündüm.
Günlerimizi nasıl geçiriyoruz iş ararken ne gibi sıkıntılarla karşılaşıyoruz gelin hep birlikte paylaşalım.
Bu arada iş sahibi arkadaşlarda gelebilir onlarda iş ararken ne gibi sıkıntılarla karşılaştıklarını ne kadar zamanda iş bulduklarını paylaşabilirler.
Hadi bakalımm buyrunnn kulübe :KK24:

insan kaynaklarında bakıyorum. yaz dönemi çok durgundu, eylülde biraz hareket gelir umarım.

merhabaaa
benimde okul ocakta bitti kpss kursuna başladım
sınavdan istediğim sonucu alamayınca internetten iş ilanlarına baktım
gittim görüştüm çoğu yere kabul edildim
aktif,diksiyonu düzgün,konuşkan ve asla çekingen olmayan bir yapım var.
ama tecrübelerim az
öğrencilikte dönemsel işler yaptığım için işe yaramıyor
bir de üniden önce 6 ay kadar tiyatro oyunculuğu yaptm ama başvurduğum işler daha çok aradıkları işçiler diyeyim satış satış satış
satışta 2 iş tecrübem var satış ağırlıklı işlere kabul ediliyorum fakat ya saatleri ters ya ücreti az ya yolu uzak hep bir engel çıktı
diyeceksnz ki 4 4lük olmaz
eğitim danışmanlıklarına gittim sevdim oraları ingilizce kursuydu ama dönüş yapmadılar onlarda beni beğenmedi
beni beğeneni ben beğenmem
benim beğendim ise beni beğenmez gibi kısır bir döngü oluştu:KK48:
bir kaç yer daha var tanıdık vasıtasıyla ama bu seferde ona girersem diğer istediğim iş ararsa nasıl çıkıcam tanıdığa ayıp vs diye iyice bir bekliyorum:KK48:

ben aslında muallaktayım bu ara, lisans mezunuyum kpss den 71 aldım, banka sınavlarına giriyorum. 2 yıllık evliyim ve bu yıl bebekte düşünüyorum aslında. ama boş boş ta evde oturmak istemiyorum.
ücretli öğretmenlik mi yapsam diyorum ama sınav sonuçları açıklanmadı bankaların onlardan da umudum var, bilemedim yani ne yapsam.
eşim çalışmana gerek yok bu yıl dinlen falan diyor.
formasyon almayı düşünüyordum, ona başvurursun diyor, ingilizce kursu falan düşünüyorum boş kaldıkça kurslara gidip kendimi geliştireyim diyorum. kpss barajını geçtim kurumlara başvuru oluyor bakıyorum şartlara ingilizce istiyor o yüzden onu da halledeyim diyorum.
sonuç olarak işsizim :)):KK48::KK48:

merhabaaa
benimde okul ocakta bitti kpss kursuna başladım
sınavdan istediğim sonucu alamayınca internetten iş ilanlarına baktım
gittim görüştüm çoğu yere kabul edildim
aktif,diksiyonu düzgün,konuşkan ve asla çekingen olmayan bir yapım var.
ama tecrübelerim az
öğrencilikte dönemsel işler yaptığım için işe yaramıyor
bir de üniden önce 6 ay kadar tiyatro oyunculuğu yaptm ama başvurduğum işler daha çok aradıkları işçiler diyeyim satış satış satış
satışta 2 iş tecrübem var satış ağırlıklı işlere kabul ediliyorum fakat ya saatleri ters ya ücreti az ya yolu uzak hep bir engel çıktı
diyeceksnz ki 4 4lük olmaz
eğitim danışmanlıklarına gittim sevdim oraları ingilizce kursuydu ama dönüş yapmadılar onlarda beni beğenmedi
beni beğeneni ben beğenmem
benim beğendim ise beni beğenmez gibi kısır bir döngü oluştu:KK48:
bir kaç yer daha var tanıdık vasıtasıyla ama bu seferde ona girersem diğer istediğim iş ararsa nasıl çıkıcam tanıdığa ayıp vs diye iyice bir bekliyorum:KK48:
İyi bir referans olmadan iş bulmak çok sancılı oluyor canım maalesef.
Bende şuan aynı durumdayım internetten bir çok yere başvuru yaptım.
Dün gidip bir yerle görüştüm olumlu olacak gibi ama aklım diğer başvuru yaptığım işlerde kalacak.
Çünkü onların şartları daha iyiydi biraz daha beklesem diyorum ama bu kez elimdeki işte kaçıcak :p

X