Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

İrmik helvam vardı dünden onu dondurma ile servis edicem. Eşim et manyağıdır inegöl köfte yapıcam dün tarhana çorbası yapmıştım yemedik o var. Köfteyi patlıcanlı beğendiyle servis edicem buzlukta közlenmiş patlıcanım var patates de kızartırım zaten köfte patates eşimin en sevdiği ikili hatta vera köfte eymen de patates ona göre:))

bende bu akşam köfte yapıcam,gece köfteyi yaptım soğanını ekmeğini robottan geçirdim
dolaba koydum dinlenmesi için,yine gece kalktığımız için kalkmışken yapayım dedim...
birde elmalı turta yapcaktım dün bugune nasıpmiş,onunda hamurunu yoğurdum
dolaba koydum dinlensin diye,yatmadan evvelde ekmek için hamur yoğurmuştum sabahta ekmeğimi pişirdim

bende bu akşam köfte yapıcam,gece köfteyi yaptım soğanını ekmeğini robottan geçirdim
dolaba koydum dinlenmesi için,yine gece kalktığımız için kalkmışken yapayım dedim...
birde elmalı turta yapcaktım dün bugune nasıpmiş,onunda hamurunu yoğurdum
dolaba koydum dinlensin diye,yatmadan evvelde ekmek için hamur yoğurmuştum sabahta ekmeğimi pişirdim

Maşallah hamarat hatunsun vesselam suedayı dombili yaparsın sen bu hamurişleriyle :)

yese keşke,dün pizzadan yedirdim biraz.yok ya arada bi hamaratlaşıyom işte...
Annem her hafta hamurişi yapardı bir de bir huyu var fırın ısınmışken deyip börek poğaça kurabiye kek arka arkaya pişerdi evde :)) benim 80 kilonun temelleri böyle atıldı :)
Boşver yemesin kahvaltısını eti balığı ve yemeğini iyi yesin gerisi zararlı zaten ama lezzetli orası başka :)

Annem her hafta hamurişi yapardı bir de bir huyu var fırın ısınmışken deyip börek poğaça kurabiye kek arka arkaya pişerdi evde :)) benim 80 kilonun temelleri böyle atıldı :)
Boşver yemesin kahvaltısını eti balığı ve yemeğini iyi yesin gerisi zararlı zaten ama lezzetli orası başka :)

hilal siz ankaralımısınız,annenlerle oturuyosun kızkardeşin falan yokmu yardımcı olacak
annenlerde yazlıkta,annenede maşallah benimde anneanem yapardı
bizim kocaman davul fırınımız vardı ne yaparsa büyük tepside yapardı
kalabalıkta olunca,bende kendi yemeklerını yese keşke diyorum aslında
alışsın ıstemiyorum zaten...
sen kiloyu doğumdan sonra almadınmı..
bekarkendemi vardı kilon..

Son düzenleme:
hilal siz ankaralımısınız,annenlerle oturuyosun kızkardeşin falan yokmu yardımcı olacak
annenlerde yazlıkta,annenede maşallah benimde anneanem yapardı
bizim kocaman davul fırınımız vardı ne yaparsa büyük tepside yapardı
kalabalıkta olunca,bende kendi yemeklerını yese keşke diyorum aslında
alışsın ıstemiyorum zaten...
sen kiloyu doğumdan sonra almadınmı..
bekarkendemi vardı kilon..

Kardeşim de gitti annemlerle bir kız kardeşim var, doğumdan önce 76 kiloydum kemiğim de iri o yüzden doğduğum günden beri kiloluyum:KK43: kilom az olsa bile ince görünmüyorum bi ara Üniversitedeyken 53 kiloya indim o zaman bile 40 beden etek giyiyordum

Eşimin arkadaşı köyünden keçi sütü getirmiş ikizlere muhallebi yaptım bayıla bayıla yediler :) vera her kaşıktan sonra öpücük yaptı ne yapsam versem mi bilemedim :KK43:
Bizim Dr 11. Ayda keçi sütüne başlayabilirsin demişti

Kardeşim de gitti annemlerle bir kız kardeşim var, doğumdan önce 76 kiloydum kemiğim de iri o yüzden doğduğum günden beri kiloluyum:KK43: kilom az olsa bile ince görünmüyorum bi ara Üniversitedeyken 53 kiloya indim o zaman bile 40 beden etek giyiyordum
peki zayıflamayı düşünüyormusun,nerelisin diye sordum kız söylemedin,annem hamurişleri yapıyor deyince,hangi yöreninkileriyapıyor diye düşündüm.bende pek meraklıyımdır he :KK1:
Eşimin arkadaşı köyünden keçi sütü getirmiş ikizlere muhallebi yaptım bayıla bayıla yediler :) vera her kaşıktan sonra öpücük yaptı ne yapsam versem mi bilemedim :KK43:
Bizim Dr 11. Ayda keçi sütüne başlayabilirsin demişti

keçi sütü anne sütüne daha yakın ne olacak aman alerjisi olmadıktan sonra
afiyet olsun kuzulara...

peki zayıflamayı düşünüyormusun,nerelisin diye sordum kız söylemedin,annem hamurişleri yapıyor deyince,hangi yöreninkileriyapıyor diye düşündüm.bende pek meraklıyımdır he :KK1:

keçi sütü anne sütüne daha yakın ne olacak aman alerjisi olmadıktan sonra
afiyet olsun kuzulara...

Çankırılıyız biz yöresel değil herkesin bildiği şeyler
Sen nerelisin

günaydın,sueda sabah babasıyla dışarda bikaç dakıka turladı geldi
şimdide uyuyor,gece 3.5 tan beri ayaktayız yine
topicte dünde bugünde kimseler yok,nerdesiniz millet?

günaydın,sueda sabah babasıyla dışarda bikaç dakıka turladı geldi
şimdide uyuyor,gece 3.5 tan beri ayaktayız yine
topicte dünde bugünde kimseler yok,nerdesiniz millet?

Sueda ın gecesi gündüzü yer değiştirdi herhalde biz de sabah 7de dikildik ayağa zar zor salladım da 9a kadar tekrar uyuduk
Her doğan bebek İslam fıtratı üzere doğarmış ya ikizler mutlaka sabah ezanı vakti uyanıyor , aslında güneşin doğuşuyla kalkıp güneşin batışıyla yatsak ama malesef biz geç kalkıp geç yatıyoruz :KK43:

Evet Konyalı, seninle hemşeri sayılırız Kastamonu Çankırı yakın birbirine. Günaydın bu arada:))
Kimse gelmiyor Elif burası ikimizin özel topiği oldu :)))

olsun kız bizde böyle yazışırız :KK9:
biz ilknurla hemşeriyiz,çankırılılar hep kuruyemişçi olur
sizdede varmı,çankırılı bi arkadaşım vardı onlarda kuruyemişçiydi...

Sueda ın gecesi gündüzü yer değiştirdi herhalde biz de sabah 7de dikildik ayağa zar zor salladım da 9a kadar tekrar uyuduk
Her doğan bebek İslam fıtratı üzere doğarmış ya ikizler mutlaka sabah ezanı vakti uyanıyor , aslında güneşin doğuşuyla kalkıp güneşin batışıyla yatsak ama malesef biz geç kalkıp geç yatıyoruz :KK43:

canım bebekler malesef uyamaz bu kaideye,yatma kalkma saatleri değişiyor
gönül isterki sabah kalkıp akşam yatalım ama olmuyor işte...
sueda doğduğundan beri böyle pek düzen yok,arada tutturuyo sonra tekrar bozuyor...
bu sefer benim düzende altüst oluyor zaten hastayım dahada kötü oluyorum...

canım bebekler malesef uyamaz bu kaideye,yatma kalkma saatleri değişiyor
gönül isterki sabah kalkıp akşam yatalım ama olmuyor işte...
sueda doğduğundan beri böyle pek düzen yok,arada tutturuyo sonra tekrar bozuyor...
bu sefer benim düzende altüst oluyor zaten hastayım dahada kötü oluyorum...

Bebeler ne derse o oluyor. Sen sueda uyuyunca uyuyacaksın yemekti işti demiceksin yoksa dinlenemezsin ben ilk zamanlarda öyle yapıyodum yemekleri annem yapıyordu sadece bebişlere bakıyordum onlar uyuyunca ben de uyuyordum gece az uyuyorlardı

Bebeler ne derse o oluyor. Sen sueda uyuyunca uyuyacaksın yemekti işti demiceksin yoksa dinlenemezsin ben ilk zamanlarda öyle yapıyodum yemekleri annem yapıyordu sadece bebişlere bakıyordum onlar uyuyunca ben de uyuyordum gece az uyuyorlardı

bende çok fazla iş yapmıyordum daha doğrusu yapamıyordumda
ama benim yemek yapacak kimsem yok o yüzden kendim yapıp hazırlamam lazım
sağolsun eşimde yardımcı oldu,ben gebeliğimin son 3 ayı ve doğumdan beri
evi çektirmedim hep o çektirir siler,diğer işlerimide yapardı
ama yemekten pek anlamaz,yapmadığım zamanda bikaç kez yemekte yaptı ben gösterdim o yaptı
birde çocuk uyuyunca uykun olmuyor bazen o uyanıyor bu sefer benim uykum geliyor
sağlık olsunda gerisi boş,işte uykusuz kalıncada sağlık bozuluyor bu sefer
drum uykusuzluk adamı hasta eder demişti ne kadar doğru..
gerçekten uykusuz kaldığım zamanlar çok kötü oluyorum,şekilden sekile giiryorum adeta...

ilk defa dışardan süt aldırttım,dün akşam kaynattım
3 kilosunu yoğurt yaptım 2 kilosuda dolapta
şu market sütlerini hiç sevmiyorum ya su gibi aynı
ama suedaya aldığım günlük sütler lezzetli oluyor...

X