buralarda yeniyim 🙈

acbe

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2014
489
361
merhaba arkadaşlar iki aylık evliyim.ilk ay pek bıısı olmadı.ıkıncı ay yaşın da verdıgı aceleyle (37) cocuk dusunmeye basladık.Indırdıgım programa gore yumurtlama haftasında 4 kez bırlıkte olduk.yumurtlama günü öncesi ve sonrası uc gun oncesı vs.Ayrıca yumurta rezervım de düşük cıktı doktor tüp bebek önerdı kısa zamanda.Velhasıl genelde 24-26 gün aralıkla oluyorum.30 mayıs da reglim başlamış 9 u 10 u 11 i gibi yumurtlama tarihleri (test vs oldugunu bilmiyordum sadece programa göre dogruysa o da ) 23 hazıran da yreni regl tarihim ama 5.gün gecmesıne ragmen hala olmadı.adet gününden bir gün önce kan testi verdim küçüktür 0,2 çıktı dedkm negatif.hala hasta olmayınca dün kan testi verdim yani gecıkmenın 4.günü yine negatif 0,02.bugun idrar testi yaptım negatıf, ovülausyom testınde cıktıgını yazmıs bazıları onu aldım denedım onda ikinci çizgi silik cıktı.regl olmadan yumurtlama olur mu.gec döllenme diye birşey varmıs yeni evlendıgım ıcın pek bılmıyorum yumurtlama haftasındakı cinsel bırlesım mı gec döllenıyor yoksa daha sonra olanlar mı.daha sonrasında pek birlikteliğimiz olmadı çünkü.velhasıl adet gecıkmesının 4.günü 0.02 cıkıp sonra yükselme ihtimali var mı? pek düzensizlık yasamadım smdıye kadar üç bes kezdir belkı max.üçbeş kez ateş basması yasadım kaç gündür dedım heralde hamıleyım ama negatıf.ovulasyom testı regl olmadan nasıl silik gösterıyor regl olmadan yumurtlama olur mu hamıle kalınır mı

Eklentiler

• IMG_6495.jpeg
    IMG_6495.jpeg
    110,1 KB · Görüntüleme: 55
Ovülasyon testiniz yumurtlama göstermemiş zaten. Muhtemelen birkaç güne adet olursunuz. Genelde yeni evliler adet gecikmesi gibi durumlar yaşıyorlar. Çünkü metabolizmamız cinselliğe alışmaya çalışıyor ve değişimler yaşıyor. Eğer adet olmazsanız bir doktorunuzla görüşün. Sizi üzmek istemem ama 0.2’den yükselmez 5 ve üstüne yükselme gözüyle bakıyor doktorlar

Ben de yukselecegini dusunmuyorum. Hemen tüp bebek önermesi tuhaf geldi bana. Öncesinde yumurta takibi ve aşılama sureçleri var.

Eğer siz kendinizi hazır hissediyorsanız maddi ve manevi olarak deneyin derim. Hemen tutmayadabilir çünkü %100 değil sonuçta

Bnde yeniyim buralarda ve birşey bilmiyom bilgi edinmek için üye oldum

Bence daha ciddi bir programla bebek denemelisiniz. Ovulasyon testleri alabilirsiniz ama zatrn yeni evlisiniz adetten sonra gün aşırı birlitelik öneriyorlar doktorlar. Bugun kadın doğumdaydım ben de muayene olmak için. yumurtam varmıs bugun halbuki adetim biteli 2-3gün oldu. Herkesin yumurtlaması adetten 10gün sonraki aralığa denk gelmiyor bunu anladım. O yuzden gün aşırı bol bol sevişin :KK70:
Tabii doktor tüp bebek dediyse bir bildiği de vardır konuyla ilgili bilgim yok

Sizi umutlandirmak istemem ama bende 5 yill boyunca normal yollardan hamile kalmadım başka sebeplerden dolayı sonra rahimdeki şekil bozukluğundan ameliyat geçirdim ovulasyon testi alıp kulanmaya başladım sonra adetime 3.4 kala ovulasyon denedim normalde adete yakın ovulasyon testi sliklesmez veya cif çizgi olmaz sinirlendim bunlarda yalan dolan para tuzağı dedim adetim geçti normal kaset test yapınca hamile olduğumu öğrendim anlatmak istediğim adete yajin dönemde yaptiysaniz ovu testini hamilede olabilirsiniz yinede sizi umutlandirmak istemem... Allah gönlünüze göre versin🤲🤲

X