bunu bilen varmı aranızda

sxixlayahasret

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
49
2
kıslar 2 haftalık bebek vajinal ultrasonda görülürmü?bilgisi olan varmıfisfisfis

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

bence görülmez ama yinede bilemem benim hamileliklerim 2 aylıkken anladım o yüzden yanlış bir şey demeyim

canım ben 4 haftalık hamişken gittim kese okadar küçüktükü vajinal ultrasonla bile seçmekle zorlandı doktor bebişide 7. haftada gördükk

Güzelim ben 4 haftalıkken gittim görülmedi.5 haftalıkkende görülmedi.Sadece bir nokta görüldü ama doktor emin olamadı.Şimdi 6 haftalık yarın gidiyorum doktora umarım görünür.Tabi birde bu hcg değerlerine bağlı diye biliyorum.Benim 1000 olmamıştı daha sanırım en az 1000 e ulaşmalıymış.

2 haftalıkken görülmez..vajinal normal ultrasona göre daha kolay seçebilir keseyi ama 2 hafta çok kısa bir zaman en az 4,5 haftalık olmalıki görebilsin..

Canım benim ben hamile olduğumu 3 haftalıkken öğrendim ve vajinal ultrasonda bebeği görememiştik yani 2 haftalık bebek hiç görülmez biraz sabret tatlım.........

Ben hamileligimde ayaklarimi usuttugumden vs vs hamile oldugumu bilmeden ... cok sancim olmustu..Hatta orda kan testi yaptirdik orda soylediler hamile oldugumu...Tam hatirlayamiyorum ama adetim 1 hafta falan gecmisti sanirim (hamile oldugumu anlayamadigima gore) son adet gununden hesaplandigina gore hamilelik demekki 5 haftalik hamileyken beni ult... muayene ettiler ve gorduler bebegi...Gerci elle muayenedede hamileligi anliyorlar...Ama ogrenmek istedigin bebegi gormekse evet belli belirsizde olsa goruyorsun..Hatta kalp atislarini duyuyorsun bu yeterli sanirim gormekten fazla...?

kanda beta-hcg düzeyi 1000-2000 arasında iken transvajinal yolla gebelik kesesi görülebilmektedir. bu değerler de en erken olarak gebeliğin 5. haftasında alınır. gebelik haftası da son adet tarihinin ilk gününe göre hesaplanır, yani adet olmayı beklediğin gün (yumurtlamanın üzerinden 14 gün geçmiş demektir) hamile olduğunuzu öğrenirseniz bu sizin 2 haftalık değil, 4 haftalık gebe olduğunuzu gösterir.
bu yüzden yok 1 haftalıkken yok 3 haftalıkken gördüm laflarına inanmayın, sadece basit bi yanlış tarih hesaplaması anlamına gelir.. zaten 1 haftalık gebelik = henüz anne adayının adetinin bittiği güne denk gelir, nasıl bebek olacak yani değil mi :)

Ya 2 haftalık bebek kanda bile nasıl çıkıyor ya ben 5 haftalıktım keseyi doğru düzgün seçememiştik.

merhaba arkadasım bende görülmez dıyenlerdenım öyle dusunuyorum ama görenler var bılmem kı?

cnm benm bi arkadaşımın adetinin gecikmesinin 5. gününde gitmişti 1 haftalık hamiş olduğunu söylemiş dr (vajinadan ultrasonla bakılıyomuş)yerimseniben

evet cnmcım görülmez..bende 4 haftalık hamişken gitim alttan ultrasonla bile görülmedi..sonra 5 haftalık olduğundada nokta gibi bişeydi.kalp atışlarıda 6.haftanın içindeyken duyabildik..şu an 7+6 yım..

DR lar ultrasonun ölçümüne göre şu kadar haftalık diyo. yani SAT hesaba katmıyolar. ..yinede 4 haftalıktan önce görünene ben..........rastlamadım...CADIARZU...

ben 4 haftalıkken alltan ultrasonla bebeğimin kalp atıslarını duyduk.2 haftalık henüz çok erken bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…