Buna üzülüyorum sizce abartiyor muyum hanımlar ?

Sen derdini doğru anlatmaya ne dersin herkese doğru oku diyene kadar?
Babası ölüm döşeğinde olan biri instagramda story atacak halde olmaz herhalde o yüzden ben de yazmam. Böyle şeyleri story atmam zaten ilgi çekmeye çalışır gibi çok da ayıp bence.
Kolunda serumla atanlar gibi 😅

Sen derdini doğru anlatmaya ne dersin herkese doğru oku diyene kadar?
Babası ölüm döşeğinde olan biri instagramda story atacak halde olmaz herhalde o yüzden ben de yazmam. Böyle şeyleri story atmam zaten ilgi çekmeye çalışır gibi çok da ayıp bence.
Ben derdimi doğru anlatiyorum zaten.fark ettiyseniz soruda,normalde paylaşım yapmam ama bu şekil.paylastim demişim.cok derinine inmeden sıkıntı olduğunu belirtmiştim.yanindq olduğum kişilerin merak edip yazmaması na icerlemisim. Ve bu da gayet insani . Sorun sizin gibilerin fazla acımasız olması. Keşke yorum yazmakla ugrasmasaydiniz

Bu akşam babamın yanında kalıyorum hastanede.o dinleniyo.bende nette takılıyorum.normalde herseyi instagramda paylaşan biri değilim. Ama 3 gün önce babamla resmimi paylaşıp,bazen yapraklar dökeriz bazen çiçekler açarız, sen düzelince, yine çiçekler açacak babam,yazmistim. samimi olduğum ama işten sebep çok görüşmediğim arkadaşlarımın hiçbiri inanın,ne oldu geçmiş olsun diye sormadı. Ben hepsini arar sorardım bu durumlarda hatta bi kiz arkadaşımin babasi vefat etmisti ben agliyodum kiz bana aglama aglama diyodu o bile sormadı..cok üzüldüm. Siz olsaydınız ne yapardınız?
Ben de bazı kişilerin yazdığı gibi düşünüyorum; hastane fotoğrafı, serumli fotoğraf paylaşımları bana pek samimi gelmiyor. Yani ortada ciddi bir sey yokmuş izlenimi uyandırıyor.

Artık bu tarz paylaşımlar sıradanlaştigi için sen de o yüzden paylaşım yapmışsındır mutlaka. Hani devir teknoloji devri ya (!).

Mâlum devir teknoloji devri, her şey çok çabuk tüketiliyor. O yüzden sosyal medyada storyler öylesine hızlıca bakılıp geçiliyor çoğu zaman. O yüzden senin yazdığı kimsenin okumama ihtimali var. Okumuşlarsa da fotoğrafta baban sağlıklı görünüyorsa bir şey yazma gereği duymamış olabilirler.

Kk yi da anlamıyorum sosyal medyaya takılma orada herkes mutlu,güzel anlarını paylaşıyor deniliyor eee mutsuz anını paylaşana da dikkat çekmek deniliyor..Yani babanizin durumu çok kötü değildir her şey yolundadır böyle bir story atabilirsiniz evet yazinizdan bir sorun olduğu anlaşılıyor,yakın olanlar hayırdır bir durum mu var geçmiş olsun diyebilirlerdi haklısınız sizde onlara demezsiniz artık ama genel olarak son zamanlarda herkez kendinden aciz sanki öyle bi izlenim aldım artık toplu bayram mesajları bile gelmiyor 😁

Normalde instagramda çok paylaşım yapmam zaten.bu durumu paylaştım.babamla sahilde Bi resmimizi vardı.onu paylaşıp söz yazmıştım. Ama insan destek bekliyor.sasirdim sadece.burdada bilip bilmeden daha soruyu bile iyice anlamadan yargılayan olmuş.cahillik kötü
Ee bir de hastane fotoğrafı bile değilmiş, sahil fotoğrafıymış. Millet nereden anlasın babamın sağlık durumunu. O yazdığın cümleleri okusalar bile anlamazlar. Allah aşkına ya!

Onu yapmak istemedim.ozaman dikkat çekmek için olurdu.zaten anlayan anlamış.benim derdim en yakınların anlamamış olması.ki inanin.ben bu metni okusam Bi sorun olduğunu anlardim.

Herkes story'nizde yazanı okumak zorunda değil, anlamak için uğraşmak zorunda değil, story atılan bir yer orası ciddiyetsiz ve eğlence odaklı bir yer... Canım sıkılınca açıp kaydırıyorum ben, yazanı çoğunlukla okumuyorum bile mesela. Ciddi bir derdiniz varsa ve anlaşılmak istiyorsanız ciddi şekilde yazmalısınız. Eğlence odaklı bir yerde süslü sözler kullanıp kendinizi beklentiye sokmuşsunuz ne yazık ki.

Ee bir de hastane fotoğrafı bile değilmiş, sahil fotoğrafıymış. Millet nereden anlasın babamın sağlık durumunu. O yazdığın cümleleri okusalar bile anlamazlar. Allah aşkına ya!
Sen düzelince yine çiçekler açacak canım babam.metninden bisiy anlaşılmıyor mu

Herkes story'nizde yazanı okumak zorunda değil, anlamak için uğraşmak zorunda değil, story atılan bir yer orası ciddiyetsiz ve eğlence odaklı bir yer... Ciddi bir derdiniz varsa ve anlaşılmak istiyorsanız ciddi şekilde yazmalısınız. Eğlence odaklı bir yerde süslü sözler kullanıp kendinizi beklentiye sokmuşsunuz ne yazık ki.
Ciddi şekilde yazsam buradaki bazı arkadaşların düşündüğü gibi olurdum ozamanda.

Ciddi şekilde yazsam buradaki bazı arkadaşların düşündüğü gibi olurdum ozamanda.

Hanımefendi zaten bir fayda beklentiniz yoksa hastalık öyle cümle aleme duyurulması gereken bir şey değil. Babanıza dua istemeyecekseniz niye hastalığını paylaşasanız ki? Bu yaptığınız paylaşımın amacı nedir yani? "Çevremdekiler bakalım bana ilgi gösterecek mi", "yazdığımı inceleyip anlayacaklar mı" diye babanızın hastalığını gündem etmişsiniz söylemek istemedim ama durum bu. Gerçekten bir fayda göreceğinizi düşünüyorsanız, dua istiyorsanız vb hastalık cümle aleme duyrulur onun dışında evet amaç dikkat çekmektir.

Manevi desteğe ihtiyacınız varsa, teselli edilmek istiyorsanız story atmayınız. Yakın arkadaşlarınıza arayıp durumunuzu söyleyebilirsiniz. Dertleşirsiniz.

Hastanede story atılmaz cart curt diyenlerin hiç refakatçi olarak kalmadığını düşünüyorum.
Konu sahibi ben olsam ben de üzülürdüm. Sen de kendini geri çek, mesaj atma, konuşma. Trip at demiyorum ama araya bi duvar ördüğün belli olsun. Ben şahsen böyle yapardım

Bende bu durumda tepkiniz ne olur demek istemiştim ama sanki herseyi story atiyomusum gibi algilandim
Çok önemli değil. Sonuçta burada çeşit çeşit insan var yanlış anlayan da olacak,hak vermeyen de olacak,farklı düşünen de olacak. Bu platformun güzelliği aslında o. Arkadaşlarınız arasında böyle düşünenler de olabilir.
Ama ben sıkıntılı bir zamanımın öyle böyle duyurusunu yapıyorsam destek mesajı isterim.
Ama eşim benim zıttım düşünür mesela. Burada önemli olan senin ne hissettiğin

Çok önemli değil. Sonuçta burada çeşit çeşit insan var yanlış anlayan da olacak,hak vermeyen de olacak,farklı düşünen de olacak. Bu platformun güzelliği aslında o. Arkadaşlarınız arasında böyle düşünenler de olabilir.
Ama ben sıkıntılı bir zamanımın öyle böyle duyurusunu yapıyorsam destek mesajı isterim.
Ama eşim benim zıttım düşünür mesela. Burada önemli olan senin ne hissettiğin
Benim hissettiğim şey ben onları böyle durumlarda ariyodum.hatta fazla duygusalim galiba ağladığım da olmuştu.fakat o insanlar sadece 3 kişi.ne oldu diye bile sormadı.paylasim yapmayan biri olduğumu bilirler.buna rağmen..

Gerçekten görmemiş olabilirler bu arada. Bazı insanlar storyleri hızlı hızlı geçiyor; siz gördü sanıyorsunuz ama aslında görmemiş oluyor. Belki de gördü ama o an işi vardı ve unuttu. Bana kalırsa, dertleşmek/teselli istiyorsanız arkadaşlarınıza yazmalısınız. İnsan arkadaşına bu gibi şeyleri yazabilmeli. Kişisel olarak haber vermenize rağmen umursamıyorsa, salın gitsin zaten.

Gerçekten görmemiş olabilirler bu arada. Bazı insanlar storyleri hızlı hızlı geçiyor; siz gördü sanıyorsunuz ama aslında görmemiş oluyor. Belki de gördü ama o an işi vardı ve unuttu. Bana kalırsa, dertleşmek/teselli istiyorsanız arkadaşlarınıza yazmalısınız. İnsan arkadaşına bu gibi şeyleri yazabilmeli. Kişisel olarak haber vermenize rağmen umursamıyorsa, salın gitsin zaten.
Ben o an hepsine teker teker yazmak istemedim.o an Bi metinle, çok derine inmeden ama aslında sorun olduğu anlaşılır biçimde yazdim.benim.cok paylaşım yapmadığımı biliyorlar.ilk defa böyle bisiy paylaştım.hayat acımasız.

X