bulaşıklık için bi bakar mısınız

30pembe

Ha mim la yünsarun
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2010
1.162
434
arkadaşlar buluşıkları koymak için ne kullanıyorsunuz tek katlı naylon olanları beğenmiyorum . metal aldım o da paslandı . şimdi bambu agaç bulaşıklık varmış ondan almayı düşünüyorum. o da çürür mü acaba kullanan var mı

arkadaşlar buluşıkları koymak için ne kullanıyorsunuz tek katlı naylon olanları beğenmiyorum . metal aldım o da paslandı . şimdi bambu agaç bulaşıklık varmış ondan almayı düşünüyorum. o da çürür mü acaba kullanan var mı

resim olarakda bu

Eklentiler

• $BAMBU-BULASIK-RAFI__34595316_0.jpg
    $BAMBU-BULASIK-RAFI__34595316_0.jpg
    26,4 KB · Görüntüleme: 2.493
ben kullanmıyorum bulaşıklık. Nekadar makine kullansamda illaki elde yıkanacak şey oluyor. tezgahımda çok yer kaplıyor diye almadım bulaşıklık. Elimde yıkamam gereken varsa (ki hergün en azından büyük tencereler yada mikine çalışırken çıkan bişeyler oluyor) tezgaha bir mutfak havlusu seriyorum. Onun üzerine sıralıyorum suyu süzülüncede kurulayıp kaldırıyorum.

Resimdeki güzel ama tahta olmasıda ıslaklıktan dolayı çabuk yıpranmasına sebet olmaz mı? bide altında tepsisi yok ya süzülen su tezgahın üstüne yayılmaz mı?

bende sudan renk değiştirir kullanışlı olmaz.ben mudo dan aldım çelik ,çok şık duruyor ayrıca pas yapmadı

Ben demir bulaşıklık kullanıyorum 2 katlı olanlardan memnunumda bilmiyorum bu ağaç olduğu için suyla pek bağdaştıramadım ama üretimi yapıldıysa demekki dayanıklıdır.

ben demir bulaşıklık kullanıyorum 2 katlı olanlardan memnunumda bilmiyorum bu ağaç olduğu için suyla pek bağdaştıramadım ama üretimi yapıldıysa demekki dayanıklıdır.

ben de demir olandan kullandım paslandı . Garantiliydi bi de 2 yıl attım napıyım bide bunu denicem . Altı yok doğru o renkte tepsim var onu kullancam olursa tam altına olmazsa demir olanın ki de duruyor.

bende plastik olanlardan kullanıhorum hernekadar elımde yıkamasamda yınede cıkıyo bulaşık. metallerden amayı dusunuyodum bende. bambu çabuk bozulabolır gıbıme gelıyo :S

Ben de plastik tek katlı kullanıyorum.... Evet makine kullanıyorum ama bulaşıklıksız olmaz bence.. Demir sevmiyorum.. Ağaç ların teak olmadıkça küfleneceğini, kararacağını, temizliğinin kolay olmadığını düşünüyorum... Bez olayına gelince bez sevmiyorum, bulaşıkları bezin üzerine koyma fikri bana hoş gelmiyor... PLastik bulaşıklığımı haftada bir çamaşır suyuyla fırçalıyorum... tertemiz oluyor...:))

bende bir hafta öncesine kadar tek katlı plastik kullanıyordum..ama sevmiyorum plastiği..şimdi yeni aldım 2 katlı metal olanlardan çok memnunum hem çok estetik duruyor..çöp kovasıda aldım metal ikisi uyum sağladı..hem dayanıklı hem kullanışlı bence..bambu olan hakkında fikrim yok ama sulu bi ortamda dayanıklı olableceğini sanmıyorum.. metallerin kaliteli ve garantili olanlarından alırsan paslanmaz sanırım canım.. ben 25 liraya aldım hemde garantili..

ben kullanmıyorum ama eğer çok zor gelmezzse bu tahtayı aldığında bir küçük kutuda yat verniği al sür kurut ondan sonra suda yatırsan bişey olmaz.....

Bence bu ağaç olan bambu bulaşıklık zamanla sudan dolayı yıpranır ve renk değiştirir bir mobilya suya ne kadar dayanabilirki.metal olanları bende seviyorumfakat onlardada paslanma oluyor zamanla.en iyisi şefaf plastik bulaşıklık almak ben öyle yapacağım çünki.

Bende bulaşık sepeti sevmiyorum.Marketlerde tezgah üstü için özel bezler satılıyor.Onları serip üzerine yıkadıklarımı koyup bir süre bekletip kaldırıyorum.Bezide kurutup yeniden kullanıyorum.Daha iyi oluyor bencesi.

bende bulaşıklık kullanmayı sevmiyorum, zaten her zaman bulaşık makinemi kullanırım ama bazı tencere ve büyük plastik kapları mecburen elimde yıkıyorum. ben bunun için şu şekilde delikli plastiklerden aldım bunlar birbirine geçmeli iki tane şeffaf olanlardan aldım yetiyor bana bir senedirde kullanıyorum tanesi sanırım 1.5 tl'ydi :KK1: kuruyanlarıda kaldırıyorum, bu plastik şeffaf olduğu için tezgahımda kalabalık bir görüntü yaratmamış oluyor, şeffaf olduğu için kireç vs izleride yok, zaten hemen kuruyor. herkese tavsiye ederim. resminide buldum netten..

$plastikgecmeli2.jpg

hani hediyelik eşyadan tutda mutfak eşyaları hatta makyaj malzemeleri ıvır zıvır bir sürü şey satan yerler var ya, burda ....ucuzluk pazarları deniyor bazılarına eski bir milyoncular gibi öyle bir yerden almıştım.

Bizde iki katlı plastik olanlardan kullanıyoruz bulaşık için bulaşık makinesinde yıkıyoruz çogunlukla ama makineye sıgmayan tencre ve kaplarımız oluyor onları elde yıkıyoruz demir olandan alacaktık komşumuz ben kullandım benimki paslandı dedi almadık o yüzden resimdeki koydugunuz bulaşıklık suya dayanıklı olur mu acaba

hani hediyelik eşyadan tutda mutfak eşyaları hatta makyaj malzemeleri ıvır zıvır bir sürü şey satan yerler var ya, burda ....ucuzluk pazarları deniyor bazılarına eski bir milyoncular gibi öyle bir yerden almıştım.

acaba ambalajlı mı satılıyor?hiç dikkatimi çekmedi

ben kullanmıyorum bulaşıklık. Nekadar makine kullansamda illaki elde yıkanacak şey oluyor. tezgahımda çok yer kaplıyor diye almadım bulaşıklık. Elimde yıkamam gereken varsa (ki hergün en azından büyük tencereler yada mikine çalışırken çıkan bişeyler oluyor) tezgaha bir mutfak havlusu seriyorum. Onun üzerine sıralıyorum suyu süzülüncede kurulayıp kaldırıyorum.

Resimdeki güzel ama tahta olmasıda ıslaklıktan dolayı çabuk yıpranmasına sebet olmaz mı? bide altında tepsisi yok ya süzülen su tezgahın üstüne yayılmaz mı?

bende aynen böyle yapıyorum
mutfağı toplama işim bitince kurulayıp yerlerine kaldırıyorum
ortalıkta saatlerce duran tabakları toz kaptığı için ve boş boş yer kaplayan bulaşıklığı sevmiyorum
tezgahımda hep düzenli böylelikle

Bambu olandan bende var, renk değişimi olmuyo ama üzerine her boyda tabak koyamıyosun, kaşık kepçe koyamıyosun, bide kirlendiğinde kıvrımlarını tek tek yıkaması zor oluyo, o yüzden kaldırdım ben. Ama dekoratif tabaklık olarak şık duruyo. Eğer kullanışlı bişiy istiyosan, plastik tek katlı, hem tabak, hem bardak, hem kaşıklık bölümü olan basit bulaşıklıklardan al derim. Bende var, bazen elde yıkamam gerekirse onu çıkarıp kullanıyorum.

X