Bulaşık ve çamaşır makinasını temizlemek için

ben ara sıra parlatıcı bölumune döküyorum bardaklar daha parlak ve mikrop kırıcı etkisi var

süper bişe bu ya:)hemen denicem..ben zaten bulaşık makinasında parlatıcı yerine elma sirkesi kullanıyorum,parlatıcının kanserojen olduğunu duydum..çok güzel parlatıyor ve mikrop kırıyor,sirke kokusu kesinlikle kalmıyor,hijyen kokuyo buram buram:)parlatıcıyı bırakın hanımlar...ailemizin herşeyinden sorumluyuz,sağlıklarıyla oynamayalım,MAranki gibi konuştum:)

özel bulaşık makinası temizleyicisi alıyordum o kadar para verip
bir de bunu denerim
teşekkürler

lütfen bana yardım edin.............................................
fırınımda yanlışlıkla buzdolabı poşeti unutmuşum. fırın ısınınca poşet eridi. hemen farkettim ancak iyice yapışmış. şimdide sertleşti . ne yapsam çıkaramıyorum. bu konuda bir önerisi olan veya başına daha önce böyle birşey gelen varsa bana yardımcı olsun. ~TEŞEKKÜRLER

Böyle bir sorunum olmadı ama fırın temizleyici olarak AMWAY 'i tavsiye ederim

bende denedim hele çamaşır makinasının gider borusundan çıkan kireçleri bir görseniz

benim beyaz eşyalarım yeni olduğu için annemin makinasında denedik... kireci çözmek için makine boş iken 1 kupa dolusu limon tuzunu deterjan gözüne döküp 90 derecede yıkadık. aynısını bul. mak. ile de yapabilirsiniz. ve ben çay makinemin su kaynatan kısmına geceden 2 tatlı kaşığı limon tuzu atıp yarıya kadar su dolduruyorum. sabah içinde kireçten eser kalmıyor.. üstelik zararsız.

mehaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım verdiginiz bilgilere teşekkürler

ben 8 senedirsirkeyi kullanırım ancak en yüksek ısıda boş olarak.Rachel ray shovda gösterilmişti.sonuç süper....

Bulaşık makinemin parlatıcı kısmında kullanıyorum ama çamaşır makinesinde hiç kullanmadım denemek lazım :)

Benim bildigim 200 gr limon tozu dokuyoruz tamburun icine.yine tamburun icine 1 lt sirke dokup 90 da bos calistiriyoruz.
Ama sicak su alinca demissiniz daha bi mantikli geldi sanki

Son düzenleme:
Bulaşık ve çamaşır makinasını temizlemek için;sirkkeden yararlanıyorum.Ve sonuç harika...! Bunu Arçelik servisten gelen görevli önermişti.Geçenlerde çamaşır makinası su akıtıp kötü yıkamaya başlayınca çamaşır makinesinde de denedim.Şimdi süper yıkıyohihoyyyt

Uygulama söyle:Yarım şişe kadar sirkeyi makinanın içine (çamaşır makinasında göze) boşaltıp, makinayı boş olarak çalıştırıyosunuz.Bütün kireci yok ettiği gibi bulaşık makinesin de oluşan kötü kokularıda alıyor.Çamaşır makinesin içine biraz da kireç çözücü ekledim.Kısa program uygulayıp, suyu tahliye ettim.Dediğim gibi sonuç süper herkese tavsiye ederim:teytey:

denemek lazım :KK31:

bulaşık makinesinde denemek gerek.küçük şişeyle sirkeyi döküyoruz dimi bilmiyorum deneyeceğim..tek kireç gitmesin artıklarda gitsin :KK70: finis aldım ama ne bileyim

Arkadaşlar selam, bulaşık makinasının içinde pislikler birikmeye başladı ve bir koku var bir süredir. Ben de bunun için boşken çalıştırmayı düşünüyordum bu sirke olayını gördüm şimdi. Deterjan gözüne değil baya bulaşıkları koyduğumuz yerlere sirkeyi mi dökeceğiz havadan böyle?:) Sirkeyle içini yıkayıp çalıştırmak gibi yani? Deterjan filan koymuyoruz di mi bunun haricinde?

Limon tuzu ve sirkeyi çamaşır makinesinin tamburuna koyarak, sirkeyi de bulaşık makinesinin içine boca ederek çalıştırmayı düşünüyorum bende. Lakin ne sirkesi dökmek lazım hanımlar :KK70:

X