Bulaşık ve çamaşır makinasını temizlemek için

radika

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2008
1.024
4
Bulaşık ve çamaşır makinasını temizlemek için;sirkkeden yararlanıyorum.Ve sonuç harika...! Bunu Arçelik servisten gelen görevli önermişti.Geçenlerde çamaşır makinası su akıtıp kötü yıkamaya başlayınca çamaşır makinesinde de denedim.Şimdi süper yıkıyohihoyyyt

Uygulama söyle:Yarım şişe kadar sirkeyi makinanın içine (çamaşır makinasında göze) boşaltıp, makinayı boş olarak çalıştırıyosunuz.Bütün kireci yok ettiği gibi bulaşık makinesin de oluşan kötü kokularıda alıyor.Çamaşır makinesin içine biraz da kireç çözücü ekledim.Kısa program uygulayıp, suyu tahliye ettim.Dediğim gibi sonuç süper herkese tavsiye ederim:teytey:

Süper ama makineya zarar vermesinden korkuyorum, calgon vb. kullanmıyorum, acaba makinanın içi ne haldedir.

Bana da bulaşık makinamı kurmaya gelen kişi söylemişti arada bir makinayı boş olarak çalıştırıp sıcak suya geçtiği zaman içine bir şişe sirke boşaltın demişti boruların içindeki kalıntıların temizlenmesini sağlarmışşutarafagitti

Şimdiye kadar hiçbir zararını görmedim.Zira bulaşık makinesinde 2-3 seneden beri kullanıyorum.

bulasık makınesınde bosamı dokuyosun yoksa sıse gıbı bırseyın ıcınemı koyuyosun?

Şimdiye kadar hiçbir zararını görmedim.Zira bulaşık makinesinde 2-3 seneden beri kullanıyorum.

bende bır sure bulaşık makınasında sırke kullandım fakat daha sonra makınaya Zarar verır mı dıye tereddut ettım bıraktım.2-3 senedır kullandığınıZı söyluyorsunuZ.makınanıZIn ıç aksamına bır Zararı olmuyor değılmı?sırke bır sure sonra plastık ve çelık aksamını erıtıyor dıye duymuştum

lütfen bana yardım edin.............................................
fırınımda yanlışlıkla buzdolabı poşeti unutmuşum. fırın ısınınca poşet eridi. hemen farkettim ancak iyice yapışmış. şimdide sertleşti . ne yapsam çıkaramıyorum. bu konuda bir önerisi olan veya başına daha önce böyle birşey gelen varsa bana yardımcı olsun. ~TEŞEKKÜRLER

Bulaşık ve çamaşır makinasını temizlemek için;sirkkeden yararlanıyorum.Ve sonuç harika...! Bunu Arçelik servisten gelen görevli önermişti.Geçenlerde çamaşır makinası su akıtıp kötü yıkamaya başlayınca çamaşır makinesinde de denedim.Şimdi süper yıkıyohihoyyyt

Uygulama söyle:Yarım şişe kadar sirkeyi makinanın içine (çamaşır makinasında göze) boşaltıp, makinayı boş olarak çalıştırıyosunuz.Bütün kireci yok ettiği gibi bulaşık makinesin de oluşan kötü kokularıda alıyor.Çamaşır makinesin içine biraz da kireç çözücü ekledim.Kısa program uygulayıp, suyu tahliye ettim.Dediğim gibi sonuç süper herkese tavsiye ederim:teytey:

aman sakın kireç çözücü koyup çalıştırmayın ben yaptım dumanlar çıktı makinamdan tamirciye bile götürmeden yei makina almak zorunda kaldım.............:1no2:

Ben yaptım.Makinem canavar gibi çalışıyo.Üstelik tamirden de kurtuldum.Ama tercih sizin.

bende bır sure bulaşık makınasında sırke kullandım fakat daha sonra makınaya Zarar verır mı dıye tereddut ettım bıraktım.2-3 senedır kullandığınıZı söyluyorsunuZ.makınanıZIn ıç aksamına bır Zararı olmuyor değılmı?sırke bır sure sonra plastık ve çelık aksamını erıtıyor dıye duymuştum

Bunu her gün yapmıyorum.Arada bir temizlemek için yapıyorum.Zararına gelince, biz onu salata,turşu ve yemeklerimiz de kullanıyoruz.Plastik ve çeliği eritiyo olsa midemiz ne olurdu bi düşün.Yani makineye zararı olacağını sanmam:nazar:

ya bana bi akıl verirmesiniz anlayamadım da
çamaşır makinasında detarjan koyduğumuz yere sirke koycaz üstünede kireç sökücümü dökcez
bu uygulamayı anlatırmısınız
bide bulaşık makinasında detarjan koyduğumuz yere koymıcaz makinanın içinde dökcez akmazmı o ?

ya bana bi akıl verirmesiniz anlayamadım da
çamaşır makinasında detarjan koyduğumuz yere sirke koycaz üstünede kireç sökücümü dökcez
bu uygulamayı anlatırmısınız
bide bulaşık makinasında detarjan koyduğumuz yere koymıcaz makinanın içinde dökcez akmazmı o ?

Bulaşık makinesinde içine boşaltıyosun.Kapatıp çalıştırıyosun.Fazla su ve elektirik harcamaması için en kısa programı seçiyorum.(bu arada bişey dökülmüyo)
Çamaşır makinesinde su alırken göze döküyorum.İstersen sirkeyi boşaltıktan sonra biraz da kireç çözücü koyabilirsin.Gerçi kireç çözücüye gerek kalmıyo bile.Ben daha çok çamaşır yıkarken kireç çözücüyü ekliyorum.
Ablam bi de her çamaşırda sirke koyuyomuş.Kireç çözücüyü bıraktım artık diyo.Çamaşırlar sirke kokmuyo di mi dedim.Kokmuyomuş.Hepinize kolay gelsin kızlar:1rolleyes:

ya bende bunu arıyordum marketten calgonun tek kullanımlık bulaşık makinesi temizleyicisi var 10 liraydı yanılmıyorsam çok pahalı gelmişti ben bunu bir deneyeyim...

bende deniycem inşallah ama 10 yıllık bir makinam var ve hiç kalgon filan kullanmıyorum güzel sonuç alırmıyımki?

bildiğiniz gibi sirke kireç çözdürmek işinede yarıyor evlerimizde kullanırız genelde çaydanlık için falan doğal olduğu için biz zararı olduğunu sanmam uzun süre bekletirsen zararı olur tabi bekletmeden ıkıycaksınız ben ütümde bile kullanıyorum.çamaşır makinesinde denemmiştim deniycem.

Arkadaşlar artık makinalarda zaten arap sabunu ve sirke devri başladı ondan dolayı makinanızada sizede sağlıklı bir çözüm bu yol...

X