Bulaşık Makinası kullanan herkese tavsiyeler....

neyse ben gene denemeye kalkmayım
bu konularda takıntılıyım
kafam yerindeyken durkuk yere yemiş olmayım:roflol:

paylaşım için saool güzelim şaşırdım okuyunca arapsabunu nu halı yıkarken kullanırız bulaşıkta olduğunu ilkkez duydum

makinede parlatıcı yerine sirke kullanan arkadaşlar üzüm sirkesi kokuyoda elma sirkesi kokmuyo
hemde sirke deterjanın kalıntılarını temizler diye düşünüyorum ben

paylaşım için saool güzelim şaşırdım okuyunca arapsabunu nu halı yıkarken kullanırız bulaşıkta olduğunu ilkkez duydum

evet çok ilginç gerçekten ama deneyip memnun olanda var, işe yaramıyor diyende bende çözemedim hala :sm_confused:şakkıdı

sirkeyi zaten kullanıyodum...
bunu da denicem... zaten bulaşık deterjanı bardakları ve kaşıkları çiziyor...
çooookkk teşekkür ederim...

çamaşır makinanıza da eski kullanmadığınız çamaşırlardan koyup elma sirkesiyle çalıştırınca da makine tertemiz oluyo..yılda iki kere yaparım ben... tavsiye ederim...

ya benimde dikkatimi çekti şimdi bu durum a.syanlız iyi yıkar kötü yıkar ondan korkum yokta ,ya makşneye zararı dokunursa o beni diüşündürüyor:uhm:

sirkeyi zaten kullanıyodum...
bunu da denicem... zaten bulaşık deterjanı bardakları ve kaşıkları çiziyor...
çooookkk teşekkür ederim...

çamaşır makinanıza da eski kullanmadığınız çamaşırlardan koyup elma sirkesiyle çalıştırınca da makine tertemiz oluyo..yılda iki kere yaparım ben... tavsiye ederim...

çok güzel bir tavsiye...teşekkürler paylaşımınız için....

ya benimde dikkatimi çekti şimdi bu durum a.syanlız iyi yıkar kötü yıkar ondan korkum yokta ,ya makşneye zararı dokunursa o beni diüşündürüyor:uhm:

ben de arkadaşıım gibi düşünüyorum.
yok mu bizi bilgilendirecek arkadaşlar.cevaplarınızı bekliyoruz.

sirke olabilirde arap sabunukafamçokkarıştı kokusunuda hiç sevmem temizlik için gelen bayan halıları ve koltukları arap sabunuyla siliyor o kokuya dayanamıyorum, üstünden birde yumuşatıcıyla durulatıyorum kokusu hafiflesin diye....sirkeyi deneyeceğim
paylaşım için hepinize
glit307qt.gif

ben de arkadaşıım gibi düşünüyorum.
yok mu bizi bilgilendirecek arkadaşlar.cevaplarınızı bekliyoruz.

iyi ve ya kötü yıkamasıyla ilgili bir şey diyemem ancak makinenize bir zararı olmaz.. en

fazla bir kere daha çalıştırmanız gerekebilir temizliğinden hoşnut kalmazsanız....annemden

izni koparsam ben uygulayacağımda fırsat bekliyorujm bakalım..a.s.

makinede parlatıcı yerine sirke kullanan arkadaşlar üzüm sirkesi kokuyoda elma sirkesi kokmuyo
hemde sirke deterjanın kalıntılarını temizler diye düşünüyorum ben

zaten elma sirkesi olacak.. yani ben onu kullanıyoeum... makinenin parlatıcı gözüne koyuyorum...

bazen de çamaşır suyu koyuyorum... gamyoncuiremsu

yıllarca deterjan kullandım makinada şimdi ne yapıyorum biliyo musunuz normal bulaşık deterjanı veya ç.suyu koyuyorum sırayla...ne tuz ne de parlatıcı...kokluyorum bi de yıkandıktan sonra hiç bi sorun yok..bulaşık makinesi deterjanları hem çok pahalı hem de çiziyo bardakları..ben de bu çözümü buldum..memnunum da..paylaşmak istedim..:enbuyukkk:

yıllarca deterjan kullandım makinada şimdi ne yapıyorum biliyo musunuz normal bulaşık deterjanı veya ç.suyu koyuyorum sırayla...ne tuz ne de parlatıcı...kokluyorum bi de yıkandıktan sonra hiç bi sorun yok..bulaşık makinesi deterjanları hem çok pahalı hem de çiziyo bardakları..ben de bu çözümü buldum..memnunum da..paylaşmak istedim..:enbuyukkk:

çok teşekkürler paylaşımınız için ...gerçekten çok mantıklı geldi banada okuyunca.... çizilme

sorununu ortadan kaldırır ki zaten elde yıkadığımızda bulaşı o deterjanlarla yıkıyoruz.. yani

normal bulaşık deterjanı - çamaşır suyu - elma sirkesi çokk mantıklı bence.. a.s.

arkadaşlar sitede yayınlanmakta olan bulaşık makinesinde arap sabunu kullanımı yazısı bana ait değildir sitenizden kaldırmanızı rica ediyorum.arap sabunu kullanımının doğru olamayacağını düşünüyorum.
Berrin Vaizoğlu

bilginize...

X