Bulaşık makinası için yardım lütfeeen

Ben dönüşümlü yıkatıyorum yani 2 kez eco yıkatıyosam 1 kez yüksek derece yıkatıyorum ve de eğer çok yağlı bulaşık varsa kesinlikle 70 de yıkatıyorum.Çamaşır suyu da çok nadir koyarım. Fairy kullanıyorum deterjan olarak çok memnunum.

Merhabalar; konuyu dogru yere mı açtım bilmiyorum dogru yerde değilse tasırsanız sevinirim. Bulaşık makınam bulaşıklarımı sarartıyordu servis cagırdım baktılar bi sıkıntı yok çamasır suyu kullanıyosanız bunlar yeni makına az su kullanıyo o yüzden çamasır suyu koyunca sarartıyo dediler. Neyse çamasır suyu koymayı bıraktım ama bu kez de bulaşıklar kokuyo gibi hissediyorum.. Çünkü bulaşık yıkarkaen deterjan suyynun içine muhakkak o yapışan koku gitsin die çamasır suyu damlatırım.. Şimdi napsam bilmiyorum bir fikri olan kk üyeleri yardımcı olur musunuz ?[/QUOT
benim makinam boch, annemin 20 senelik makinesi benimkinden iyi yıkıyodu, her yolu denedim sarartıyodu, bana biri BİM varya onun bulaşık deterjanı güzel yıkıyo dedi gerçekten de bardaklarım beyazladı bi denesene belki işe yarar :)

Çamasır suyunu bıraktım kuzum ama bu kezde bulaşıklar hani yumurtadan sonra pis pis kokar ya (sası sası derler bizim buralarda) o şekilde koktu burnuma huylandım o yüzden çamasır suyu dısında alternatif aradım

Bunun tek sebebi sıcak suyla durulanan bulaşıklar diye düşünüyorum.
Ilk etapta soğuk suyla durulandiginda koku asla kalmaz. Ve hatta bir kaç damla sirke de kullanmalısınız.
..

Çamaşır suyunu gıda ve bulaşıklara kullanıyor çok kişi, ev temizliğinde kutu kutu harcaniyor ve sanıyor ki , " ha tamam hijyeni yakaladık " oysa hastalığın en hızlı davetçisi.

Merhabalar; konuyu dogru yere mı açtım bilmiyorum dogru yerde değilse tasırsanız sevinirim. Bulaşık makınam bulaşıklarımı sarartıyordu servis cagırdım baktılar bi sıkıntı yok çamasır suyu kullanıyosanız bunlar yeni makına az su kullanıyo o yüzden çamasır suyu koyunca sarartıyo dediler. Neyse çamasır suyu koymayı bıraktım ama bu kez de bulaşıklar kokuyo gibi hissediyorum.. Çünkü bulaşık yıkarkaen deterjan suyynun içine muhakkak o yapışan koku gitsin die çamasır suyu damlatırım.. Şimdi napsam bilmiyorum bir fikri olan kk üyeleri yardımcı olur musunuz ?
Ev yapımı sirke, karbonat ve limon tuzunu karıştırınca süper oluyor

Camasir suyu cok zararli:KK43: nasil yemek yediginiz seylere koyuyorsunuz ki onu
Parlamasini istiyirsaniz beyaz sirke yada elma sirkesi kullanin

Merhabalar; konuyu dogru yere mı açtım bilmiyorum dogru yerde değilse tasırsanız sevinirim. Bulaşık makınam bulaşıklarımı sarartıyordu servis cagırdım baktılar bi sıkıntı yok çamasır suyu kullanıyosanız bunlar yeni makına az su kullanıyo o yüzden çamasır suyu koyunca sarartıyo dediler. Neyse çamasır suyu koymayı bıraktım ama bu kez de bulaşıklar kokuyo gibi hissediyorum.. Çünkü bulaşık yıkarkaen deterjan suyynun içine muhakkak o yapışan koku gitsin die çamasır suyu damlatırım.. Şimdi napsam bilmiyorum bir fikri olan kk üyeleri yardımcı olur musunuz ?[/QUOT
benim makinam boch, annemin 20 senelik makinesi benimkinden iyi yıkıyodu, her yolu denedim sarartıyodu, bana biri BİM varya onun bulaşık deterjanı güzel yıkıyo dedi gerçekten de bardaklarım beyazladı bi denesene belki işe yarar :)

evet ecoda kullanıyorum deniycem 70i :) teşekkürler

ben otomatik te çalıştırıyorum. fairy kullanıyorum temiz oluyor.
70 derece de cam lar çizilir. dışalrındaki kaygan yüzey gider diye biliyorum. ben bardaklar çizilmemesi için napmalıyız dediğim de cam ları 50 dereceden yüksekte yıkamayın demişlerid

ben program olarak hepsini kullanıyorum. Parlatıcı olarak sirke ve tuz olarak da marketten aldığım makine tuzunu kullanıyorumç. Deterjanımda şundan;
11216575_441131802735043_2700115539220198847_n.jpg

gayet memnunum.

X