Bulaşık makinası için yardım lütfeeen

cevizlitarcinli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2016
366
171
Merhabalar; konuyu dogru yere mı açtım bilmiyorum dogru yerde değilse tasırsanız sevinirim. Bulaşık makınam bulaşıklarımı sarartıyordu servis cagırdım baktılar bi sıkıntı yok çamasır suyu kullanıyosanız bunlar yeni makına az su kullanıyo o yüzden çamasır suyu koyunca sarartıyo dediler. Neyse çamasır suyu koymayı bıraktım ama bu kez de bulaşıklar kokuyo gibi hissediyorum.. Çünkü bulaşık yıkarkaen deterjan suyynun içine muhakkak o yapışan koku gitsin die çamasır suyu damlatırım.. Şimdi napsam bilmiyorum bir fikri olan kk üyeleri yardımcı olur musunuz ?

Bulaşık makinesine çamaşır suyu koymayın mutlaka bulaşıklarda kalıntı kalır. Hiç sağlıklı değil.
Ben sıvı deterjan kullanıyorum. Miktarını istediğim gibi ayarlıyorum. Tableti bırakalı yıllar oldu. Ayrıca bitkisel deterjanlar da var.
Cila yerine beyaz sirke kullanıyorum. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Tavsiye ederim.

Makine ni sık sık temizle onun için deterjan lar var filtre sini çıkar ayda bikere yıka oldukça bulasiklari ni artiksiz bi şekilde diz içine karma karışık da dizme istediğin marka deterjanı kullan yine de temiz kalır ve temiz kokar :KK51:

Makine ni sık sık temizle onun için deterjan lar var filtre sini çıkar ayda bikere yıka oldukça bulasiklari ni artiksiz bi şekilde diz içine karma karışık da dizme istediğin marka deterjanı kullan yine de temiz kalır ve temiz kokar :KK51:
Makinam daha üç aylık canım filtresini de limon tuzu ile temizlememi söyledi servis temizledim bos bi şekilde limon tuzuyla çalıstrdm. Bulaşıkları da hiç pis koymam halbuki hatta eşim bazen takılır o bulaşık zaten yıkandı koyma bence makınaya yerine kaldır der. Bilmiyorum acaba bilinç altımı die düşünüyorum artık gerçekten çamasır suyunu küçüklükten beri fazlaca kullanırız.yani bulaşık deterjanı suyuna muhakkak damlatılırdı yüzey suyuna toz alma suyuna lavabolara vs.. Limonlu koku gidricide kullanıyorum bu arada :/

Çamasır suyunu bıraktım kuzum ama bu kezde bulaşıklar hani yumurtadan sonra pis pis kokar ya (sası sası derler bizim buralarda) o şekilde koktu burnuma huylandım o yüzden çamasır suyu dısında alternatif aradım
Ayni takıntı bende de var temiz olan bulaşıkları çıkarıyorum sanki makine hiç deterjanla çalışmamış gibi o koku gitmiyor makineden

Bulaşıklarını yüksek derecede yıka,hani genelde eco da yıkanııyo ya bulaşıklar sern 70 derece olan programda vs. yıkattır.O zaman koku kalmaz

X