bugün kırkımız doldu

benimde bugün 44 günlük kırkını çıkardık.biz kırkını çıkarırken 40 tane taşı yıkayıp ilistire koyduk ve kendi altın yüzüğümüde koydum 3 ihlas bir fatiha okuyup ilistire su döküp bebeğimin kafasından aşağıya döktüm.yıkadıktan sonra bebeğimi.kovada kalan suyu(el değilmicek),(ilkten yıkandım)çoçuktan kalan suyu kendi su kovama döküp gusul aldım.böylece kırkımızı sonlandırdık.not: ilkten çoçuğu kırklayınki(yıkayınki)sizin kırkınız karışmasın çoçuğunuza. sonra siz yıkanırsınız. yıkandıktan sonra dışarı çıkıp yada oturduğunuz yerden 1 kat yukarısına çıkıp uzak yerlere bakın ki çoçuğunuz olacak kötü huylardan arınsın.ben 40ımı böyle yaptım büyüklerimden öğrendiğim bu.kimide taş yerine kaşık koyuyor 40 tane.çoçuk demir gibi olsun diye:)

Son düzenleme:
ilis dediğin ne merak ettim.bizde 40 taşı yıkayıp kevgire koyduk kevgirden su döktük.iliste kevgir gibi bişeymi.bizi annem kırkladı:) annemde böyle biliyormuş.

ilis dediğin ne merak ettim.bizde 40 taşı yıkayıp kevgire koyduk kevgirden su döktük.iliste kevgir gibi bişeymi.bizi annem kırkladı:) annemde böyle biliyormuş.

ilistir dediğim (makarna süzeceği)bi nevi kevgir.malesef annem yanımdasenağlama olmayınca komşularımla kırkladık:)))

ilistir dediğim (makarna süzeceği)diğer adı kevgir.malesef annem yanımda olmayınca senağlama komşularımla kırkladık:)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…