Bugün İyi İnsan Olmak İçin Ne Yaptık?

aaynaa

başlngc 116 gnc 75 hedef 70
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2014
30.026
28.247
Günler geçiyor sonra haftalar daha sonra aylar bir de bakıyoruz ki yıllar geçmiş ve geçmişimize baktığımızda bakıyoruz ki neler yaptığımızı saymaya kalktığımızda tüm parmaklarımız doluyor mu? İbadetlerimizi, iyiliklerimizi, birilerine kol kanat germemizi, dualarımızı daim kılmak için birbirimize burada destek olalım her yapılan söylenmez söylendiğinde sevabı gider ama bugün bir şey yaptım diyebilmek bile bence önemli...

Ne güzel annelerimize yapacağımız yardımlar çok önemli annemle ayrı şehirlerde yaşıyoruz ben de artık bayramda kavuşacağım anneme inş..

Ben ogrencilerime kitap alacağım. Bence birbirimize teşvik olmak için yazalım sonuçta niyet önemli. Bu arada benim de buna benzer bir kinum vardi ama rağbet gormedi inşallah seninki görür canım:-)

Sağolun hocam sizlerden dua da isteyeceğim ben de mesleğime kavuşayım diye kaç senedir atanmaya çalışıyorum ama olmadı geçen 2 sene düz memuriyet için alım çok az oldu ve puanım çöpe gitti hayırlısı bakalım şimdi kpss için kendimi motive etmeye çalışıyorum..

Sağolun hocam sizlerden dua da isteyeceğim ben de mesleğime kavuşayım diye kaç senedir atanmaya çalışıyorum ama olmadı geçen 2 sene düz memuriyet için alım çok az oldu ve puanım çöpe gitti hayırlısı bakalım şimdi kpss için kendimi motive etmeye çalışıyorum..

İnşallah sana da nasip olur. Peki bu sene girmemis miydin sinava

Bu seneki sınavım başarısız oldu güzel puan alamadım 1 yıllık evliyim ikinci kez ev taşıdım ilk evimde yangın çıktı ölümden döndük evi değiştirdik falan derken çalışamadık kışın da kayınvalideler geldi derken son bir aylık çalışmayla da başarılı olamazsın tabii benim işim de 2015 ve 2016 sınavlarına kaldı 2015 düz memurluk için değil ama uzmanlık ve müfettişlik vs için puan almak lazım o da kolay değil ama umutsuz da olmak istemiyorum.

Ben de eşim yorgun işten gelecek ona sevdiği yemekleri hazırlıyorum afiyetle yesin bugün yine boş geçirmedim diye düşünüyorum ev işlerimi de bitirdim sayılır kendi kendime evimde oturdum çok şükür mutluyum..

:nazar::nazar::nazar:ALLAH TÜM EVLİ ARKADAŞLARIMIN YUVALARINI NAZARLARDAN SAKLASIN KEM GÖZLERDEN KORUSUN AMİN OLMAYANA RABBİM DAHA İYİLERİNİ NASİP ETSİN AMİN...:nazar::nazar::nazar:

Dün komşuma yardım ettim ama bugün evden hiç çıkmadım bir şey yapmadım pek :KK43: ama çok şükür demek lazım yine dualarımızı çoğaltmamız lazım

bugün ne yaptıysak kendimize yaptık başkasına yaptıysak da artık gözle görünen pek bir şey yoktur namaz kıldık kendimize oruç tuttuk kendimize kötü laf etmedik kendimize yemeğimizi yaptık kendimize ...

Bugün bir vakıf aracılığı ile Arakan a bağışta bulundum. Allah kabul etsin

zekatınızı verdiniz heralde ya da fitrenizi ben de ALLAH nasip ederse ünv okuyan kardeşime vereceğim zaten ona düşüyor durumu olmadığı ve babam da vefat ettiği için inş durumu iyi olanlar fakirleri bulabilir yardımcı olabilir ramazan paketleri falan ya durumumuza çok şükretmek lazım

Arakan'da katliam nasıl başladı
Uzun yıllardır devam eden Arakan’daki müslüman katliamı ile ilgili bilinmeyen bir çok yönü aydınlatacak olan bir makaleyi siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. Echo Of Jihad dergisi kaynaklı makalede Budist rahiplerin ve Burma hükümetinin zulmünü bir kez daha gözler önüne seriliyor. İşte o makale ;

Arakan’da Katliam Nasıl Başladı ?
Rohingya’da müslüman azınlığa karşı başlatılan soykırım, Budist Rahiplerin 3 müslüman gencin üzerine attıkları iftiranın alevlenmesi ile başladı.

Öncelikle 3 kişilik bir Budist Rahip grubu, 26 yaşındaki Burmalı bir kadına tecavüz edip ardından onu öldürdüler. Kadına tecavüz eden 3 kişiden birisi, kendisinin erkek arkadaşıydı ve kısa süre önce kadın tarafından terkedilmişti. Fakat aynı kadına tekrar geri dönmek istemesine rağmen, kadın tarafından reddedildi. Bunun ardından aynı kadın kendisine farklı bir erkek arkadaşı buldu. Bu durumu kaldıramayan eski erkek arkadaşı, yanına 2 kişiyi de alarak önce kadına tecavüz etti ve daha sonra da onu öldürdüler.
Katil Budist Rahipler, öldürdükleri kadının cesedini, bölgede bulunan bir müslüman köyünün yakınlarına bırakıp kaçtılar. Cesedin bulunmasının ardından yetkili Budist Rahipleri ve Burma Hükümet yetkilileri kadının başına gelen hadiselerden ötürü müslümanları sorumlu tuttular. Neticede 3 tane masum müslüman genç tutuklandılar. Tutuklanan gençlerden bir tanesi dövülerek öldürüldü. Diğer ikisi de mahkeme tarafından ölüm cezasına çarptırıldı. Böylece hükümet, bir iftira vasıtası ile tüm dünyanın gözü önünde müslümanlara karşı bir soykırımın ilk tohumlarını atmış oldu...
Bu hadiseyi takip eden aylarda, bir çok radikal rahip, Burma içerisinde ve dışarısında Rohingyalılara karşı bir anti-propoganda başlattılar. Burmalılara karşı kullandı slogan şöyleydi ; “Rohingya Burmanın bir vilayeti değildir. Onlar Bangladeşten gelen illegal göçmenlerdir”...

resimleri gördüm ya Müslümanlar dünyanın her yerinde öldürülüyor şehit ediliyor mısırdakilere zaten üzülüyoruz suriye aynı akın akın geliyorlar can korkusuna evlerini barklarını bırakıp ALLAH daha kan dökülmesine izin vermez inş Müslümanlar hor görülüyor hep cahil görüldüklerinden ALLAH BİZİ KORUSUN TÜM MÜSLÜMAN ALEMİNİ

X