buda benim yumurtalığımdan cıkan çikolata kisti

evet cnm aynen buymuş içimdeki o illet yüzünden bir yumurtalığımdan oldum cok teşekurler arkadaslar saolun evet iyiyim şimdi

canım benim sonunda görebildim fotoyu walla nediim Allah daha kötülerinden korusun önemli olan senin sağlığın .geçmiş olsun canım:teselli:

geçmiş olsun canım...umarım tekrarlamaz:1no2:bende 2. oğlumu sezaryan olurken dr görmüş ve almıştı portakal büyüklüğünde....ve bana o zaman dediği şeyi bugün gibi hatırlıyorum..."eğer bir kız bebek istiyorsan elini çabuk tut...çünkü bu kist ve bu kistin sebeb olduğu endometriosis kısırlık sebebidir...bundan sonra geçireceğin her bir yıl gebelik şansın giderek düşer...10 yıl sonra bir daha bebek yapma şansın kalmaz...."demişti...o gün doğurduğum oğlum şuanda 12 yaşında ve 4 yıldır hiç bir korunma yöntemi uygulamıyorum....gerçi bebek istediğimden değil ama olmayacağını hissettim o yüzdende bıraktım korunmayı ve kalmadım...demek istediğim bu kist henüz yeni ise bebek olma şansı var...fakat bu kist çıktıktan sonra bebeği olanlar bile 2. bebeği çok gecikmeden yapmaları gerek....hiç bebeği olmayanlar zaten alamunit vakit geçirmeden çalışmalaar başlamalı...sevgilera.s.

X