Hamur İşleri Buda Benim Pizza Tarifim Test Edildi Onaylandı...

yalnizkatip

kocişimi çok seviyorummm,
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2007
451
0
41
yiyenlerin kesinlikle bir kere daha bir kere daha dediği ve tabakta tek dilim bile kalmayan onaylı pizzam...

1/2 paket yaş maya 1 su bardağı sütün içinde eritilir. içine yumurta ve sıvı yağ ve tuz eklenip un yavaş yavaş ilave edilip hamur kıvamına getirilir biraz dinlendirilir hamur kabarıncaya kadar

1/2 paket yaş maya
1 sb süt
1 yumurta
1 tatlı k. tuz
1/2 sb sıvı yağ
kaşar
sucuk
sosis
biber
domates
ketçap
zeytin
mantar

hazır olan hamuru ince bi şekilde fırın tepsisine yerleştirir. Fırında çok az pişirilir. Fırından çıkarılır üstüne ince bi katman halinde ketçap sürülür ve kekik eklenir bi tatlı kaşığı kadar...
üstüne ince dilimlenmiş domates üste malzemeler yerleştirilir (pişme derecesine göre) ve en üste kaşar eklenir fırına verilir piştikten sonra kaşar rendesi tekrar boca edilir.. sonra da kesinlikle tadından yenmez bi hal alıyor her gün yesem sıkılmam sanırım bi de kilo sorunu olmasa

Son düzenleme:
dr oetkerin instat mayaları war ya hani..onunla nasıl yapılır bu..bi de biraz pişsin demişsiniz ya ilk başta,mesela kaç dakika?? teşekkürler

yaş mayayı ben daha çok seviyorum hemen hamur kıvamına geliyor. İlk hamuru 3 bilemediniz 5 dk pişiriyorum deneyin kesinlikle pişman olmayacaksınız kaydirigubbakcemile5

diyelim ki hamurdan fazla geldi kalan hamurdan da poğaçalar yapabilirsiniz yumuşacık gayet güzel oluyor sosisli ve siyah zeytinli benim favorim...

X