Bu Sitede Dnce zgrl Yok mu?

NEFERTARi

Ne mutlu TÜRKÜM diyene!!!
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2007
702
158
Merakımı giderirseniz sevinirim
Bizler düşüncelerimizi,duygularımızı özgür bir biçimde paylaşabilmek için bu sitedeyiz!!! Dün açtığım "ÖZÜR DİLEMİYORUZ" isimli konu protestoya dönüştüğü için kapatılmış,gerekçe bu ama işin açıkçası bana hiç inandırıcı gelmiyor!!!
O halde binlerce annenin yüreğine ateş düşürerek gencecik yaşlarında evlatlarını toprağa vermek zorunda bırakan pkk'lı şerefsizlerdende özür dileyelim isterseniz???
Zira benim gözümde beraber yaşadıkları komşularını katledip sonrada işi toprak ve tazminat isteyecek kadar yüzsüzlüğe vardıran bu şerefsizlerin pkk dan bir farkı yok!!!
Konunun kapatılması için gerçek gerekçe bu olsaydı eğer herhalde terör ile ilgili haberlere taşırdınız...
Ama konuyu kilitlerken yazığınız mesajın altına ermeni kökenli "talin" arkadaşında teşekkür imzasını atması beni farklı düşünmeye zorluyor...
Merak ediyorum tüm TÜRKİYE ayağa kalkmış bu terbiyesizlik karşısında çalkalanırken acaba ermeni kökenli moderatör arkadaşın isteği üzerine mi konumuz kapatıldı? Muhtemelen bir sonraki adımda "ÖZÜR DİLİYORUZ" kampanyasının Kadınlar Kulübüne taşınması olacaktır...

bence saçma çünkü gerçekten bazen bu sitenin amacını aşıp başka yönlere çeken kişiler çıkıyor...eğer öyle bir konu açılması isteniyorsa, bu tarza açık forumlar bulunabilir.biraz daha anlayış bence.

konunuza bende teşekkür etmiştim. çok önemli bir konuya değinmiştiniz..neden kapatıldı acaba:uhm:

sakin ol hemşo tartişma falan çikip ortalik gerilmiştir
durup dururken konu kilitlenmez bende uzun dönem modluk yaptim biliyosun
keyfe kimse konu kilitlemez inan canim kurallarin gereği neyse modlar o yönde çalişir:1hug:

konu guzeldi evet, kapatılmış olmasına anlam veremeyenlerdenim....
gecen gun SOAD gurubunun erovizyona katılması ile ilgili acılan baslık da cok yerindeydi ama kapatıldı...
konusamıyacak mıyız gercekleri?
Türkiye'nin gundemini ele gecirmiş bu denli onemli, tarihimizi ipotek altına almaya varlıklarını adamış insanlara olamayacak mı bi kaç cift lafımız?
burada sadece geyik icin yada kimin kaynanası kime ne yapmış kimin kocası kimi aldatmiş konularına yorum yapmak için mi varız?
ben tarihime sahip çıkamıyacaksam niye varım?
ne ehemmiyeti var Türklüğümün?
burası yeri değil demeyin...
söz konusu vatansa gerisi teferruattır... :kahve:

Konuyu görmedim ama görseydim bende teşekkür ederdim.ÖZÜR DİLEMEZDİM yani.

Konunun kapatılmasını sormanız doğru kendinize göre de haklısınız yerimseniben

Ama "ermeni kökenli moderatör arkadaş" diye belirtmenizde bence hiç hoş değil.

Son düzenleme:
sakin ol hemşo tartişma falan çikip ortalik gerilmiştir
durup dururken konu kilitlenmez bende uzun dönem modluk yaptim biliyosun
keyfe kimse konu kilitlemez inan canim kurallarin gereği neyse modlar o yönde çalişir:1hug:

Yok hemşo tartışma falan yoktu topikte... Herkes sağolsun gayet düzgün bir dille fikrini belirtmişti...
En iyi bizler biliriz Erzurumda katliamın izleri hala duruyor!!! Bu konuda hassasız milletçe ama ne yazık ki burada durum böyle değil!!!

nefertari arkadaşımızın özür dilemiyoruz konulu başlığını bende açmak istemiştim ama başlığı açacak yer bulamadım sonra görünce çok sevindim çok güzel yerinde bir başlık olmuştu gönülden kutladım ama başlık neden kapatıldı bende merak ettim protesto değil gerçekleri paylaştık bu üstü örtülecek bir konu değildir toplumumuzda herkesin bu konu hakkında bilgilendirilmesi gerekir bizler toplumun uyumayan kesimleri olma yolundaki kararlılığımızı sürdüreceğiz mail yoluyla da herkesin aydınlanmasını sağlayacağız çünkü bizler Atatürk'ün yolunda ilerleyen damarlarında asil Türk kanı dolaşan vatanseverleriz

konunu linkini koyarmısın buraya genelde ben burada bir haksızlık görmedim düşüncemi gayet açık belli ettim kapatıldıysa haklı sebebi vardır muhakak

Merhaba,
Bu konuyu Yeşlim ablamızda açmak için bana danıştı bende sitemizde farklı kökenlere sahip üyelerimizin olduğunu onları kırmamak adına bu konunun açılmamasının daha sağlıklı olacağını ifade ettim. Ki haklı olduğumu sizin son cümlenizde görüyorum(çok talihsiz bir cümle kurmuşsunuz). Bugüne kadar bu sitede ne böyle bir ayırım yaşadık ne de yaşattık bunada asla izin vermeyeceğiz. Sitede özgürlük yok mu diye konu başlığı açmışsınız böyle düşlüncelere sahipseniz evet bu sitede düşünce özgürlüğü malesef yok. Saygılar çiğnenirse özgürlüklerin anlamı değişir.

güzel bir konu bu konuda hem fikiriz bende kapatılması istemem ama bu tür konular her zaman icin kapatılmıstır
ama sizin uslübünüzde hic hos degil bizim türkler olarak hic bir zaman ne kürt ne cerkez nede bir cork ırk deyim bunlar icinde ermenilerde dahil ayrım yapmadık soykrımı uygulamadık bu bir gercek ama bunların yüzünede ermeni modörötör arkadas diyede vurmadık herkesin dini ırkı kendini ilgilendirir bize sadece saygı duymak düser
eger bilinen gercekler varsa kavga etmeye kimsenin kalbini kırmaya gerek yok

Valla bilemiyorum da arkadaşlar, tartışmayı öğrensek de tartışsak, konuşsak, fikir alışverişleri yapsak..

Ben eskiden daha çok zevk alıyordum KK dan. Şimdilerde pek girmyorum çünkü eski tadı yok..

Suç bizim belki evet..Konuşmayı beceremiyoruz belki, sinirlerimize hakim olamıyoruz evet belki doğru ama o zaman da işte, kabuğumuzu kıramıyoruz, KK ; kaynana, koca aldatma, bebek konuları ile sınırlanıyor hep..Bu da bir zaman sonra sıkıyor beni..

Orta yolu bulsak da şu konular kapanmasa artık değil mi?

açıkçası bende bu konunun kadınlar klübünde tartışılmasından,en azından özür diliyoruz kampanyasına karşılık "şu şu nedenlerden dolayı özür dilemiyoruz" şeklinde karşılık bulmasından yanayım.
dünki topik başlangıçta güzel gidiyordu ama daha sonra haddi aşan ifadeler kullanılmaya başlandı.
ermenilere kesinlikle hak vermiyorum.özür falanda dilemiyorum.dilememde.önce hocalının özrünü dilesinler hele.
ama yinede ermenilerden söz ederken hakaretvari kelimelere karşıyım.
aralarında sağduyulu düşünen vatandaşlarımız olabilir.
bu sitedede olabilir.
talin arkadaşımıza gelince ben onun isteğine bağlı olarak konunun kapatıldığını sanmıyorum.teşekkürü ise belki konunun uzayacağını ve bu konuda biriken nefreti görüp kırılacağını düşündüğü için etti.yani kapatılması sağduyulu ermeni vatandaşlarımızın kırılmasını engelledi.dediğim gibi hakaret edilmesi konunun sonunu hazırladı.
yani talinin bu şekilde düşünüp kinaye olsun diye teşekkür ettiğini sanmıyorum.bu şekildeyse onu çok sevmeme rağmen ben önce itiraz ederim.
tarihi tarihçilere bırakmak temennim.

ben tarihime sahip çıkamıyacaksam niye varım?

Varolmani biz istemedik dimi olmasaydin bizene dimi:asigim:-tatlicadiarzu-

Yok hemşo tartışma falan yoktu topikte... Herkes sağolsun gayet düzgün bir dille fikrini belirtmişti...
En iyi bizler biliriz Erzurumda katliamın izleri hala duruyor!!! Bu konuda hassasız milletçe ama ne yazık ki burada durum böyle değil!!!

du bakalim açiklama gelir hemşom elbette az sabir:nazar:

güzel bir konuya değinilmiş... fakat talin arkadasa da ermeni kökenli olarak hitab edilmesini yanlış buluyorum..ayrıca bu sitede düşünce özgürlüğü olmamış olsaydı siz şu an bu konuyu bile açamazdınız.. bu benım görüşüm tabii

Şunu da ilave edeyim,işlem yaparken ne modların ne de herhangi bir üyenin isteği doğrultusunda hareket etmiyoruz..

Bu sitenin kuralları ve prensipleri var..Bu prensiplerin içinde modların hoşuna giden yada gitmeyen konulara müdahale yoktur..

Bu konuda siteye ve konu kapatma işlemine yaptığınız dokundurma çok yanlış olmuş,bu uygulamaları en iyi bilen üyelerimizdensiniz..

Merhaba,
Bu konuyu Yeşlim ablamızda açmak için bana danıştı bende sitemizde farklı kökenlere sahip üyelerimizin olduğunu onları kırmamak adına bu konunun açılmamasının daha sağlıklı olacağını ifade ettim. Ki haklı olduğumu sizin son cümlenizde görüyorum(çok talihsiz bir cümle kurmuşsunuz). Bugüne kadar bu sitede ne böyle bir ayırım yaşadık ne de yaşattık bunada asla izin vermeyeceğiz. Sitede özgürlük yok mu diye konu başlığı açmışsınız böyle düşlüncelere sahipseniz evet bu sitede düşünce özgürlüğü malesef yok. Saygılar çiğnenirse özgürlüklerin anlamı değişir.

Merhaba sevgili Kazen
Talihsiz bir cümle kurduğumu sanmıyorum zira talin burada bir iki yazı yazıp moderatör olarak birkaç gönül kazanmış olabilir ama bu siteye ilk üye olduğum zamanlarda ki bu yaklaşık 1,5 yıl önceye tekabül ediyor Ermenilerin yaptığı soykırım ile ilgili açılmış bir konuda atalarını savunarak zaten rengini belli etmişti!!!
Yani arkadaşın bu konudaki düşüncelerini sizden daha önce farketmiş bulunmaktayım...
Ve bu konunun kaptılmasına ait mesaja "teşekkür" ünü basacak kadar fanatik bu konuda emin olun...
Bu konunun açılmasını farklı etnik kökenli arkadaşların rahatsız olmasına neden olabileceğini düşünmüşsünüz,o zaman sözde Kürt halkının haklarını savunan pkk konusundada aynı fikirlerin geçerli olması gerek bu sitede öyle değil mi?

konunun kapatılmasına gerçekten üzüldüm. kapatılması gereken bir konu değildi ama tartışma çıkıp farklı yönleremi gitti acaba? gurba prensese yürekten teşekkür ediyorum. söyleyeceğim herşeyi dile getirmiş. kalemine, yüreğine sağlık canım.

X