Bu olaya yorumunuz ne olur ?

E

EU3

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU3
bi olay anlaticam yorumlarinizi merak ettim. Artik kk ya o kadar cok baglandim ki herseyi paylasiyorum :) fikirleri merak ediyorum...

Isyerinden bi erkek arkadasin nisanlisi da ayni isyerine girdi. Bunlarin evlerin birbirine yakin, dolasiyila ayni serviste gidip geliyorlar isyerine. Ben de o servisteyim. Ilk gun kiz servise bindi ve en on bostu oraya oturdu, nisanlisi da yanina...Sonraki durakta bi kadin bindi ve bunlarin arkasina oturdu. Basladi soylenmeye, neymis efendim kendisi kac yildir en one otururmus, orasi onunu yeriymis, genclerde buyuklere saygi kalmamis vs vs...Kizin nisanlisi, bayadir o servise biniyor ama kiz ne bilsin ilk kez biniyo servise. Aslinda yasak oyle herkesin bi yeri var demek falan, isteyen istedigi ve bos buldugu yere oturur. Kizin nisanlisina bakiyorum hic savunmuyor, bisey demiyor arkasini donup te kadina. Sonunda kiz dayanamadi, ya hanfendi ben bilmiyordum burasi sizinmis, iyi yarin buraya oturursunuz dedi. Kadin daha hala soylenmeye devam etti...

Hadi kadina da kizdim cok ama esas kizdigim sey nisanlisinin olaya hic karismamasiydi, agzini bile acmadi.

Ne diyorsunuz kizlar, evlenilecek erkek boyle mi olmali

• Konu Sahibi EU3
Valla eşini savunmayan erkeklerden tek kelimeyle nefret edesim geliyor , ama bana düşmez tabi..!beni benimki ilgilendirir..

• Konu Sahibi EU3
bence saygısızlık etmek istememiştir...söylenen kişi yaş icabı büyükse eğer... ayrıca böyle bir konu için söylenen bir kadına nişanlısını bırak savunmayı, cevap vermek için tenezzül bile etmemiştir bence .Teyze işte kendi kendine öyle konuşmuş he he :)

• Konu Sahibi EU3
aaaaaa o kadinin tapulu yerimiymis ki bence sacma geldi kadinin edikleri cok salakca konusmus herkes isteigi yere oturur
cok yanlis nisanlisini savunmamasida ilk defa biniyo nisanlisini savunmasi gerekiyodu

• Konu Sahibi EU3
belki yaşı büyük olduğu için ve kabalık olmasın dıye veayrıca iş yerindeki bölümleride aynı ise yüz yüze bakarız diye söylememiştir....

• Konu Sahibi EU3
bu bahsettiğiniz durumun farklı bir versiyonunu ben yaşadım kısa bir süre önce ve eşime büyük bir tepki vererek evliliğimin yıkılma noktasına gelmesine yol açtım şimdilerde evlilik terapistine gidiyoruz ilk gidişimizde hemen bu olayı anlattım haklı oldumu sanarken aslında haksız oldumu ve eşimin iyikide benm istediğim gibi davranmadını anladım. terapistimiz erkeklerin durumlara yaklaşımının farklı olduğunu kadınlar kadar anaç duyguları olmadığından olaylara mantık çerçevesinde yaklaştıklarını açıkladı.yani düşününki iş arkadaşınız o kadına tepki verseydi nişanlısı olan bayan ondan güç alarak daha farklı tepki vererek olayı büyütebilirdi .ben artık eşimin beni savunması gerektiğini düşünmemeye çalışıyorum ben kendimi savunabilirim bence herkes kendiyle ilgili sorununu kendisi çözmeli ,bu şekilde olursak hüsrana uğramayız diye düşünüyorum...

• Konu Sahibi EU3
hayır o kadınla cocugun bolumleri aynı degil...kadın cok fazla soylendi ve hakaret iceren seyler soyledi...kiz bakti nisanlisi bisey demiyo en sonunda cok sinirlendi ve dondu konustu

valla ben erkegin yanındaki kadina birileri hakaret ederken haksiz yere, sessiz kalmalarina sinir oluyorum...Tamam erkekler olaya yine mantik cercevesinden baksinlar, buna tepki vermek mantiksizlik olmaz ki, anaclikla alakasi yok bence. Erkek dedigin korumalı biraz yani yabanci gibi mi durmali aman ben karismiyim, olay bana bulasmasin mi demeli

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi EU3
böyle bir durumda bile kız arkadaşını savunmayan bir erkek, çok daha önemli durumlarda demekki çenesini bile açamıyacak...
bir erkek her zaman sevdiğinin arkasında durmalı....
korumalı...çünkü kadınlar hassastır kırılgandır....
cesaretsiz bir erkek bence hiç olmasın daha iyi....

• Konu Sahibi EU3
Bazı ilişkilerde erkek daha naif ve daha barışçıl olabiliyor
Kadın ise daha hırçın..
Bu bir denge bana göre
Erkeğin orda tepki vermemiş olması onu pasifize etmez
Belki kadının huyumu bildiği için daha olgun davranmıştır.
Ben zaten kadınlarla bıdı bıdı eden erkekleri hiç sevmem..
Kadın kendini savunabiliyor ve korunmaya ihtiyacı yoksa ne mutlu ona!!
Ayakları yere sağlam basıyor demektir.

ya arkadaşlar bana laf caktıran insanlara acıkcası bende cvp vermem bu kendimi savunmama değil onun seviyesine inmemek için yapıyorum zaten konusur konusur sonra susar acıkcası nişanlısı en doğru davranışı yapmış tınmamış kadın acık acık kavga istemiş karşılık verseydi de amacına ulaşmış olurdu

işte sorunda burda bence cnm erkeklerin tıpkı biz gibi düşünmelerini bekliyoruz beklentilerimz olmayıncada husrana uğrayan yine biz oluyoruz.mantıksızlık bunun neresinde demişsin dedğim gibi erkekte duygusal yaklaşıp nişanlımı korumalıyım deseydi kadına bir laf söylese kadın vayy bana hakaret etti diip daha çok yaygara koparabilirdi çünki kadının kadına söylemesiyle erkeğin kadına laf söylemesi farklı yorumlanır.bu benim düşüncem siz sordunuz ben yorum yaptım

bence kabalaşmadan savunmalıydı nişanlısını
kadın naziktir
hep sokulmak isteriz erkeğimize
bu kendimizi savunamayacak olduğumuz için değilki
hoşumuza gider
sevmiyorum psırık erkekleri

kadın naziktir
hoşumuza gider

harikasın canım ya ...

Kadın bir iki söylenip susar o zaman tamam adam bişey demesin zaten amaa hakaret ettiği anda adamın da en azından bi çift laf etmesi gerekirdi. Hiç kimsenin kimseye hakaret etmeye hakkı yok. Sanki tapulu malı ne demek benim yerim? Ben olsam o adamın yerinde o kadına haddini bildirirdim kötükedihüso

nişanlısı o kadının seviyesine düşmemek için konuşmuyorsa orada nişanlısınıo sakinleştirmeliydi ama gercekten pısırık davranmışsa hiç ii bişey değil

evet ben de demiyorum, nisanlisi laf saysin o da hakaret etsin...Sadece nisanlim bugun basladi, bilmiyordu oturdu vs gibisine soyleyebilirdi, sanki hic nisanlisini tanimiyormus gibi oturmaktansa

Ayrica kiz da kavga edercesine karsilik vermedi, gayet sakin aciklama yapti

kadın naziktir
hoşumuza gider

evet ben de bunu dedim, kendini pekala savundu kiz , ihtiyaci olmaz kimseye ama bilmek istersin erkeginin senin arkanda oldugunu...

kadın naziktir
hoşumuza gider

sözlerinize son cümle dışında katılıyorum..isteriz ama sadece isteyip hayal etmekle kalabiliriz malasef ben yıllardır bunun mucadalesini verdim hep derdim ya şöyle arkamda dağ gibi kocam var demek istiyorum ama kendim dedim kendim duydum hiçbişi değişmedi bende şimdi durumu olduğu gibi kabul etmeyi öğrenmeye çalışıyorum..
savunmayan erkek sizce pısırıklığındanmıdır ?

evet veya umursamazlıgından, bana dokunmayan yılan bin yasasinciligindan

sahiplenmekle, savunmakla alakası yok aslında bunun...
benim eşimde aynısını yapardı...sesini çıkarmazdı...
çünkü karşısındaki bir kadın...
önce benim lafa girmemi beklerdi...
o anda erkeğin lafa girmesi haksız olan kadını haklı konumuna getirebilirdi...
ama erkek olsa ve bana bir şey söyleseydi o zaman değişirdi iş...

kız ii dayanmış yıne ben olsam servisin en onunde ızgaraya yerleştirirdim valla..... katılıyorum ufaktan bi savunma yapabilirdi ama ne olursa olsun bir kadınla bi erkeği helede yaşlı bi kadınla erkeği ağız dalaşı yaparken sevmem ben,,, yeşil otobusteyiz bi gun tel çaldı açtım arkamdaki laf etmiş baktım benımki bişler mırıldanıo kadına kapattım ne var dedim telefon yenı otobuslerde yasak değil oyle bi resim yok dedim ona dio hangi hanımmış o dedim su ya dedi telimin bitmesini bekleseymiş ya bana desin cevaplamasaydın keşke dedim ya bende olsam bi erkeğin bana laf etmesini istemem yanında kadın varken... kibarlık da bi dereceye kadar dimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…