Bu öğretmenlerin bizimle ne alıp veremediği var anlayamadık...

Sirine_4553

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2007
1.703
504
kızlar bu sene okulumuzun son senesi...ama inanın hergün bir öğretim üyesi gelip bizi aşağılayıp egosunu tatmin ederek sınıftan ayrılıyor...kimi hocalar krizin oluşturduğu zorlu durumda neler yapabileceğimizden yüksek lisans için neler yapmamız gerektiğinden bahsederken bazıları olmadık hakaret sayıyor gidiyor...haklı olduğumuz noktada karşılık versek ,sizi dinlemiyorum kaaale almıyorum,,ödevlerinizi sobada yakıyorum şeklinde cevablar alıyoruz.sizden balta olur sap olmaz ,sizin beyniniz yok gibi kelimeler kullanıyor susup kalıyoruz koca sınıf kimisi vizede şu şu konulardan soru soracağım deyip olmadık bir konudan soru sorup son senemiz okulumuz uzamasın diye uğraşırken dersimizle alakalı olmayan bir soru sorup geçiyor....ödevler yığılmış durumda ,ales vardı vizeler vardı,hergün osmanlıca ödevleri vs vs başımızı kaldıramıyoruz sonra anlayışlı olmaları gerekırken gecen hafta bır hocamız vay efendım ben sıze o konuyu verdım hazırlanmamıssınız dıye azarladı.....kutuphaneye gıttıgımde bana verılen odev kıtabının referans kıtabı oldugunu veremeyeceklerını soyledıler ....bıldıgınız ansıklopedı zaten ...arkadaslarında konusu hemen hemen aynı....kalakaldık ...ama hocamız gelmeyın fınalıme dedı olayı kestırıp attı...hazırlandık yarın ders anlatıcaz yıne bır suru hakaret asagılama begenmıcek ....ve bu ders secmelı bır ders ..konussak ınanın kufur de eder .......napıcaz bılmıyoruz fnale almazsa butunlemeden de hayatta gecırmez bu ınatla senemız uzar ...böle durumda olan arkadaslarımvarmı?

Son düzenleme:
kızlar bu sene okulumuzun son senesi...ama inanın hergün bir öğretim üyesi gelip bizi aşağılayıp egosunu tatmin ederek sınıftan ayrılıyor...kimi hocalar krizin oluşturduğu zorlu durumda neler yapabileceğimizden yüksek lisans için neler yapmamız gerektiğinden bahsederken bazıları olmadık hakaret sayıyor gidiyor...haklı olduğumuz noktada karşılık versek ,sizi dinlemiyorum kaaale almıyorum,,ödevlerinizi sobada yakıyorum şeklinde cevablar alıyoruz.sizden balta olur sap olmaz ,sizin beyniniz yok gibi kelimeler kullanıyor susup kalıyoruz koca sınıf kimisi vizede şu şu konulardan soru soracağım deyip olmadık bir konudan soru sorup son senemiz okulumuz uzamasın diye uğraşırken dersimizle alakalı olmayan bir soru sorup geçiyor....ödevler yığılmış durumda ,ales vardı vizeler vardı,hergün osmanlıca ödevleri vs vs başımızı kaldıramıyoruz sonra anlayışlı olmaları gerekırken gecen hafta bır hocamız vay efendım ben sıze o konuyu verdım hazırlanmamıssınız dıye azarladı.....kutuphaneye gıttıgımde bana verılen odev kıtabının referans kıtabı oldugunu veremeyeceklerını soyledıler ....bıldıgınız ansıklopedı zaten ...arkadaslarında konusu hemen hemen aynı....kalakaldık ...ama hocamız gelmeyın fınalıme dedı olayı kestırıp attı...hazırlandık yarın ders anlatıcaz yıne bır suru hakaret asagılama begenmıcek ....ve bu ders secmelı bır ders ..konussak ınanın kufur de eder .......napıcaz bılmıyoruz fnale almazsa butunlemeden de hayatta gecırmez bu ınatla senemız uzar ...böle durumda olan arkadaslarımvarmı?

arkadaşım durumuna çok üzüldüm inan...
pigom 2 sene önce mezun oldu hiç böyle sorunlarla karşılaşmadı...
rabbim akıl fikir versin ne diyim onlara...:mymeka:

aynı şey benimde başımada geldi. hoca, ben ve bi arkadaşıma "hey siz gerizekalılar" diye hitap etti bize. hemen sınıfı terkettim. şikayet ettim bölüm başkanına. oda gerekli yerlere bildirdi uzaklaştırıldı okuldan beyfendi. sonra bizim bölümde devam etmedi. tek bize değil çoğu arkadaşımıza yapardı bunu, herkes korkardı kimse sesini çıkarmazdı. ben çıkardım çokda iyi yaptım.
biz ilkokulda küçük çocuklar değiliz (onlara bile yaramazlıkları karşılığında böyle hitap edilmez) . kocaman insanlar olmuşuz belirli bi yaşı geçip önemli bi sınavdan alnımın teriyle geçmişim geleceğimi belirlemek için o sıralarda oturmuşum. bana gerizekalı denmesi için değil dedim.

en iyisini yapmışşın valla helal olsun ama malesef bızımkılerı gıdıp sıkayet etmek sorun degıl...çok kısı bılıyorum okuldan atılan tek ders yuzunden hatta bılgısayar dersı yuzunden atılan bılıyorum ...bu hak yemektır 8 senesını bır oğrencının heba etmektır ama onların umrundamı?gıtsek sıkayet etsek alır fınale ama asla gecırmez asla...bırıncı sınıftan arkadasımın dersı kaldı uc sene calıstı gecemedı...ıcımden gıdıp senın su ınsanlara hakaret edıp tatmın olan egonla sen oğretım uyesı olmussan ben mılletvekılı olurum demek gelıyor ama neyse..resmen secmısler okuldakı hocaları bızım ..bana bır tez verdıler dusunun tercume burosundakı cevırmen sastı kaldı asla cozemem dedi...2 mılyar tutdu bır tez ve çözmeye calısan kısı de yarım yamalak çözdu yarısı eksık....nefret ettım okula gıtmek ıstemıyorum delırdım resmen yarın sıze yazarım yarın derste bıze ne ıskenceler ettıgını...

Eee okuyupta adam olmayan kişilerden sadece bir kaç örnek...
Onlara en güzel cvp onları umursamamak olur...

aynen okuyup adam olamamış fi tarihinde bilmem hangi dağdaki okulda ğüç bela okumuş tövbe tövbe aynen öle umursamıcan da aslında final bızım fınal gıremeyınce okul son sene uzarsa yandık ....

Canım benimde son yılım ve bizde de tek hocada sorun var..Aşağılamıyor ama resmen bana mahkumsunuz der gibi davranıyor ve son yıl diye canımızı okuyor..
Nasıl bir ah aldığının farkında değil..
Onca öğrencinin geleceğiyle oynuyor..
Ders yapmıyor ama sınav yapıyor..-tatlicadiarzu-
Kimse son yıl diye sesini çıkaramıyor malesef..
Allah yardımcımız olsun ve bize sabır versin yoksa birgün bardağı taşırabilirler..
:kızgın:

ozaman napıcaksın mecbur katlanıcaksınız. bide fazla göze batmamayı dene. böyle hocalar göze batan mesela işte derse katılan ismini rahatlıkla hatırladığı öğrencileri daha kolay harcarlar. çok çalışmaktan başka çaren yok ve bulunduğu konuma hala inanamayan kendisini bişey sanan hocaları çekeceğin son sene olacak inşallah.

not: çok değerli, çok insancıl ve mesleğini hakkıyla yapan hocalarımızı tenzih ediyoruz:))

hemen hemen her üniversitede karşılşılan problemler...

geçen de bir arkadaş topiğinde her hoca öğrencilere laptop sahibi olmalıymış gibi davranıyordu...

biz de benzerlerini yaşadık.ama son sınıfta pek çoğunuzu mezun ederler bu kadar üzülme...

işe gireceksin patron öyle,okulda idare öyle,belki kocan veya kayınaliden öyle,komşun öyle.....

bu tiplerle her yerde karşılaşacaksın özellikle üniversitede....

çok da sindirmişler sizi anlattıklarına bakılırsa keşke toplu tepki gösterebilseniz....

Son düzenleme:
yaa ne kadar ilginç niye öyle yapıyorlar
ben ne kadar şanslıymışım dedim
ben edirnede okudum ayşekadında ve tüm hocalrım melek gibiydi
bi kere bile hakaret duymadım
hiç büyüklük taslamadılar
insan gibi insandılar
çok güzel diyaloğumuz vardı
bi kere bile hakkım yenmedi
hatta onların bende hakkı çok vardır
ne oluyor ki böyle yapınca acaba başları göğe fln mı eriyor
ne ilginç yaa
tabi nasılsa mecburlar deyip her lafı söyleyip egolarını şişiriyorlar demek
konuşmak bi işe yaramıyor mu peki

çok şükür benim hocalarım iyiydi o yönden,sadece bir dersten çok çektik,tek kaldığım ders de oydu,ama ne olursa olsun özlüyorum o günleri

bana hakaret ediyorsa bölüm başkanına yada gerekli yerlere anında şikayet ederim.Eğitimci olmak her yiğidin harcı değil malesef.Kompleksli olduklarına inanıyorum ne kadar biryere gelmişlersede aşağılık kompleksi yakalarını bırakmamış.çok yazık:tomato:

ayy canım yaaa bende yaşadım benzer şeyler..bizimde 3 tane hocamız hep aşağılardı..resmen siz salaksınız,beyinsizsiniz,hadi bi şikayet edin bakalım mezun olabiliyormusunuz vs vs tehditler savuruyordu...son sene zaten ödümüz kopuyordu uzayacak diye..bide bizde uzatanlar meşhurdu yani..matematik bölümü okudumda 4 senede bitiren azdı..tez hazırlıyoruz,hocaya götürüyoruz eksiklerimiz varmı vs diye..110 sayfalık çıktıyı karalıyor karalıyor şuralrı düzeltin diyor..hadi tekrar düzeltiyoruz yine götürüyoruz yine başka yerleri karalıyor...en az 3 kere yaptı valla paramıza emeğimize de yazık..bütün yanlışları bir seferde söylesen ölürmüsün be adam!!!
bide diğer arkadaşlarım yazmamız gereken programı çakamadılar,bir ben çözdüm olayı..o kadar sayfayı ben yazdım..kareler,kökler,üstler altlar,bölü,çarpı,delta gama derken boynum tutuldu..1 ay fizik tedavi gördüm...üstüne üstlük tezi kitap haline getirdik teslim ettik,bütün grup arkadaşlarıma 90 vermiş bana 80...bende sinirlendim..neye göre veriyorsunuz notları dedim,kimin ne kadar emeği olduğunu nerden biliyorsunuzda herkese 90 bana 80,kura mı çektiniz dedim...haksızlık ediyorsun,doğru konuş dedi..haksızlık yapan varsa oda sizsiniz dedim çıktım gittim..bölüm başkanı vardı yanında zaten ve öğrencilerine değer verirdi sağolsun..birazda ondan güç aldım herhalde...fırça çekmiş zaten adama...ahhhh o son sene..ömrümden ömür gitti desem yalan olmaz...hayatımın en kötü yılıydı...Allah kolaylık versin...

bizim hocaların da uyuzlukluları tutuyor arada ama yine de iyi sayılırlar..bir tane yaşlı prof vardı o bazen sinirlenince tüm sınıfa gerizekalılar diye bağırırdı..aslında dersin düzenini bozan bir grup vardı onlara demek istiyordu ama tüm sınıfa bağrıyordu...ben hocaların sınıfa hakaret etmesine karşıyım ama o hocayı severdim ve hak verirdim..ben olsam daha beterini ederdim o gruba...nasıl ki bulunduğu konumu sindiremeyen hocalar varsa 22-23 yaşına gelmiş bulunduğu konumu sindiremeyen öğrenciler de vardı ve hakediyorlardı..ama haksızlık eden hocalardan nefret ediyorum.bazen haklıyı haksızı ayırtedemiyorlar ve özel yaşantılarını çok fazla okul hayatlarına sokup kendi psikolojik rahatsızlıklarının acısını sınıftan çıkartan çok...

bizim de geçen hafta vize haftamızdı hoca mufredatı yetiştiremeyince arkadaşlar yazmayın ben siteme koyarım dedi.neyse bu mufredatı yetiştirme derdinde herşeyi jet hızıyla işledi zaten derste bi bk anlamadık.koca bayram tatili boyunca notları koyamadı sitesine.vize haftasının ilk 3gunu de koyamadı.son gece saat 3te lutfetmiş koymuş notları.istatistik dersi.zaten o dersi elinden geldiğince zorlaştirio. benim ertesi sabah sabahın korunde başka sınavımda vardı.zaten istanbulda okula gitmek için 2 saat onceden cıkıosun.sınavında %70 o notlardan..

ama dicek bişey yok.şikayetler universitede bi işe yaramıo coğu yerini sağlamlaştirmiş.istediğini birakio istediğini geçirio.yazın da dersi açip cebini dolduruo.ne verdiği ders varsa yazın kesi açilio en basit olaslık dersini bile içinden çikilmaz şekle sokup ole anlatıo.

X