Bu nasıl bir Dünya?

MaLiBu

....mucize.....
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2008
4.241
12
35
bu konyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama tuttum tuttum dayanamadım artık bi yere yazayım dedimm..
ben üniversite öğrenciisiyim ve hocalar bize ödev verio diyeceksiniz ne var bunda diyee..
verilen ödevler internette yayınlanıo gecenlerde bi bilgisayar ödevi varmıs ve bundan haberdar olmak içinde nete girmek lazımmış ben girdim açılmadı yapmadım ödevi her neyse..........
ya anlamıyorum bu nasıl bi zihniyettir bu nasıl bi dünyadır hadi benim bilgisayarım vardıda gördüm bilgisayarı olmayanlar napcak??
herkesin bilgisayarı olmak zorunda mı?
bazı insanlar yiyecek ekmek bulamazken bilgisayar bulamayan olamaz mı?
ya yoksa durumu ya alamıosa üni de okumanın koşulu mu bilgisayar?
bizim bilgisayar dersine hoca laptoplarınızı getirin nasıl olsa herkeste vardır demişti benim laptop ım yok masaüstüm var benim bile zoruma gitmişti laptop ım yok nası getiriim dedim içimden?
hiç olmayanlar napsın?
yazık diil mi onlara herkes laptopla ders işlerken kağıda not alanlardan biriyim bunları eve gelince pc d uygulama şansım var benim ama hiç bilgisayarı olmayanlar napcak???
dünya mı adaletsiz insanlar mı??

yani bildiğim kadarıyla üniversitede bilgisayar lab ları var.
en azından bizimkinde var.
isteyenin istediği gibi girebildiği, interneti falan olan.
bölümün ne bilmiyorum ama birçok bölüm için şarttır bilgisayar.
yani üniversitesinde bilgisayar labı olmayan da ki her üniversitede vardır gibi geliyor bana, internet cafede yapabilir. arkadaşlarından öğrenebilir. yapmak istedikten sonra çok dert edilcek birşey değil bence.

bu konyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama tuttum tuttum dayanamadım artık bi yere yazayım dedimm..
ben üniversite öğrenciisiyim ve hocalar bize ödev verio diyeceksiniz ne var bunda diyee..
verilen ödevler internette yayınlanıo gecenlerde bi bilgisayar ödevi varmıs ve bundan haberdar olmak içinde nete girmek lazımmış ben girdim açılmadı yapmadım ödevi her neyse..........
ya anlamıyorum bu nasıl bi zihniyettir bu nasıl bi dünyadır hadi benim bilgisayarım vardıda gördüm bilgisayarı olmayanlar napcak??
herkesin bilgisayarı olmak zorunda mı?
bazı insanlar yiyecek ekmek bulamazken bilgisayar bulamayan olamaz mı?
ya yoksa durumu ya alamıosa üni de okumanın koşulu mu bilgisayar?
bizim bilgisayar dersine hoca laptoplarınızı getirin nasıl olsa herkeste vardır demişti benim laptop ım yok masaüstüm var benim bile zoruma gitmişti laptop ım yok nası getiriim dedim içimden?
hiç olmayanlar napsın?
yazık diil mi onlara herkes laptopla ders işlerken kağıda not alanlardan biriyim bunları eve gelince pc d uygulama şansım var benim ama hiç bilgisayarı olmayanlar napcak???
dünya mı adaletsiz insanlar mı??

yanlış yere mi açmışım diyorsun ya,bundan daha doğru yer olamaz bence canım.Toplumdaki adaletsiz gelir dağılımı ve bunun doğurduğu sosyo-ekonomik sorunlar yaşadığımız maddi manevi çoğu problemin kaynağını teşkil ediyor aslında.Şiddet,aldatılma,işsizlik,psikolojik sıkıntılar vs,bunların hepsi,bu adaletsiz ekonomik düzenin varlığını devam ettirmesi için oluşturulan çarpık eğitim sisteminin toplumu ahlaki açıdan dejenerasyona ve cehalete sürüklemesiyle ortaya çıkan problemler.
Hepimizin beyni 'doğru insan nasıl olunur' bunun bilgisine sahip,ancak 'doğru insan olarak yaşamak' bilgisinden mahrum bırakılmış kalplerimiz.
Evet'dünya',yani kurulmuş olan düzen adaletsiz,daha adaletsiz olan durum ise,bahsettiğin hocan gibi zihniyetlerin bu adaletsizliğe körükle gitmesi.

canım, üniversite hocaları bu konularda biraz farklıdır...ve öğrencilerini yetişkin olarak değerlendiriyorlar, ayrıca üniversiteler bilim kurumları olduğu için hocalar daha çok araştırmanın peşine düşüyorlar. daha çok kaynak daha çok bilgi..bu da en kolay net sayesinde elde ediliyor. ayrıca bil.lab. var üniversitelerde ama fazla işlevsel değildir genelde....ayrıca üniversiteler de diğer eğitim kurumlarından çok farklı...bize de ödev verilirdi....bilgisayar çıktısı olacak denirdi....nasıl yaparsan yap...ya da konu anlatımları powerpoint sunusu ile hazırlanırdı....olanlar evinde, olmayanlar net kafelerde yaparlardı....o yüzden çoğu kampüsün fakültenin önünde net kafeler sıra sıra açılıyor.....her yerde adaletin olduğunu söyleyemeyiz bu bir gerçek.....şimdi ilköğretimlerde bile öğretmenler, çocuklardan öyle ödevler istiyor ki ancak netten bulunabiliyor...valla düzen bu yönde gidiyor...eskiden ben ödevlerimi babamların aldığı 12 ciltlik ansiklopediden yapardım, şimdi çocuklar o ne bilmiyor.....

Son düzenleme:
X