Bu Nasıl Açıklanır ki????

andean

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2013
1.214
319
arkadaşlar ablamın 5 gün önce kan testinde hamile olduğunu öğrendik. çok sevindik. çünkü 2. bebeğini uzun zamandır istiyordu ama olmuyordu. kan değeri 143 çıkmıştı. neyse ertesi günü elinde kalan gebelik testini yaptığında testin diğer günlere göre daha silik olduğunu gördü. benim aklıma kimyasal gebelik geldi. her ihtimali düşünelim dedim ama ablam bir türlü kabul etmedi ben hamileyim biliyorum diye diretti. tekrar kan vermesi için ikna ettik. bu kan testinden 4 gün sonra yine kan verdi ve sonucu 217 çıktı. 143 olan değeri 4 gün sonra 217 çıkması çok az yükselme olduğunu gösteriyor. nedense doktoru çok iyi yükselmiş sen hamilesin demiş göndermiş ablamı.. biz annemle ikimiz ablama nedense anlatamıyoruz üstüne bize kızıyor.. ben mayıs ayında kimyasal gebelik geçirdiğim için bu konuda onun sonradan üzülmemesini istiyorum ama anlatamıyoruz hiç bir şekilde.. Allah korusun dış gebelik ihtimalini bile düşünemiyoruz.
Sizce ne yapmalıyız?

Bence o yukselme normal degil katlamaliydi baya bi ablanizi bi sekilde ikna edin bi doktora gidin kese ye baktirin varmi yokmu kimyasalda olabilir dis gebelikte olabilir u,arim gercekten hamiledir guzel haberler verirsiniz

Bence o yukselme normal degil katlamaliydi baya bi ablanizi bi sekilde ikna edin bi doktora gidin kese ye baktirin varmi yokmu kimyasalda olabilir dis gebelikte olabilir u,arim gercekten hamiledir guzel haberler verirsiniz

cnm her şekilde açıklamaya çalıştım telefonda. hani üzmeden nasıl açıklarım diye kendimi yedim bitirdim. Abla değerin bana normal gelmedi 2ye katlaması gerekiyordu dedim. annemle ikiniz moralimi bozmaya çalışıyorsunuz siz diyor. ben hamileyim biliyorum canımı sıkmaktan vazgeçin diyor. kendisi çok dik kafalı. Allah korusun eğer dış gebelik olursa birden tüpü patlayabilir o zaman herşey çok daha kötü olur. benim içim rahat etmiyor bir yandan kızıyorum kendime. susayım oturayım diyorum bi yandan da başımdan kimyasal gebelik geçti biliyorum o üzüntüyü, bu kadar kendini kaptırmışken sonradan ağlamasına üzülmesine dayanamıcam.. üstüne bütün sülaleyi aramış söylemiş hamile olduğunu, şimdi onun da bilincinde. o yüzden aklına kötü hiç bir şey getirmiyor..

kimyasal gebelikten daha kötü birşey var canım o da kalp atışını duyupta onu kaybetmek. ablanın kızmak yerine güçlü olmalı. beterin beteri var bu hayatta. ben kalp atışını duymadan kaptırmıyorum kendimi mesela. ama ablanıda anlamak lazım çok üzerine gitmeyin.o zamanı geldiğinde kendi doktora gidecek en azından 6 haftalık olunca ozaman doktor sorun varsa söyler. onuda anlamak lazım

kimyasal gebelikten daha kötü birşey var canım o da kalp atışını duyupta onu kaybetmek. ablanın kızmak yerine güçlü olmalı. beterin beteri var bu hayatta. ben kalp atışını duymadan kaptırmıyorum kendimi mesela. ama ablanıda anlamak lazım çok üzerine gitmeyin.o zamanı geldiğinde kendi doktora gidecek en azından 6 haftalık olunca ozaman doktor sorun varsa söyler. onuda anlamak lazım

haklısın cnm. ben vicdanım rahat etmediği için söylemeye çalıştım anlamadı. artık birşey demeyeceğim. dış gebelik için önceden önlem alınması çok önemli, doktoru da 10-15 gün sonra geliyormuş şu an tatildeymiş. inşallah geç olmaz bazı şeyler için.

haklısın cnm. ben vicdanım rahat etmediği için söylemeye çalıştım anlamadı. artık birşey demeyeceğim. dış gebelik için önceden önlem alınması çok önemli, doktoru da 10-15 gün sonra geliyormuş şu an tatildeymiş. inşallah geç olmaz bazı şeyler için.

sen üzerine düşeni yapmışsın. başka bir doktora gitsin bence 15 gün çok geç. ama dik başlı insanlara laf anlatmak zordur.

değeri tehlikeli gerçekten ama yine de beklemekte fayda var.bazen böyle az artıp sonra düzelen de var.
bu arada ben de boş gebelik geçirdim:KK43::KK43:
çok üzülüyorum yaa:KK43:

değeri tehlikeli gerçekten ama yine de beklemekte fayda var.bazen böyle az artıp sonra düzelen de var.
bu arada ben de boş gebelik geçirdim:KK43::KK43:
çok üzülüyorum yaa:KK43:

canımsın çok geçmiş olsun bitanem. rabbim tez zamanda diğer bebeğini sana vererek bu acılarını unuttursun inş. rabbim hayırlı evlatlar versin cümlemize inş.

sen üzerine düşeni yapmışsın. başka bir doktora gitsin bence 15 gün çok geç. ama dik başlı insanlara laf anlatmak zordur.

ablamın bugün kanaması başlamış cnm. hemen doktora gitmiş doktor cumartesi gel demiş. hala da diretiyo bebeğim düşmeyecek diye. halbuki adetinin 3. günü çağrılmasının sebebi kimyasal mı dış gebelik mi bunun araştırılması. zaten anneme arayıp anlatmış. annem de biz söylemiştik sana sen inat ediyorsun anlamamakta demiş. hala da anneme kızmış siz inanmayın bebeğim var benim demiş. af edersin ama aklından özrü de yok normalde bi konuyu hemen anlar ama neden bu konuyu anlamamakta bu kadar ısrarcı onu anlamadım ben.. sanırım kendisini çok inandırmış bebeği olacağına ve bilinçaltında hala o var..

ablamın bugün kanaması başlamış cnm. hemen doktora gitmiş doktor cumartesi gel demiş. hala da diretiyo bebeğim düşmeyecek diye. halbuki adetinin 3. günü çağrılmasının sebebi kimyasal mı dış gebelik mi bunun araştırılması. zaten anneme arayıp anlatmış. annem de biz söylemiştik sana sen inat ediyorsun anlamamakta demiş. hala da anneme kızmış siz inanmayın bebeğim var benim demiş. af edersin ama aklından özrü de yok normalde bi konuyu hemen anlar ama neden bu konuyu anlamamakta bu kadar ısrarcı onu anlamadım ben.. sanırım kendisini çok inandırmış bebeği olacağına ve bilinçaltında hala o var..

büyük ihtimal kimyasal gebeliktir ablanın durumu canım. bende en son dün test yaptım idrar testi silik m çıkacak koyu mu çıkacak diye. kopkoyu çıktı. kimyasalı atlattık şükür. ama kesenin yerini görmeden kaptırmamalı insan.hatta kalp atışını duymadan kesinliği yok hiçbirşeyin. bence ablanda farkındadır herşeyin ama hayal kırıklığı onu hırçın yapmış. siz yinede biz söylemiştik falan demeyin o zaten gerçeği kabullenince bu tavırlarından vazgeçecektir. bazen yaşlada alakalı olmuyor olgunluk.

büyük ihtimal kimyasal gebeliktir ablanın durumu canım. bende en son dün test yaptım idrar testi silik m çıkacak koyu mu çıkacak diye. kopkoyu çıktı. kimyasalı atlattık şükür. ama kesenin yerini görmeden kaptırmamalı insan.hatta kalp atışını duymadan kesinliği yok hiçbirşeyin. bence ablanda farkındadır herşeyin ama hayal kırıklığı onu hırçın yapmış. siz yinede biz söylemiştik falan demeyin o zaten gerçeği kabullenince bu tavırlarından vazgeçecektir. bazen yaşlada alakalı olmuyor olgunluk.

dün dedim ki ona, istersen kendi doktorumun telini vereyim onunla bi konuş dedim. hayır konuşmam doktorun da aynı senin gibidir dedi :) zaten bugün beni aramadı anneme anlatmış olanları.. ben de kendi haline bıraktım artık

X