Bu kadarda olmaz pes diorum artik...

kusura bakmayın ama o ayakkabı sızden cok onun eşyası olmuş
sızın ıstemeye hakkınız yok 7 ay sonra nasıl aklınıza geldı hayret
kı oda 7 ay nasıl olduda vermedı ılgınc
ooooo bu ne rahatlık

ben kardeşlerimle bile ortak ayakkabı kullanmaktan hoşlanmam; siz nasıl ayakkabınızı verdiniz anlamadım. ayakkabı bana göre kişisel eşyalardandır.
1-2 gün neyse de 7 ay boyunca onda kalan ayakkabının sağlam kalmasını beklemek hata bence.:1shok:
arkadaşınız 7 ay boyunca ayakkabıyı size ulaştırmayarak pişkinlik yapmış.
ayakkabıyı gördüğünüzde; şakayla karışık; ''mefta etmişsin ayakkabıyı, yenisini alırsın artık ' deseydiniz ve ayakkabıyı almasaydınız .
(cimrilik değil bu, hediye ederim ama kişisel eşyamı paylaşmaktan hoşlanmam.:dilcikar: )
sağlık olsun diyeceksiniz, arkadaşınızın huyunu da öğrendiniz. bundan sonra arkadaşınıza eşyanızı verirken; geri gelmesini beklemeden verecekseniz verin.

İşte böle sebeplerden bu konularda ben çok mesafeliyimdir ve tavrım bellidir,titizimdir böle yüzsüzlüklere ve terbiyesizliklere hiç pabuç bırakmam,herkes benden bişey emanet isterken çok çekinir,3-4 kere düşünür öle ister,hemen de iade eder,iade etmeyenden de bi şekilde isterim ve eğer verdiğim gibi alamamışsam bi şekilde bunu belli ederim,karşı taraf çok güzel anlar ve utanır...Kendinizi kullandırmayın lütfen lütfen lütfeeeeen

bundan sonra birine bişey vermzsin artık. cnm ne gereği ver ben benim kıyafetlerimi giyerim o kendi. . ben hiç sevmem şahsen ne veririrm ne alırım kafam rahat o konuda sanada tavsiye ediyorum cnm.

hani derlerya malım seni vereyimdemi kötü olayım vermeyeyimdemi kötü olayım??

asla hıc kımseye ayakkabımı nede elbisemi 1 gunlüğüne bile kullanması ıcın vermem.
kusura bakmayın ama suç sızde bırazda.
7 ay sonra gıdıp ıstemenız sacma olmus.
peki ayakkabıları aldıgınızda sormadınız mı bu ayakkabıları ben sana boyelmı verdım diye
ne cvp verdı merak edıyorum

ben olsam o ayakkabıyı bi daha asla giymem ve arkadaşıma da bu durumdan rahatsız olduğumu bi şekilde belli ederim.yenisini al demek de isterdim ama o kadar uzun süreli bi arkadaşlıkta böyle bişey söylemek pek de kolay olmaz sanırım.en azından bu olaydan ders alıp bi daha yakın arkadaşın da olsa herşeyini herkesle paylaşmazsın umarım.çok sinir edici bi durum gerçekten:S

Tamam büyük bir hataydı bu ama, 7 ay içinde ayakkabıya bir çok kez ayağında görmüşsün..
Bende kıramam insanları veririm eşyalarımı ama ayakkabı bu geri istenirdi yani, vermeye yanaşmamışsa bile..
1. sınıftan beri arkadaşım demişsin, ilk defamı bir şeyini veriyorsun..
Eğer ilk defaysa öğrendin artık, bundan sonra iğne vermek yok.

valla canım arkadaşın çok yüzsüzmüş sende bir o kadar sabırlı ve sessiz bikaç yıl önce puma spor ayakkabısı aldım ve hiçbir arkadaşıma istesede vermem bu özel eşya sonuçta hadi verdim diyelim geri isterim yani sonuçta bu benim ayakkabım...

lisedeyken ben de aynı hataya düşmüştüm.. böle yakın bi arkadaşım benım daha cok giyemedıgım ayakkıbılarımı 1-2 gun dıye almıs baya bı kullanmıstı.. tabi ozamanlar yok kırcam yok üzcem diye saflık yapıyodum..karsımdakı beni cok düşünürmüş gibi..ayakkabı geri aynen yırtılmış açılmış bi vaziyette geri döndü.. ben mi artık iyi niyetimi kullandırtmıyorum:kızgın: hayır demesini öğrendimkaydirigubbakcemile3 sanırım senin için de aynısı olacak şuan:1rolleyes:

ayakkabı ortak kullanılır mı yaa:1shok:

ben kardeşime dahi vermiyorum çünkü özensiz kullaıyor

he ben mi cimriyim hayır.bu konuda çok titizim ayakkabı ödünç alınmaz

ne komik yaa:enbuyukkk:

ARKADAŞLAR YAKLAŞK 1 YIL ÖNCE ADİDASTAN HEVESLE BİR SPOR AYAKKABI ALDIM YAKLAŞIK 2 3 AY GİYDİM SONRASINDA YAKIN Bİ ARKADAŞIM GELDİ Bİ YERE GİDİCEM VERRMSN DEDİ BENDE VERDİM TABİ NOLUCAK SANKİ BENDEN BİYERE GİDİCEM DİE İSTİOSUN AMA NE ZMAN GÖRSEM AYAGINDA DENİZE GİDER ONLARLA PİKNİGE GİDER ONLARLA GELDE ÇILDIRMA YAA DAHA YEPYENİ HİÇ BİR YERİNE TOZ BİLE KONDURMAMIŞTIM SONRA BÖYLE 7 AY GEÇTİ VE 7 AY SONRA BEN BİYERE GİDİCEM DİE İSTEMEK ZORUNDA KALDIM DAYANAMADIM ALDIM BİR BAKTIM Kİİ AYAKKABININ AGI GİTMİŞ BAGI KALMIŞ MİSALİ İGRENÇ BİŞEY OLMUŞ AÇILMIŞ NASIL ÇILDIRDIM NASIL KUDURDUM LAKİN KUDURDUGUMLA KALDIM NASIL BİR RAHATLIKTIR NU YAAAAAA VALLA BENMİ ÇOK GÖRDÜM YOKSA OMU BÖLE Bİ GÖRGÜSÜZLÜK YAPTI BİLMİORUM AMA BEN DOGRU DÜRÜST GİYMEDİM BİLE YAA içimde kaldı hevesle ALMIŞTIM OYSAKİ:kızgın::kızgın::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

ay en sinir oldugum şey..kimsenin kıyafetini,ayakkabisini bilmem nesini istemem..kimsede benden istemesin..veremem..cünkü verince bi daha kullanamam..he cok begenirse alsin kullansin onun olsun (verebilcegim bişeyse ve kullanilmiş bişeyi kullanabilcekse) ama ödünç vermem..lisede olurdu bu işler ya..ozamanda sinir olurdum,hala daha sinir olurum..sen hiç abartmiyorsun canim..hatta bana göre cokda sabirli davranmissin..ben olsaydim senin yerinde geri istedigimde bi güzel yerin dibine sokup,al senin olsun artik derdim :mymeka:

kıyafet ve ayakkabımı asla kullandırmam kimseye hoşlanmam yaa helede ayakkabı hiç güzel değil.. keşke tepkini belli etseydin 7 ay bu.. o alıp üstüne yatmaya parçalamaya utanmamışta sen istemeyemi utandın

asla hıc kımseye ayakkabımı nede elbisemi 1 gunlüğüne bile kullanması ıcın vermem.
kusura bakmayın ama suç sızde bırazda.
7 ay sonra gıdıp ıstemenız sacma olmus.
peki ayakkabıları aldıgınızda sormadınız mı bu ayakkabıları ben sana boyelmı verdım diye
ne cvp verdı merak edıyorum

zaten arayıp ben istemedim konuşmak bile istemedmki onunla ablama arattıdım oda birinden göndermiş o kadar samimi oldugum kişi olur kendisi ama bu olaydan sonra degil ya bide okadar çaışıo gidip kendie ucuz ucuz ayakkabılar alıo hepsi dandik benim aldıklarım 100 milyondan aşagı inmez sonuçta giydigim marka ben kendimi enayi gibi hissettm valla senağlamasenağlamaÇok üzgünüm çoook

canım senın bu ayakkabı ....nasrettın hocanın kazanına donmuş..
hoca kazanı komsuya vermıs aylar gecmış kazan yok..
hocaya kazan lazım olmuş gıtmış komsuya
komsu bızım kazan dogurdumu demiş..
senınde 7 ay olmuş arkadaşın hıç kullanmasa bıle
durdugu yerde toz olur ne senın nede arkadasının aklına gelmış
bır daha bence kımseye bır seyını verme..allah karusun hastalık fılan olur..

Ohooo 7 ay geçmiş üzerinden...
Bi insanda yüz olur madem istedin bir kez giyip geri verirsin...
Ki bence hiç istenmemeli, kimsenin eşyasıyla rahat edemem...
Arkadaşın çok nasıl desem yüzsüzmüş doğrusu... Bide durmadan giymiş...
Yapılcak birşey yok sinirinle kalıcaksın ve bir daha ona hiç bir eşyanı vermiceksin :nazar:

cok kızıyorum böyle insanlara.. o kadar coklarki etrafta.. yüzsüzce istiyorlar veriyorsun ama geri gelmiyor.. sonra kendi malımızı istemek bize yüzsüzlük geliyor isteyemiyoruz geriye.. benimde cook kıyafetim gitti öyle.. ama artık kimseye vermem birseyimi.. olmayan giymesin kardesim..

pes ki hem de ne pesssssssssssssssssssss...........
olurmu öyle şey ya....ay ne diceğimi bilemedim..:eek:klava:

O kadar çok ayakkabıya ihtiyacı varsa alsın kardeşim 7 ay botunca ayağından çıkarmadğına göre ayakkabı eksikliği var..
Ne rahat insanlar var ya..Okurken ben bile sinirlendim..
Bana mı güvenip ayakkabı almamştın acaba diye sorarlar adama ??
Aynı olay benim başımada geldi .Kıyafetimi uzun zaman sonra getirdiğinde giyileck hali kalmamıştı elimi bile sürmedim.. geri de almadım alsamda giyemem .zaten o ilk ve son oldu...
Sırf bu yüzden kimseye ne bişeyimi veririm ne de alırım..

aynen katılıyorum ne özel eşyamı kimseye veririm ne de bir başkasından alırım...ihityacım olan birşey varsa ne diye birinden isteyimki gider alırım..ha param mı yok almaya o zaman ne diye kendimi düşürüp başkasından isteyim,varsın olmasın...hayret ediyorum böyle insanlara

X