Bu hafta mı anne olmalıyım? Fikriniz nedir?

İşte gene aynı stresorle burun burunayımmmm.. Bebişimin hareketlerini dinlemek icin sol yan pozisyonda uzandım, bundan once sekerli birseyler yedim. Simdi de basladım saymaya..

BEBEĞİN İYİLİK HALİNİ DEĞERLENDİREN TESTLER-BEBEK HAREKETLERİ-gebelik.org

ooff yaa offf. ishalim ustelik.. hangisi bebek, hangisi gaz anlamıyorum..

oglum sooyle sıkı bir tekme at da, kendime geleyim yaaaa...

Yok arkadaslar ben bu stresle bayram falan geciremem...

Ya dogururum stresten Persembeye kadar, ya da kesin beniiiiiiii deyip sezeryana girerimmm..

Duanızı uzerimden eksik etmeyin..

arkadasım iyi hoş sen burda sıkıntılarını paylaşıosun ama psikolojinde çok bozulmuş bilmeem farkındamısın bence kendinide evladınıda germeden sezeryan ol bitsin bu sıkıntıların yoksa böyle yaşanırmı bebekmi gzmı hareketmi derken gün bitmez insana

Mrb canım,şu andaki husursuzluğunu çok iyi anlıyorum fakat bunda çok fazla düşünecek endişe edilecek birşey yok.Bana sorarsan 40 haftayı doldurdum demişsin ki zaten gebelik miadını tamamlamışsın, eğer bayramı bekleyecek olursan miadını geçirir sürmatürasyona(geç doğum) girersin ki bu hem bebek hem de senin için sağlıklı olmaz.Seni şuanda engelleyen hiçbir durum yok ortada git dr.unla konuş güvendiğin kişilerin ellerinde hayırlısıyla hiç risk almadan al bebeğini derim.

bence sezeryan ol gitsinn nasıl olsa bebeğin miyadını doldurmuş beklemin ne anlamı vare ki illa normal doğurucam diye boşa stress bencee . Sezeryan ol ve biran önce al bebeğini kucağına , şimdi araya bayram tatilide giriyo amaaaaan strese bak bide bunun üzerine yabancı bi doktor doğurtur seni bide bunun stresi bekleyipte hiç canını sıkma bence cuma hastahaneye gittiğinde yatışını yaptır pazartesiye bebeğinle evinde ol derim işte bukadarr.

ben doğumun normal yolla olanından yanayım.gerek süre gereksede yöntem olarak.bebek biliyor zaten zamanını.günü geçmediği takdirde bebek ne kadar süresini tamamlarsa anne rahminde o kadar sağlıklı olur gibi geliyor bana.ben 17 aralıkda 2.sezeryanım olacağım.normal sancıyı 3 gün çekmeme ve 8 cm rahim açıklığına rağmen çatı darlığından dolayı sezeryana aldılar o kadar sancıyı çekdikden sonra. sezeryan bana çok ağır geldi.20 gün falan çok sancım oldu.o yüzden sezeryan isteyenlere önerim biraz daha düşünmeleri...

bence canım gelmediyse son bir kez doktorunla konuşup sezeryan olmak daha sağlıklı görünüyor bana da bende senin durumunda kalsam direkt sezeryan olurdum inan bana çok beklemek bebeğin sağlığı için zararlı deniyor çünkü..hayırlısı olsun inşallah sağlıkla sıhhatle bebeğini bir an önce kucağına alırsın canım

cnm aralık annelerine taşınmışsın...stres yapma cnm allah hayırlısı neyse onu versin.kolay doğumlar diliyorum sana.

canım bebeğin baya tonbişmiş normal doğumu beklersen suni sancıyla zorlanabilirsin diye düşünüyorum kendi sancınıda beklersen tatile denk gelebilir böyle bir durumda da ben olsam nöbetçi bir dr elinde doğurmak istemezdim.senin yerinde olsam cumaya kadar bekler doğum olmazsa sezaryan olurdum.hakkında hayırlısı olsun canım.

Bana yanıt veren degerli arkadaslarım, :içelim:

Hepinize ayrı ayrı tesekkur ederim. a.s.

Yarın sabah itibari ile doktorumun yanında olacağım. Doğum valizi ve esimle beraber.. kaydirigubbakcemile

Her ihtimale karşın.. :sm_confused:

Eğer bir kaç gun ortalıkta gözükmezsem, bilin ki ya bu gece oglusum kendiliginden geldi, ya da doktorun vereceği danışmanlığa göre ya suni sancı ile doğuma girdim, veya direkt sezeryana.. :1shok:

Gorunen o ki; her kosulda dogum yapmıs olacagım sesim sedam cıkmıyor ise.. :ecrin_bebek:

Eger bir değişiklik olursa da mutlaka haber veririm..

Lütfen dualarınızı uzerimizden eksik etmeyin.. :Saruboceq:

En kısa surede dogum hikayemi yazarım insallah.. :Saruboceq:

Hakkınızı helal edin.. senağlama :a015:

Sevgiyle..

Son düzenleme:
Arkadaşım ben de bu geceyi atlatabilirsem senin gibi yarın doğuma gidiyorum. Sana şimdiden çok geçmiş olsun.

inşallah sağlıkla sıhhatle hayırlısıyla doğuma gidersiniz tüm arkadaşlarım bende günümü geçirdim bakalım hayırlısı hepinize allahtan yardım kolaylık diliyorum kocamanöpüyorum

X