Bu durum tamamen bipolar kaynakli mi?

1dksaygidurusu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2024
65
-13
20
Bugün doktorumla konuşamadım ama daha önce soyledigi şey 20 yaşında iken 11 yasimda gibi oluşumdu.Bunda bipolar etkiliymis.
Bne bu şekilde disarda nasıl barinicam?
Nasıl çevre edinicem?
Hep geriden mi gelicem?
Zekam iyiymiş fakat durum bu.

Devamında ne dedi? Siz bunları ona sordunuz mu?

Sormadım maalesef.
Sonraki seansta sorun. Eminim sizi rahatlatacak cevapları olacaktır. Eminim bunları söylerken de sizi aydınlatmak istemiştir neyi neden yaptığınızla ilgili.
Şimdi de nasıl devam edeceğini beraber çözersiniz. İlaçları da düzenli aldıkça iniş çıkışlarınız daha az olacaktır. Çok geçmiş olsun

İlaçları kullanıyorum fakat bu profesore gideli daha 1 yıl bile olmadı.
Yani tedavisi uzun süreç alan bir hastalık sanırım.
Deseler ki 2 yıl içinde hayata döneceksin hadi o da kabul ama...

İlaçları kullanıyorum fakat bu profesore gideli daha 1 yıl bile olmadı.
Yani tedavisi uzun süreç alan bir hastalık sanırım.
Deseler ki 2 yıl içinde hayata döneceksin hadi o da kabul ama...
Düzenli ilaç kullanmanızı gerektiren bir hastalık. Terapi de devam etmeli.

2015 yılında bipolar teşhisi aldım. 2022 yılına kadar ilaç kullandım. İlaç kullanmaktan gına geldi terapi aldım ve 2 yıldır ataksiz ilaçsız huzurlu yaşıyorum. 11 yaşında gibi olamanin bipolar durumuyla yakından alakası yok. Uzaktan belki ama çok saçma geldi. O apayrı bir konu. Özgüven eksikliği sosyallesme kıtlığı vs vs etkili. Sonuçta bipolar iki uçlu Duygu durum bozukluğu ve ataksiz zamanda kendi gercekliginle başbaşasin. Yani kendini kişisel anlamda geliştirmen lazım

Bildiğiniz kadarıyla açıklar mısınız?
Senin zeka seviyende bir sorun yok ama beyninin empati yeteneği 11 yaşından sonra gelişmemiş. O yüzden sosyalleşirken zorluk çekersin, çocuk gibi davranırsın, insanların ne demek istediğini anlamazsın, bu yüzden endişeye kapılırsın vs.. Ama nasıl davranılması gerektiğini sana öğretirlerse hiçbir sorun yaşamazsın çünkü zekan normal

2 senedir ilaçsiz misiniz? Sadece terapi mi aliyorsunuz cidden? Ilaclarin yeterli geldigine doktorunuz mu kanaat getirdi de kesti?

Ne demekmiş 11 yaşında gibi olmak ben anlamadım doktorun da iyisine denk gelmek lazım saçma sapan konuşan kendini bilmez doktor da çok.

Peki bu durumu çevredekiler nasıl karşılar?

Yani olgunluk anlamında sanırım.Bir profesore gidiyorum.
Profesör olması iyi anlayışlı bir doktor olduğu anlamına gelmiyor ne proflar var insanı aşağılayarak konuşup moral bozan sana ne anlamda dedi bilemiyorum tabi 11 yaşında çocuk gibisin demek istediyse baya ağır laf bu da.

Burda yazdıkların onbir yaşında gibi değil. Gayet olgun ve makul ifade ediyorsun kendini. Biraz morale ve motivasyona ihtiyacın var sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…