Bu da dert mi ?Demeyin

anladım canım, o zaman başka şeyler bulmaya çalışsanız ya, biz mesela puzzle alıp yapıyoruz beraber, evimizin duvarlarını doldurduk şimdiden ya da oyun falan alınabilir aktivite olaraktanhihoyyyt

aktiviteden bahsediyorsun dimi :roflol::roflol: var zaten benim ama kocanın haberi yok galiba.vıyak vıyak aglayan bi aktiviteylen başka bi aktivite yapaam:eek:

Güldürdün beni canım,seninki de dert mi demiycem,bizde de problem aynı ama tek farkla:Eşim ısrar etmiyor,biliyor ki ısrar ederse bebişi de kapıp gidicem yanına,o da rahat seyredemeyeceksırnaşık şey.Ay bi bak kızıma ben ona emzik getireyim,ay dondur filmi altını kirletmiş filmde en sık duyulan replik oluyor:roflol:
Aaaa bak sen de benim gibi yapabilirsin eşin tek başına film izlesin istersen tabiiiifisfisfis

akşam tamam izliyeelim dedim.çay istedi tamam dedim.gittim mutfağa ohh yırttım.bulaşık var yıkama diyo hemen gel diyo.kandırdım cay ocakta kaynar sonra bekliyim dedim.tamam dedi :eek: bulaşıgı yıkadım etrafı topladım çayı alıp gittim.ama ben gelene kadar başka film izleyekoymuş sevgili düşünceli kocam.mirmirmirmir

akşam tamam izliyeelim dedim.çay istedi tamam dedim.gittim mutfağa ohh yırttım.bulaşık var yıkama diyo hemen gel diyo.kandırdım cay ocakta kaynar sonra bekliyim dedim.tamam dedi :eek: bulaşıgı yıkadım etrafı topladım çayı alıp gittim.ama ben gelene kadar başka film izleyekoymuş sevgili düşünceli kocam.mirmirmirmir
:eek:klava::tomato:
e o zaman kulaklarını çeeeek:jeyyar:

kadınları anlamak bazen gerçekten zor oluyor
adam tek başına bilg. başında takılıyo olsa mesela daha mı iyi olurdu

:roflol:ayyy canim benim ne guzel iste... benim askimda bana hep film izleyelim diyor bende izliyorum hatta gunde 2 bazen 3
" film izledigimiz oluyoryerimseniben.... zaten tv de izlenecek dogru duzgun bir program yok

ayy evlı degılken babam benım ıçımı kıyardı, kıramazdım kovboy fılmlerı falan ızlerdım. bence fılm ızlemek ıstedıgınde yanında otur, orgu ör, tırnaklarını boya ne bıleyım bırşeyler yarat o senı ızlıyor sansın. tek fılm ızlemekten hoşlanmıyor sanırım.
ama sabah uyanması lazım, mıllet ışşız gezerken eşin göze batmasın derım. bu dönem daha da dıkkat etmesı lazım. saat telefon gerekırse 2 saat hepsını bırden kursun yatsın. Allah korusun.

benım de fılm degıl ama ıse gec kalma sorunu var aynen..ellı tane alarm kurar..bır saat önceden baslar pespese alarmlar calmaya..o horul horul uyurken ben cınnet gecırırmm..ellı kere dürt seslen nafıle..saat sekızde ısbasında olması lazım..yedıden baslarız..sekız bucuk en erken gıdısı..artk eskısı gıbı yırtmıyorm kendımı gec kalırsa kalsn banane..ama benm uykumun ıcıne edıyor herseklde o baska..bıktm valla gercekten uyku problemı olan ıcın bu cok buyuk bır sorun..anlayabılıyorm yanı..
fılm konusna ıse yorumumu sadece gulumsemek oldu canım benm:))

ahah nebüyük dertmiş Çok üzgünüm çoook benimkide öyle olsa neisterim benim çocuğumda yok benim eşim benle sohbet bile etmez işten gelir karnını doyurur ya uyur yadamaç varsa izler bazen ben dizlerim var mutlaka izlemem gereken beraber izleriz keşke benimkide olsa

ha işe geç kalması büyük dert benimki hemen kalkar 1kere çağırırım

Demem ben canım... Bu da dert mi demek bence empati kuramamaktan kaynaklanır... Çünkü empati kuran biri ,herkesin derdinin kendine zor geldiğini bilir !!!

Konuya gelicem şimdi; ( ya da sıkıntına diyelim :)

.izlemiycem deyince küsüyor kırılıyor.ama inanın yalan değil hergünnnn hergün film diyor bana

Ay ilk defa böyle bir şeye kırılan bir koca duydum kaydirigubbakcemile3 Eşinizin yapısı kırılmaya çok müsait sanırım ... Yani buna da kırılınır mı ?
Sizinle bir şey paylaşmayı seven romantik biri sanırım ...
Çözümüm de şu olacak , hani soruyormuş ya "bugün dizin var mı ?" diye ...
Bence her gün bir diziniz olsun artık sizin kaydirigubbakcemile3

mesela bugün 8.30da işte olması gerekti ama 11 de gitti

:1shok: Durum vahim... Hani 5 - 10 dakika geç kalınır, bilemedin 1 saat hadi (o da trafik ,zaruri durum ..vs.) Ama tam 2, 5 saat geç kalmak da ne demek...
ış yerinde herhangi bir ikaz filan alsa belki o zaman dikkatli olur kafamçokkarıştı

Son düzenleme:
film izlerken uyu sende bişiy olmaz:)

ben de kocacımla film izlerken kucağına oturuyorum o yüzümü göremiyor. ben uyuyoorum:) o uyuduğumu farkedince de hiç bişiy demez yatağıma götürür. yada iyice sarılır uyutur. sizde öyle yapın.

sabahları geç kalma sorunu bizde de var. ne yapayım. ben gidiyorum işe onu arayarak devam ediyorum uyandırmaya sonra gidiyor. demek ki sorun olmuyor.

benim bir kocam varr ayy nasıl anlatim bilmiyorum.hergünn film izliyelim diyor.ay bebek var şimdi ama öncedende der dururdu hep.bide benim sevmedigim filmleri alıyo savaş dövüş yarış filmler.cok zevk alıyo bu filmlerden.arada bana uygun film alıyo romantik komedi tarzı izliyoruz beraber ama digerlerini izlemek istemiyorum.izlemiycem deyince küsüyor kırılıyor.ama inanın yalan değil hergünnnn hergün film diyor bana yaakötükedihüsoişten gelir gelmez dizin varmı film izliyelim diyor :bbo: bıktımmm
gelelim 2.sorunumuza.yaklasık 2 aylık kızım var ve gece uyumuyo haliyle bende uyumuyorum.sabah bazen kalkıyorum bazen kalkamıyorum.kalksamda kalkamasamda işe geç kalıyor.kendi kalkmıyor.uykuyu cok seviyor bide.allahtan özel sektörde çalışıyorda sorun olmuyor.off buda dertmi demeyin hergün hergün olunca deliriyorum artık.mesela bugün 8.30da işte olması gerekti ama 11 de gitti :mymeka:

canım yaa zamanında çok mu rahata alıştırdın sen eşinişakkıdı
Filim konusuna gelince hergün insanın beyni sulanır yaw-tatlicadiarzu-

canım yaa zamanında çok mu rahata alıştırdın sen eşinişakkıdı
Filim konusuna gelince hergün insanın beyni sulanır yaw-tatlicadiarzu-

cok rahata alıstırmadım kendi alışıkmış heraal kafamçokkarıştı
evet insanın beyni sulanıyor.ay vallahi bugün yemege oturur oturmaz dizi yok bugün film acalım dedi kötükedihüso ayy var dedim dinlemedi bile gitti taktı film.ama kendi izledi bgün kızdım izlemedim :kızgın: pc de bangır bangır kulaklıkla müzik dinledimşakkıdı

demekkı butun erkekler aynı..benım esımde fılm manyagı hergun elınde 4,5 tane cd ıle gelıyor.eve sınema salonuna cevırdı..ses sıstemlerı falan..ama benımde hosuma gıdıyor fılm ızlemek eger dızım varsa o gun ızlemem..carsamba ve persembe gunlerı fılm ızlenmez onun dısındakı gunlere serbest ozellıkle cumartesı aksamları..savaslı fılmler demıssın..benım esımde o tur fılmlere yonelık cd ler alıyor ama bıde benım tarzım olan fılmlerıde almayı ıhmal etmıyor..canım kocam.

bizde eşimle film izlemeye bayılırız ama almadan arar sorar nasıl bişi alim diye .arada çıkmıyo değil gıcık olduğum filimler bende oturur seyreder gibi yaparım yorum yaparım kırılmasın diye .bi taraftanda mutfakta işim var felan deyip kaçarım arada gelirim ee noldu falan derim filim için oda anlatır....
birde düzeniniz henüz oturmamış bebekli her ailede ara ara geç kalma olur bu eşinle konuşman lazım .
hayatınıza bir düzen gelmesi lazım .özel şirket olabilir ama herkes işten çıkarmak için bahene arıyor ..
eşinle güzelce konuş .film izleme sati olsun yatma saatiniz olsun ..yakında geç kalkmanızda sorun olabilir aranızda..
-----------------

birde benim eşimin bir arkadaşı var film manyağı kendisi .işten gelir gelmez oturma odasına girermiş film seyredermiş ve ne karısı ne çocukları o odaya giremezmiş film bitene kadar..
ne manyaqlar var bak .kafaya takma fazla konuşarak halledersin bu işi..

Son düzenleme:
canım evcimen bir kocan var daha ne istiyorsun...içip içip geç gelen ya da gelmeyen eşin olsaydı....ya da pc başında ne yaptını bilmeden saatler geçirseydi?

bence sen eşini bunaltmak yerine bırak adamcağız istediği filmi keyifle izlesin, hatta rahat keyifle izlemesi için eğer o an müsaitsen otur sende izle...kendini nasıl şartlandırırsan öyle olur...önyargılı yaklaşmayıp filme kendini kaptırmaya çalışırsan sen bile şaşarsın nasıl keyifle izlediğine...

uyanamama meselesine gelince hani ninelerimiz çalar saatleri vardı...yuvarlak ayaklı masa üstü saati...hani üzerinde metal zili olan...işte o saatlerden edinin bir tane...apartman uyanır.

X