Bu annem yok mu...

canım benim yaaa inanamıyorum
ben yeni anne oldum(8 aylık bir bebeğim var)
düşünüyorum da bir anne nasıl evladının saçını okşamaz-sevgi göstermez
taş olsa çatlar yaaa
içim çok burkuldu okurken,kendi bebeğimi düşündüm
Allah korusun ben ölsem o üvey anne eline düşse-ancak bir üvey anne yapabilir bunu diye
geçirdim içimden
ya da annenin ağır psikolojik rahatsızlıkları vardır belki

Hepinizden Allah razı olsun, sizlerin yazdıklarını okuduğum zaman biraz daha rahatlıyorum çünkü ne de olsa dışarıdan farklı bir gözle bakıyorsunuz.
Evet annem çok zor bir hayat geçirdi tek başına çocuk büyütmek kolay değil. Ama çevremde başka yanlız anneler var hiçbiri çocuğuna benim yaşadıklarımı yaşatmıyor, kaldıramadığını biliyorum, babamı sevmediği ve bende onu gördüğü için iyice sinirleniyor. Bu da insanı gerçekten üzüyor içten içe... sanki kendi çocuğu değilmiş gibi...Bunları bu yaşımda anlayabiliyorum daha öncesinde mümkün değildi ama hep anlamam beklendi.

Yagmurcn annemin iyi huyu nedir diye sormuşsun, inan düşündüm ama bulamadım. Tabi kötü bir insan değil ama iyi huyu bilmiyorum, bana göstermemişte olabilir. Yani dışarıdaki başka bir insana karşı son derece saygılı ve kibar olduğunu düşünüyorum ama bana öyle davranmaz, davranmadı hiç.

Psikolojik sorunları olduğu kesin bu yüzden böyle bir durumdayız ama psikolojik sorunları olan biriyle iletişim kurmaya çalışmak gerçekten çok ama çok zor. Çok konuştuk zamanında hatta ben küçükken beraber psikoloğa bile gitmişliğimiz vardır. Ama psikoloğun sağladığı etki ya bir ya iki hafta... sonra herşey eskiye dönüyor.

Bazı anneler pamuk gibi oluyor. Ellerini yanaklarını öpesim geliyor. Keşke diyorum içimden benim de annem böyle olsaydı da başımın üstünde otursaydı. Ama benimki sarılınca iter.. bu türden...kısmet işte..

Hepimiz öyle farklıyız ki,sevgimizi bile farklı şekillerde ifade ediyoruz.Annen çocuğuyla yüzgöz olmamak isteyenlerden sanırım.Benimki de öyle..bu yaşıma geldim hala annem neden hiç sarılmaz,neden hiç öpmez vs.diye düşünüyorum.takdir etmek yerine neden daha iyisini yapmadın der..seninki de biraz böyle sanırım ama onlar yine de bizi çok seviyor emin ol.ne kadar kızsakta böyle kabullenmeliyiz,söylediğini değil söylemek istediklerini düşünüyorum ben artık,bazen çok yorucu oluyo :) sende öyle yapmayı dene,gerekirse kızgın olduğun zamanlar arama,birde biriktirme bişeyleri..sonuçta annenin içindekileri bilemiyoruz,psikologa gittiğine göre hayat onu da yıpratmış olmalı,babasından ayrı bir çocuk büyütmek bile başlı başına ne akdar zor.Hem insan yaşamında kimleri kimleri idare etmek zorunda kalıyo,annemizi mi idare edemicez.Lütfen kendini üzme.
Ben hep kendimi düşünüyorum ilerde anne olunca,böyle yetişince ister istemez sende sevgini gösteremeyen biri oluyorsun,umarım bizim çocuklarımız böyle düşünmezler..

canım benim yaaa inanamıyorum
ben yeni anne oldum(8 aylık bir bebeğim var)
düşünüyorum da bir anne nasıl evladının saçını okşamaz-sevgi göstermez
taş olsa çatlar yaaa
içim çok burkuldu okurken,kendi bebeğimi düşündüm
Allah korusun ben ölsem o üvey anne eline düşse-ancak bir üvey anne yapabilir bunu diye
geçirdim içimden
ya da annenin ağır psikolojik rahatsızlıkları vardır belki

Allah seni bebeğine bağışlasın canım.

herkes doğurabilir belki ama anne olamaz gerçekten bu böyle ,bazılarıının içinde yok böyle bir duygu...
ve bu insanlar ilerde yaşlanınıca bana bakmıyor, yalnız kaldım ,yemedim yedirdim ..naraları atıyorlar ...siz Allah'a sığının ve mesafenizi koyun annenizde olsa terbiyenizi bozmadan sadece vazifwniz olnuca yerine getirin bence ,dinimizde zaten anne -babada olsa hakkınızı terbiyenizi bozmadan savunun diyor..hiç bir duygu sömürüsüne ,size yapılan eleştirilere aldanmayın...Allah yardımcınız olsun...

Allah eşinizle mutluluğunuz bozmasın canım.sanırım tek diyebileceğim sabret mükafatını verir Yüce Rabbım.anne sonuçta canım artık bu saatten sonra huyu suyu değişmezzz...
Allah sabırlık versin canımmm

çok sağolun. İnanın ki çocuk doğurmaya korkuyorum. Ya ben de böyle yaparsam diye... Ya boşanırsak günün birinde o eve dönmek zorunda kalırım çocuğum da aynı şeyleri yaşarsa diye... Eşim de bu duruma pek bir anlam veremiyor tabi. Onun tarafında hiç böyle şeyler yaşanmamış.

güzel düşün ki hersey güsel olsun canım,inş sende enkısa zamanda anne olursun.iyi ve güzel bir anne olacaksın.sevginin şefkatın ne kadar önnemlı olduğunu biliyorsun çünkii...
hoşgör sabret canım

çok sağolun. İnanın ki çocuk doğurmaya korkuyorum. Ya ben de böyle yaparsam diye... Ya boşanırsak günün birinde o eve dönmek zorunda kalırım çocuğum da aynı şeyleri yaşarsa diye... Eşim de bu duruma pek bir anlam veremiyor tabi. Onun tarafında hiç böyle şeyler yaşanmamış.

tatlım senin çok ama çok iyi bir anne olacağından eminim
hiç şüphen olmasın,korkma

çocukların kaç yaşında olursa olsun sevilmeye sevgiye ihtiyacı vardır
çok üzüldüm anneniz zor bir insan onunla tartışmaya girme canım bak sonuçta hep üzülüyorsun dediklerini duymazdan gel sesini çıkartma onun bir hasta olduğunu kabul et dediklerini çok önemseme
inşallah yerşey gönlünce olur

34 yaşında kazık kadar bi kadın olupta hala daha anamın koynuna kafamı sokupta onunla oynaşan biri olarak bir an dumur oldum yazdıklarına.......
ama şuna inanıyorumki sen çok sevgi dolu mükemmel bir anne olacaksın canım benim....
çünkü yaşadıklarına rağmen o benim annem diyipte,yaradılışına saygı gösterip kendi vicdanınla yaşadıklarını toparlamış olmandan belli bu...
eşinle mutlu bir ömür diliyorum :))

benim annemde seninkine çok benziyor bi kere en başta çok gaddar saçımı okşadığını afferim YAVRUMbunu ne güzel yapmışsın dediğini hiç ama hiçduymadım bizde bir elalem lafı vardır elalemin evlatları böyle anasına böyla davranıyorlar şöyle yapıyorlarkendimizi methetmek için söylemiyorum kardeşlerim ve ben çok saygılıyız o evlat biz anne durumundayız şu an biz o olgunluğu gösteriyoruz ama yinede memnun değil ama elden ne geliyor ne yapabiliriz sonuçta anne bende psikoloğa gitmesini söyledim gitmeye başladı öyle kabullenmek zorundayız arkadaşım beddua almaktan çok korkuyorum alttan al tamam de senin gene sinirlerin bozuk sakinlaşince ben seni ararım de çok fazla kafanı takmamaya çalış düşünmekten ben bi ara kafayı yemek üzereydim çünki ben anneyim anne ne demek biliyorum neden benim annem böyle değil diyordum şimdi kabullendim hatta çocuklarımı severken ben anan kurban olsun seni bana verene der şapur şupur öperim bana ne diyor biliyormusun şımartma şunları bi daha seni takmayacaklar diyor yani anneme göre öyle daha ne diyeyim öyle kabullen sinirini hiç bozma kocanla paylaş sevgini bende eşimi çok seviyorum bunda bari şansımız varmış hadi öptüm canım

canım seni çok iyi anlıyorum.ne kadar haklı olursan ol sesini yükseltmemeye çalış,ana-babaya saygısızlık büyük günahtır.yapılanların karşılığı bu dünyada mutlaka görülür.umarım annen hatasını anlar,sabır.ne yaparsan yap hep doğruyu onlar bilir ya.sıkma canını

Evlenmişsin, mutluymuşsunda ne mutlu bundan önceki yaşantında yaşamadığın tatmadığın mutlulukları yaşar tadarsın özlemle çektiğin beklediğin ama göremediğin anne şevkatini sen kendi evlatlarıan gösterirsin inşallah. Eskiyi deşme kabuk bağlamış yarana tuz basma madem o öylesi bi insan tasvip edilir bi yanı yok ama öyle kabullenmek lazım.Huyunu suyunu karakterini kişiliğini en iyi sen biliyorsun onu öyle kabullenip öyle idare etmek gerekir.Boş yere canını sıkıp kendini üzme

cnm bnm üzüldüm okuyunca...bnm de annemle babam ayrıydı hala da ayrılar ikisi de evlenmedi bi daha.annem büyüttü beni tek basına üzerime baba getirmedi üvey baba istemedi kızına.sevgiyle şefkatla büyüttü beni.hem annem hem babam oldu.cok güçlü bi kadındır bnm annem .
ergenlikte herkesin sorunu olur.bizim de oldu tartısmalarımız.belki kırmısımdır onu...üzmüşümdür:KK43: elbette o da...ama nedir ki bu.anne hakkı hiç ödenmez ki.istediği kadar bagırsın cagırsın .annedir en degerli kişi.keşke ergenlik dönemimde daha bilinçli olsaymısım da beni tek basına büyüten sevip sarmalayan annemi üzmeseymişim sudan nedenlerden diyorum.tatlım seni de annen tek basına büyütmüş olmalı.kim bilir ne zorluklar cekmiştir.hayat yıpratmıstır onu.sana böyle davranmasının nedeni seni sevmediğinden deil bence...bi takım seyler yormuş olmalı onu.ona herzaman destek cık.bırak olgun olan sen ol.sabreden sen ol.yücelen sen olursun.kim bilir belki de aranızdaki anlaşmazlıklar ortadan kalkar.sana kötü söz söylese bile söyleyen kim?annen..sen kendini bilen bir kadınsın,kötü sözlerini ciddiye alma lütfen.annemin sevgiye,ilgiye belki de sımartılmaya ihtiyacı var de.sen met et anneni,onurlandır onu.ve seninle de bırak gurur duysun.yakın ol bence annene...inan kaybetmezsin tatlım.sık sık ara mesela,ananem herzaman 'etegindeki taşı dökmeli insan' derdi.üstelik de sözkonusu annen....

sevgiyle öpüldün:CüvCüv:kaydirigubbakcemile5

X