Onkoloji - Kanser ve Türevleri Boyunda 3 cm Şişlik

Arkadaşlar merhaba. Bi fikri olanlar yardım edebilirse çok çok sevinicem. Ben 21 yaşındayım, bademciklerim 6 yaşındayken alındığı için her farenjit,larenjit,soğuk algınlığı vs hastalık geçirdiğimde bir adet sağ lenf bezim şişiyor. Fakat şuan hiçbir hastalığım olmamasına rağmen 9 temmuzdan beri boynumda geçmeyen bi şişlik var. Bunun için önce dahiliye sonra da kbb doktoruna gittim. Dahiliyede kan tahlili ve ultrason istendi.Enfeksiyon şüphesiyle biteral adlı ilacı içtim 20 adet. Şişlikte herhangi bir inme olmadığı gibi daha da büyüdü. Daha sonra kan tahlilimin normal olduğu söylendi ve kbb doktoru tarafından mr a yollandım. Bugün boyun mr ım çekildi. 2Ağustosta alacağım sonuca göre şişen parça tamamen çıkarılıp patolojik inceleme yapılacakmış. Kötü bir şey çıkmasından çok korkuyorum. Aslında ilk gittiğim dahiliyeci kötü bi şey olsa bi tanecik değil birsürü lenf nodu olurdu dedi ama hiç içim rahat değil çok huzursuzum çok korkuyorum. Ultasonum şu şekildeydi; Cilt, ciltaltı yağlı dokular doğal görünümdedir. Sağ ön servikal zincirde büyüklüğü 30x13 mm boyutunda santral yağlı hilusları izlenen konglomere lenf nodları izlenmiştir. Yardımcı olabilecek, içimi rahatlatabilecek arkadaşlarım varsa lütfen yorum yapsın, zira çok korkuyorum.

Canım içini ferah tut lütfen. Bir daha da bu kadar geciktirme bence. Benim ihmalim yüzünden bacağımdaki tümörüm 10 cm olmuştu. Senin de öyle olacağı anlamına gelmiyor ama dikkat etmen için örnek verdim.Sonucunu sabırla bekle ve lütfen negatif olma. Çözümü olmayan bir sıkıntı yok neticede. Güzel haberlerini bekliyorum. Çok geçmiş olsun.

Cevap veren herkese çok çok teşekkür ederim. Bugün mr sonucumla doktoruma gittim. Ameliyat için gün vermek lazım altında kötü bişey olabilir bunun dedi. Ben yarın Çapa ve başka bir araştrma hastanesine daha gidicem. Tek bir doktorun lafıyla hareket etmemek lazım böyle önemli durumlarda. Net bir şey söylediklerinde sizlere de haber vericem. Tekrar herkese çok teşekkür ederim. Herkese sağlıklı günler diliyorum :)

Canım içini ferah tut lütfen. Bir daha da bu kadar geciktirme bence. Benim ihmalim yüzünden bacağımdaki tümörüm 10 cm olmuştu. Senin de öyle olacağı anlamına gelmiyor ama dikkat etmen için örnek verdim.Sonucunu sabırla bekle ve lütfen negatif olma. Çözümü olmayan bir sıkıntı yok neticede. Güzel haberlerini bekliyorum. Çok geçmiş olsun.

Çok geçmiş olsun şuan iyisinindir umarım. Aslında geciktirmedim boynum şişer şişmez üç gün içinde doktora gittim. Farenjit vs olduğumda da doktora gittim ve hep ilaçla küçülürdü lenf bezim. O yüzden incelenecek bir şey olmadğını söylerlerdi doktorlar. Ama bu kez durup dururken şişti lenf bezim ve bir aydır öylece duruyor. Aslında elimle baktığımda bariz bir küçülme var ama doktor yine de patolojik, incelenmesi gereken bir şişlik oldğunu söylüyor. Yarın iki farklı hastaneye daha gidicem. Çok teşekkür ederim yorumun için. Çok çok geçmiş olsun sana da.

Arkadaşlar merhaba bugün bana biyopsi yapıldı sonucu üç hafta sonra çıkacak. Eğer yaptırcak olanlar varsa kısaca anlatmak istiyorum size. Benimki ultrason eşliğinde ince iğne biyopsisiydi. Girmeden önce ve biyopsi yapılırken oldukça korktum zaten panik bir insanım. Fakat iğne boynuma sokulurken tıpkı kan verme esnasındaki gibi bir acı oluyo öyle dayanılmaz boyutlarda bir şey değil, içerde dolaşırken bir miktar daha fazla canım yandı toplamda 3 dakika kadar sürdü. Öyle çok abartılacak bir şey değilmiş. Sabah biyopsi yapıldı şuan çok hafif boynumu çevirirken biraz ağrıyo onun dışında bi sorunum yok. Umarım kimseye yapılması gerekmez ama durum böyle. Allah herkese sağlık versin, umarım benim de sonucum iyi gelir. Burda bana yardımcı olan arkadaşlarıma da tekrar çok teşekkür ediyorum.

Merhaba kızlar. Bugün biyopsi sonucumu aldım. Detaylı bir muayene, kamera ile de tekrar boynuma bakıldıktan sonra herhangi bi sorun olmadığını öğrendim. 4 cmlik şişliğim 1 cm e inmiş zaten. Burda bana geçmiş olsun dileklerini ileten, sıkıntılı günlerimde bana yardımcı olan herkese çok çok teşekkür ediyorum. Allah herkese sağlık versin.

Teşekkür ederim :)

Makroskopi:2 PAP, 1 HE, 1MGG, HB yok.

Epikriz: Klinik ve radyolojik olarak malignite yönünde şüphe var ise kesin tanı ve immünhistokimyasal panel için total eksizyon önerilir.

Bunlar yazıyor fakat iki tane doktor ilgilendi, ikisi de gerek görmedi herhangi bi başka işleme.

X