Onkoloji - Kanser ve Türevleri Boyunda 3 cm Şişlik

meditasyoncu

Afet-i Devran
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2010
172
0
Arkadaşlar merhaba. Bi fikri olanlar yardım edebilirse çok çok sevinicem. Ben 21 yaşındayım, bademciklerim 6 yaşındayken alındığı için her farenjit,larenjit,soğuk algınlığı vs hastalık geçirdiğimde bir adet sağ lenf bezim şişiyor. Fakat şuan hiçbir hastalığım olmamasına rağmen 9 temmuzdan beri boynumda geçmeyen bi şişlik var. Bunun için önce dahiliye sonra da kbb doktoruna gittim. Dahiliyede kan tahlili ve ultrason istendi.Enfeksiyon şüphesiyle biteral adlı ilacı içtim 20 adet. Şişlikte herhangi bir inme olmadığı gibi daha da büyüdü. Daha sonra kan tahlilimin normal olduğu söylendi ve kbb doktoru tarafından mr a yollandım. Bugün boyun mr ım çekildi. 2Ağustosta alacağım sonuca göre şişen parça tamamen çıkarılıp patolojik inceleme yapılacakmış. Kötü bir şey çıkmasından çok korkuyorum. Aslında ilk gittiğim dahiliyeci kötü bi şey olsa bi tanecik değil birsürü lenf nodu olurdu dedi ama hiç içim rahat değil çok huzursuzum çok korkuyorum. Ultasonum şu şekildeydi; Cilt, ciltaltı yağlı dokular doğal görünümdedir. Sağ ön servikal zincirde büyüklüğü 30x13 mm boyutunda santral yağlı hilusları izlenen konglomere lenf nodları izlenmiştir. Yardımcı olabilecek, içimi rahatlatabilecek arkadaşlarım varsa lütfen yorum yapsın, zira çok korkuyorum.

Son düzenleme:
Bilirim o korkuyu. En olmazı getirir insanın aklına.

Bağışıklık sistemi güçlendirici tavsiye etmişti gittiğim hekim. 2.8 di bende. Elim habire o düğümcükteydi. Bir ay kadar da kalmıştı. Elleme sakın demişti doktor.

Başka hekimin de görüşünü almanı tavsiye etmek isterim. Patoloji gününden önce.

Geçmiş olsun. Olumsuz birşey olsa diğer etkilerini de hissettirirdi.

Çok teşekkür ederim derin bir oh çektim şuan. Ben de devamlı onu elliyorum, elimle ölçüyorum filan. İşte gece terlemesi, kilo kaybı,öksürük vs öyle şikayetlerim yok ama internette okuduklarımdan çok korktum. Böyle belirtiler olmadan da olabiliyomuş kötü şeyler. O yüzden bi size sormak istedim. Şuana kadar dört doktor gördü toplam ama MR sonucuna göre ameliyat derse dediğin gibi başka bi doktora daha göstericem. Tekrar çok çok çok teşekkür ederim :)

Öncelikle geçmiş olsun canım.Pataloji sonucunu almadan aklına hemen kötü şeyler getirme.Bir ara benimde ceviz büyüklüğünde şişmişti 10 gün kadar kaldı.O zaman Dr. gitmemiştim dokunduğumda çok acıyordu.Hemşire olan yiğenime göstermiştim.Strestendir demişti...ve kendiliğinden geçmişti.

Öncelikle geçmiş olsun canım.Pataloji sonucunu almadan aklına hemen kötü şeyler getirme.Bir ara benimde ceviz büyüklüğünde şişmişti 10 gün kadar kaldı.O zaman Dr. gitmemiştim dokunduğumda çok acıyordu.Hemşire olan yiğenime göstermiştim.Strestendir demişti...ve kendiliğinden geçmişti.

Çok teşekkür ederim canım.İşte seninki ağrılı olduğu için kötü huylu bişey değil. Kötü olanlarda ağrı olmuyormuş. Ne güzel geçmiş kendiliğinden benim nerdeyse bir ay olacak duruyo durduğu yerde.

pek, geçmeyen öksürüğün,ayaklarında şişlik ve sürekli halsizliğin varmı?

Öksürüğüm,şişliğim,ateşim,kilo kaybım, gece terlemem yok. Ama ben zaten sürekli halsiz bi insanım. İşte o tarz belirtiler yok ama ağrısız olduğu için çok korkuyorum. Bu belirtiler olmadığını görünce biraz rahatlamıştm ama bunlar hastalığn ilerleyen evrelerinde ortaya çıkabiliyormuş :KK43:

ozaman bişeyin yoktur,kanserden korkuyorsun sanırsam bnm kayınpeder lenf kanseriydi çok iyi biliyorum belirtilerini rahat ol,için sıkılıyorsa onkolojiye git ama mr da çıkar zaten ama rahat ol geçici bişey bu...

ozaman bişeyin yoktur,kanserden korkuyorsun sanırsam bnm kayınpeder lenf kanseriydi çok iyi biliyorum belirtilerini rahat ol,için sıkılıyorsa onkolojiye git ama mr da çıkar zaten ama rahat ol geçici bişey bu...

MRda çıkıyorsa çok sevindim.Bugün çektirdim çünkü. Bi de anlayamayp biyopsi yapmalarından korkuyorum. Kayınpederine çok çok geçmiş olsun Allah şifasını verir inşallah. İçimi rahatlattın çok teşekkür ederim laurana.

MRda çıkıyorsa çok sevindim.Bugün çektirdim çünkü. Bi de anlayamayp biyopsi yapmalarından korkuyorum. Kayınpederine çok çok geçmiş olsun Allah şifasını verir inşallah. İçimi rahatlattın çok teşekkür ederim laurana.

ne demek yaa anlaşılır mr la tabii,ama şüpelenirlerse ya da klasik doktor kuruntusu bi emin olalım hesabı biyopsi isteyebilirler,ama korkulacak bişey yok onda da rahat ol,ilaçla tedavisi olurmu diye cinsine bakarlar,ama zaten sende bişey çıkmayacağı için biyopsi istemezler...çünkü en belirgin özelliği ayaklarda şişme,sürekli terleme,ateş,sürekli grip hali..bu hastalığın ileri safhası diye bişey yok,zaten bunlarla anlaşılıo..birde tek bi yerde olmaz küçük küçük dağılır o lenfler....sende böyle bi sorun yok,rahat ol...

ne demek yaa anlaşılır mr la tabii,ama şüpelenirlerse ya da klasik doktor kuruntusu bi emin olalım hesabı biyopsi isteyebilirler,ama korkulacak bişey yok onda da rahat ol,ilaçla tedavisi olurmu diye cinsine bakarlar,ama zaten sende bişey çıkmayacağı için biyopsi istemezler...çünkü en belirgin özelliği ayaklarda şişme,sürekli terleme,ateş,sürekli grip hali..bu hastalığın ileri safhası diye bişey yok,zaten bunlarla anlaşılıo..birde tek bi yerde olmaz küçük küçük dağılır o lenfler....sende böyle bi sorun yok,rahat ol...

Yaa çok çok çok çok teşekkür ederim. Artık googledan kanser araştırması yapmayı bırakıyorum o zaman. İçimi rahatlattın çok sağol, gerçekten nefes aldım şuan. Allah hepinizden razı olsun, gece gece çok iyi moral oldu yazdıklarınız, boşuna evham yapıyorum sanırım. Çok teşekkür ederim tekrardan.

en kötü ihtimali düşünüyorsun sanırım.Yakın akrabamda böyle bir dururm çıktı.Doktorlar lenfoma teşisini koydular.Ameliyat etmediler Yaklaşık 1 yıl ilaç tedavisi gördü ve hastalığı atlattı.Şükür şimdi evli ve çocukları var.Hastalıktan kormayacaksın hastalık senden korkacak. Moralini bozma..Pozitif düşün.

en kötü ihtimali düşünüyorsun sanırım.Yakın akrabamda böyle bir dururm çıktı.Doktorlar lenfoma teşisini koydular.Ameliyat etmediler Yaklaşık 1 yıl ilaç tedavisi gördü ve hastalığı atlattı.Şükür şimdi evli ve çocukları var.Hastalıktan kormayacaksın hastalık senden korkacak. Moralini bozma..Pozitif düşün.

Evet en kötüsünü düşünüyorum :KK43: Akrabanıza çok geçmiş olsun. Peki belirtiler yok muydu böyle terleme,kilo kaybı,ateş,öksürük vs yok muydu? Benim gibi sadece ağrısız şişliği mi vardı?

Uzun süren grip tedavisi görmüştü.İlaçlar fayda etmeyince Üniversite hastanesine gittiler.Bu şişlikten küçük bir parça biyopsi aldılar.pataloji sonucu iyi çıkmadı.Sonra başka bir ilde takrar iyi donanaımlı Üniversite hastanesine gidildi.Orada tetkikler sil baştan yapıldı.ve sonuş aynı çıkınca tedaviye başlanıldı.Erken teşis önemli dediğim gibi şükür şimdilik her şey yolunda..

Uzun süren grip tedavisi görmüştü.İlaçlar fayda etmeyince Üniversite hastanesine gittiler.Bu şişlikten küçük bir parça biyopsi aldılar.pataloji sonucu iyi çıkmadı.Sonra başka bir ilde takrar iyi donanaımlı Üniversite hastanesine gidildi.Orada tetkikler sil baştan yapıldı.ve sonuş aynı çıkınca tedaviye başlanıldı.Erken teşis önemli dediğim gibi şükür şimdilik her şey yolunda..

Allah şifasını versin, çok geçmiş olsun.

mrla anlaşılmayabilir.

iyi huylu mu kötü huylu mu kesin tanı yöntemi biyopsidir.

mrla anlaşılmayabilir.

iyi huylu mu kötü huylu mu kesin tanı yöntemi biyopsidir.

Teşekkür ederim cevap verdiğin için.
O zaman bu doktorlar niçin MR çektiriyolar bana :KK43: zaten çok korkunç bişey yirmi beş dakika tir tir titredim o sesler içinde, bi de kapalıydı benimkisi. İnşallah biyopsiye gerek kalmaz ama kalırsa da artık umarım kötü bi şey çıkmaz kendi kendine geçen ödem,iltihap tipinde bi rahatsızlıktır.

X