Boyun kireçlenmesi (yani disk kayması olanlar yardımmm !

Manuel terapi yapanı buldum zaten o söyledi kireçlenme varsa yapabileceğim bir şey yok diyor kayma için yaparım ama kireçlenmeden dolayı çok ağrın olur dedi emin olmak için tekrar mr çek öyle bakalım dedi. Bir kaç gündür boynumdan kafama koluma yayılan ağrı var ve geçmiyor kolumda uyuşuk hareket ettikçe kötü oluyor , evet inanılmaz bir acı aşağı doğru asla eğilemiyorum boynum izin vermiyor . Magnezyuma ma baktırdım defalarca ihtiyacın yok dedi doktor. Ben emzirmeye bırakmak zorunda kaldım ağır ilaçlar yüzünden şu an bakalım belki bana da kuru iğne falan der emzirirken maalesef ne ilaç alabiliyorsun nede başka bir şey ve bu yüzden de çok acı çektim. Peki bu boyun kireçlenmesi kolunuzu falan uyuşturuyor muydu ?
Bende baş dönmesi yapıyor

Sol kolmu bendede düzleşme ve kireçlenme var başka hangi belirtiler var
Sağ kol , ben mr ve emg çekildim küçük fıtıklar oluşmuş , fizik tedaviye yönlendirdiler doktorlar düzleşme ve fıtık bu ağrıları ve baş dönmesini yapmaz diyor bilemiyorum artık gerçekten naparsanız yapın ağrılarımı kesin dedim. Algolojiye sevk edildim 3 gün önce kuru iğne seansına girdim sanki biraz iyi gibiyim tekrar kontrole gidicem bana fibromiyalji hastasısın dendi evet hergün başka bir teşhis konuluyor. Yalnız beni örnek almayın ben hergün ağrı kesici içmeye başlamıştım ve her hafta acillik oluyordum öyle bir ağrı..

Arkadaşlar aylar önce boyun düzleşme teşhisi kondu şiddetli ağrılara dayanamayıp bir fizyoterapiste gittim fakat ne ola ki
Mr raporunda c4 disk yüksekliği azalmıştır yazıyordu ben bunu anlayamam tabi ki düzleşme diye anlayıp geçtim. Ama maalesef ki raporumu gören 3 doktorda bu konuyu atlamış yada sallamamış. Zaten düzleşmesi olan çoğu insanla konuştuğumda asla böyle ağrıları olmadığını başlarının dönmediğini söylüyorlardı bende kendimi sorgulamaya başlamıştım açıkçası. Bitmek bilmeyen iğrenç ağrının sebebi disklerin içeri doğru kaçması sonucu kemiklerin birbirine değmesiymiş. Nolur Allah aşkına bunu yaşayan var mı gerçekten acile gitmekten çok sıkıldım e nabızım acil ziyaretimle dolu. Tekrar bir mr istendi eğer disk kaymam varsa yani kireçlenmem fizyoterapist yapabileceğim bir şey yok dedi. Deliricem insan bu ağrıyla nasıl yaşar bunu yaşayan var mı ben boynuma bu kadar yüklendim mi ki nasıl başıma geldi bilmiyorum tedavi olan var mı ! Çürüdüm çünkü ağrı çekmekten son 2 haftadır kolum da uyuşuyor..

Merhaba efii ben aylardır çekiyorum bana yazarsan karşılıklı şikayetlerimizi değerlendirip karşılaştırabiliriz

Merhaba efii ben aylardır çekiyorum bana yazarsan karşılıklı şikayetlerimizi değerlendirip karşılaştırabiliriz
Merhaba, ben kuru iğne yaptırdım, boynumda fıtıklar oluşmuş o yazdıklarım 1 yıl oluyor neredeyse size de geçmiş olsun eskiye göre biraz iyiyim ama tedavi süreci uzun artı bana fibromiyalji hastasısın denildi. Fıtık bu şekilde yapmazmış. O yazıyı yazdığım günden beri hastanelerdeyim açıkçası psikiyatriste gidicem birde çünkü psikolojik olarak çöktüm.

X