Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Böyle olan varsa neler yapıyorsunuz yazın lütfen

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

gamzebyrkk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2016
23
8
28
Merhaba
Benim yüzümde ve saçımda yıllardır yani neredeyse 8-9 yıldır egzama var bir çok doktora gittim saçım için şampuan ve losyon verdiler hep yüzüm için de kortizonlu kremler verdiler ama hiçbiri fayda etmedi saçlarım çok çabuk yağlanıyor kaşıntı yara vs oluyor ve egzamadan sonra aşırı dökülme oldu yüzüm de kıpkırmızı oluyor sosyal hayatımı psikolojimi etkiliyor artık sürekli makyaj yapsam oda zarar yapmasam tepkilerden niye kızarıyorsun sorularından bunaldim artik daha ilerler yara vs çıkar diye korkuyorum lütfen böyle olanlar varsa neler yapıyorsunuz ne iyi geliyor yazın

Benim aynı sorunum var.
Yüzüme bir malt krem kullanıyorum her duş sonrası ve düzende tutuyor.
Saçta ise sürekli kullandığım 2 şampuanım var günlük, azma dönemlerinde başka bir şampuan ve saç derisi için bir losyon kullanıyorum.

Geçmiş olsun.. bende eczane ürünü bir şampuan kullanıyorum iyi gelir dedi ama bir faydasını görmedim açıkçası çok zor bir durum gerçekten ozellikle yüz bölgesin de olması daha zor

Bir de yüzünüzdeki kızarıklık zaman zaman pembeleşip sıcak ortamda vs daha da kızardığı oluyor mu yoksa hep kızarık mı acaba

Geçmiş olsun.. bende eczane ürünü bir şampuan kullanıyorum iyi gelir dedi ama bir faydasını görmedim açıkçası çok zor bir durum gerçekten ozellikle yüz bölgesin de olması daha zor
Seboreik egzama herhalde sizinki de.
Benim şampuanım şöyle, kendi yöntemim bu ve kullanmazsam ya da değiştirirsem mahvolur kafa derim, kanar.
Salicade ile prozinc mor u avucumda karıştırıp, tek şampuan olarak sürüyorum.
Hafif kaşımıyorsa salicade i ilk tek olarak kullanıp, ikinci durulamada prozincle birleştiriyorum.

Diğer egzama atağa geçtiği dönemde ise konazol kullanıyorum.
M furo malt kullanıyorsunuzdur yüzünüze herhalde kortizonlu, bir de la roche a+ lipikar
Baume u öneririm günlük nemlendirici, yatıştırıyor oldukça.

Bir de yüzünüzdeki kızarıklık zaman zaman pembeleşip sıcak ortamda vs daha da kızardığı oluyor mu yoksa hep kızarık mı acaba
Şöyle, sabah akşam yüzümü micelar su ile temizlemezsem ya da bir jel ile, sürekli kızarıp yayılıyor, yanmaya başlıyor.
Kaş altında ve arasında, gözaltımda ve burun kenarlarımda var.
Yapmazsam yanağa doğru yayılıyor.
Alında da ön saç diplerimde mevcut.
Saçı 2 gün geçmeden yıkamıyorum, kuru şampuan ya da hafif bildiğimiz beyaz pudra dökerek o yağı alıyorum ki atağa geçmesin diye.

Ben cildim için ürün kullanmaya korkuyorum daha da artar diye sadece nemlendirici kullanıyorum ama söylediklerinizi araştıracağım benim cildimde bazen pembeleşiyor sanki kayboluyor gibi özellikle sıcak ortamlarda vs çoğalıyor burun kenarlarımdan yanaklarıma dogru kıpkırmızı oluyorum. Bir çaresi vardır ya da bulunur umarım

Annemin ne kremlerle geçmeyen egzaması Farmasi'nin Aynı Sefa'lı el kremi ve balsamı ile yok oldu,yüzümdeki hiç geçmeyen kızarıklıklar yine aynı serideki yüz kremi ile, annemin yine daha sonra saçında oluşan egzama şampuanı ile çözüldü bi deneyin

Simple micelar temizleme suyunu öneririm, la roche zaten anlatmama gerek yok, tedavi için de önerilen en zararsız ürünlerden.
Bir de makyaj öncesi bephanthenin yüz nemlendiricisini sürerim mutlaka.
Ben böyle kontrol altına alıyorum.
Peeling, kese vb şeyleri bıraktım.
Titreşimli bir temizleme cihazı aldım, her duşta onunla temizliyorum dolayısıyla kabuk ya da pullanma da olmuyor.

Beni inanın görüntüden ziyade o yanma sinir ediyordu.
Basarım fondöteni geçer görüntü ama o ince ince yanma, istemsiz tatlı tatlı kaşınma yüzümü tırnaklamama sebep oluyordu.

Evet kesinlikle kaşıntı ve yanma hissi çok kötü. Suanlik cildime tek bir marka iyi geldi diğerleri kızarıklık ve yanma hissi yapmıştı ama dediğim gibi söylediklerinizi deneyeceğim. Bir de temizleme cihazı daha da hassaslaştırmıyor mu doktora sormuştum kesinlikle kullanma demişti bana

Duymuştum ama bir faydası olmaz diye düşünmüştüm araştıracağım çok teşekkürler şampuanda mı farmasiye ait ?

niye kızarık rozasea mi var eğer öyleyse lazerle kılcal damar tedavisi yapıyorlar bilin istedim
Evet var kızarıklık yanma kaşıntı hissi vs oluyor. Lazeri araştırmıştım ama en son çare olarak düşünmüştüm açıkçası çünkü leke bırakma durumu vs oluyormuş diye okumuştum

Duymuştum ama bir faydası olmaz diye düşünmüştüm araştıracağım çok teşekkürler şampuanda mı farmasiye ait ?
Evet evet biz de inanmıyorduk hatta annem o kadar yoruldu ki kremler denemekten ilaçlardan öylesine sürdü iki üç gün sonra ellerini görünce inanamadı saç da aynı sekilde öyle oldu mutlaka tavsiye ederim

1 sene olacak, daha hiç bir sıkıntı yaşamadım.
La rochenin temizleyicisi ile kullanıyorum cihazı, çok bastırmadan yapıyorum.
Günlük sabah akşam ya micelar suyu pamukla kullanır, o t bölgesini temizlerim ya da yine bu temizleyici ile yıkarım.

İnanın bunları yaptıktan sonra çok daha iyi, ayda belki 1 kere ‘aaa bak çıkacak gibi’ dediğim konuma gelip kortizonlu kremi sabah akşam sürmeye başlıyorum.
Pişman olmayacaksınız, eminim.
Şuan pamuk gibi yumuşacık, kırmızılık ve yanmadan eser olmayan cildim var.
Makyaj olarak da hep mac ürünleri kullanırım, egzamayı atağa geçirmiyor.

Kortizonlu kremleri sadece üç dört gün kullandım fazla kullanımı cildi inceltıyormus çünkü ama diğer söylediklerinizi uygulayacağım umarım bende faydasını görürüm

Evet evet biz de inanmıyorduk hatta annem o kadar yoruldu ki kremler denemekten ilaçlardan öylesine sürdü iki üç gün sonra ellerini görünce inanamadı saç da aynı sekilde öyle oldu mutlaka tavsiye ederim
Beni en çok cildim yoruyor yani en cok onu kafama takıyorum cilt için olanı emin olun hemen alıp denerim :) çok sağolun

Beni en çok cildim yoruyor yani en cok onu kafama takıyorum cilt için olanı emin olun hemen alıp denerim :) çok sağolun
Ben yüz yıkama jeli+tonik+yüz kremi şeklinde sabah akşam hiç aksatmadan kullanmıştım düzeldikten sonra bile rutinime devam ettim şimdi yüzümü gören eski halini bilen şaşırıyor bide içeriği doğal belki bunlardan sonra bidaha hiiç biseye gerek kalmaz insallah yani

kılcar damar görüntüsü varmi yuzunuzde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…