böyle bir saçmalık olabilirmi?

ikrar danası seni aldıklarına şükrettatlicadiarzu:mymeka:

kızlar kardeşimle konuşmaya çalıştım ama kardeşim bu konuda o kadar hırçın davranıyorki bizi kendisini kuklaya çevirmekle suçladı bu teklifi ilk duyduğunda deliye dönen kardeşimi çocuk öyle bi doldurmuşki böyle saçma bir şeyde bile bir mantık buluyo kız bu sabah çok büyük bir tartışma yaşadık ve sırf biz onay vermiyoruz diye eniştesine şerefsiz dedi ve benim gözümdede bitti kızlar artık ne hali varsa görsün inanın çok kırgınım ne nişanına ne düğününe gitmeyeceğim biz onun iyiliğini düşünüyoruz diye şerefsiz olduk yazıklar olsun!!

canım böyle bir cevap alacağın kesindi zaten bence bu kadar üzülme...sebebi de şu ki şuan gözü kör sen ne yapmaya çalışırsan çalış gözünde değişmez hiçbişey bu yüzden kendini yıpratma..kardeşin bile olsa her koyun kendi bacağından asılır..bırak kendi haline..düğün derneğine de git git ki sonradan sakız olmasın kimsenin diline sen ablalık görevini yaptın devamını da getir..ama bana sorarsan hiç karışma ve bulaşma derim..:1closedeyes:

bak kendin üzüldün..:teselli:

kızlar ben 4 yıllık evliyim ve evlendfiğim ilk gün hemen yanıma aldım onu gurbet ellerde yanlız kalmasın diye herkes yeni evlisiniz biraz yanlız kalın dedi ama ne eniştesi ne ben razı olmadık buna ve bir gün dahi şunu yap bunu yap demedim kendimde çalıştığım halde her işimi kendim halletmeye çalışıyorum eskiden merkezde yaşıyorduk fakat 3 yıldr sırf onun için adapazarının karasu denilen ilçesinde yaşıyoruzki burası gerçekten berbat ufak geri kafalı insanların çoğunlukta olduğu bir yer beni buraya bağlayan bi tek o var eşim izmirde işe başladı ben yine onu yanlız bırakmamak adına onu beklemeye razıdıydım ama bu gün acil buradan gitme kararı aldım çünkü yapılan iyiliklerin kadrini bilmeyen bir kardeş için artık hayatımdan taviz vermeyeceğim bendeki kredisini bitirdi bu gün

Canım benim neden böyle düşünüyorsun evlilik sence de paylaşım işi değil mi? Bu anlattıkların bana o kadar yakın ki. bende kısmetse bir süre sonra evleneceğim. Nişanlımın babası yok. Annesinin ise durumu pek iyi değil. Bizde bana nikahta takılacak olan takıları biz kendi imkanlarımızla alacağız. Bana annesi takacak. Hani taktı olsun diye. Olsun ne olacak sonra bozdurur borcumuzu öderiz. bence kardeşinin şu anda sana çok ihtiyacı var bir de böyle bak olaya. ve ondan desteğini esirgememeye çalış olur mu. Haddimi aştıysam kusura bakma :1hug:

astağfurullah canım hepinizin yorumları çokk çok değerli benim için hazmedemiyorum canım ya ortak kullanılacak mobilyaları peşin parayla alalım senin altınlarını taksitle alalım sen öde demelerini bunu ödeyecek olanda kesinlikle damat değil kızkardeşim çünkü damat olacak şahsın zaten 2 yıl ödemesi gereken bir kredi borcu var zaten babam borcu olan adama kız vermem ben diyor ama kardeşim çok asi anlamak istemiyor birde çocuğun davranışları beni korkutuyor aşırı kısıtlayıcı kendi doğrularını zorla karşısındakine kabul ettirecek bir kardeşimin onunla mutlu olacağına dair en ufak bir umudum kalmadı malesef ve üzülen yine biz olacağız kardeş bu tırnak gibi kesip atamıyor insan kızgınlıkla ne hali varsa görsün diyorum ama içimin bir tarafı kardeşimin başını yaktığından emin ve bu beni çok üzüyor

baştan sarsılmalar üzüntüler yaşanırsa bu sonuna kadar gider.. yok ben ödedim bana ödettiniz snein ailen bunu dedi olmaması gereken şeyler .. ama zorla sinir ediyolar ... yapabilecekleri kadarını yapsalar az eşyayla daha mutlu olur insan. kırıldımı bidaha tamir olmuyor.. konuşmaya çalışsa kardeşin anlatsa durumu .. hayırlısıyla anlarlar inşallah böyle bişeyin yanlış olduğunu..

Canım sen de kızgınsın ama kardeşinin çok hassas bir dönemi sen de yaşamışsındır bu dönemlerde aşırı stresli oluyor insan, kardeşin ne dediyse aslında isteyerek dememiştir bence kardeşine sırt çevirme ne olursa olsun onun senin desteğine ihtiyacı var,yine bir büyüklük yap düğününe de git bence böyle dargınlıklar olmasın...Siz de peşini bırakırsanız hep hakkını yerler sonra olmaz böyle...

zaten çok iyi niyetli bir kızdır benim kardeşim sevdikleri için yapamayacağı şey yoktur ve malesef evleneceği adamda bunu çözmüş durumda ve istediği tavizlerin sonu gelmiyor beni üzende daha hayatına 5 ay evvel girmiş biri için bize bu denli ağır konuşması oldu benim eşim veya onun evleneceği insan gün gelir hayatımızdan çıkabilir ama yine bize kalan birbirimiz olacağız daha evvelde aynı şeyler oldu ve 2 kez çok acıkı ben haklı çıktım ve yine aynı şeyleri yaşamıştık benim boğazıma bile saldırdı kızlar sen bana karışma sana göre herkes kötü diye ama sonunda o kadar büyük darbeler yediki ablacım senin sözünden asla çıkmayacağım dedi ama gelin görünkü yine aynı sahneler sadece oyuncu değişikliği var ve karakterler hep birbirine benziyor hani derler ya Nush ile uslanmayanın hakkı tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötekdir diye bazen saçını başını yolasım geliyor ya

of Be Güzelim Işte Ask Gelince Akil Ucup Gidermis Dedikleri Dogru Yani.hani Bi Laf Vardirya Bir Musibet Bin Nasihattan Iyidir Diye.kardesin Daha Oncede Ayni Seyleri Yasamis,senin Uyarilarina Aldirmamis Ve Gene Senin Dediklerine Gelmis.
Ama O Zaman Donulecek Noktalrda Is Bitmis.simdi Evlense Ve Bu Insalarin Tavrina Dayanamasa Ne Olucak.hadi Bosan.ya Sonrasi.
Karsisindaki Insanlarin Mantalitesi Belli,umarim Kardesin Akilli Davranmayi Ogrenir.onlarin Kurnazliklarina Oyunlarina Gelmez.

umarım dediğin gibi olur martı hangi abla kardeşinin iyiliğini istemezki ben ne yapıyorsam ileride üzülmemesi için yapıyorum ama işte bende gidiyorum artık gerçekten beni çok yordu ailemizden uzaktayız tüm sorumluluğu bende ve beni gerçekten çok üzdü ama eşime şerefsiz demesi son damlaydı kızlar gidiyorum bu şehirden

kiz kardesin kac yasinda ablamm?
ayrica asik olmus o bir kere hayatta sizi görmez anca kafasi sürtecekki öyle akli basina gelir o aile oona kendi ailesini cok guzel hatirlatacaktir sen merak etme kardesin icin yaptiklarinda cok guzel tebrik ediyorum seni bir ablanin yapmasi gerektigi seyleri yapiyorsunn

canım aslında en doğrusu ve en sorunsuzu dediğin gibi olan ama bizim damat adayı baba sözünden çıkamıyor babasına gık bile diyemiyor adam şimdiden yok baza alın bi odaya koyun falan diye müdahale ediyor belki iyilikleri için söylüyor ama sonuçta onların yaşayacağı eve kimsenin karışmaya hakkı yok diye düşünüyorum

o çok sevdiğini evlenmek istediğini söylüyor ama dün bu düşüncelerini öğrendi ve yıkıldı umarım bi an evvel aklını başına toplar

Cnm böyle bir şey düğünden sonra benimde başıma geldi kayınvalidem ve kayınpederim büyük oğluna ne yaptıysa bana da aynısını yapacaklarını söylediler.Her şeyimi alırken karıştılar bende onlara çok da fazla yük olmasın diye gittim geze geze en uygun eşyalardan aldım.Ama ne oldu bil bakalım şimdi aldıkları tüm mobilya beyaz eşya perde halı artık ne varsa ben ödüyorum heeee birde takıcaz dedikleri altınları bile yapmadılar doğru dürüst.Tavrını koysun baştan kardeşin sadece onların düşünükleri değil kardeşinin ve sizin ailenizin de düşündükleri önemli tabii.Bunu acil olarak nişanlısı ile konuşsun ,nişanlısı borç ödüyorsa birinin de altınları ödemeyi değilde evi geçindirmeye çalışması gerekiyor sanırım karşı taraf bunu unutuyor......

yinede kardeşinin nişanlısıyla oturup konuşması lazım ikisi bir karara varsınlar
kareşine söyle kendini kullandırmasın heleki erkek tarafına canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…