Boya sonrası taranamayan saçlar

guldennnnnn

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2024
224
44
31
Sadece ombre yaptırmak istemiştim bu hale nasıl geldi anlayamadım. Yıkamadan sonra saçlarım aşırı derecede karışıyor tepede yıgılıyor krepe yapmış gibi duruyor düğüm düğüm sanki kremle yagla açmak 10 dakika bazen daha uzun sürüyor boyalı tellerde kopma yok yıpranma yok sadece biraz kuruluk var ama neden bu hale geldi saçlarım anlayamıyorum duş almak eziyet oldu artık yıka çık olayım kalmadı nasıl düzelir ne yapmam gerekir başına böyle birşey gelen var mı daha önce.
1000032552.jpg
1000032545.jpg

Sadece ombre yaptırmak istemiştim bu hale nasıl geldi anlayamadım. Yıkamadan sonra saçlarım aşırı derecede karışıyor tepede yıgılıyor krepe yapmış gibi duruyor düğüm düğüm sanki kremle yagla açmak 10 dakika bazen daha uzun sürüyor boyalı tellerde kopma yok yıpranma yok sadece biraz kuruluk var ama neden bu hale geldi saçlarım anlayamıyorum duş almak eziyet oldu artık yıka çık olayım kalmadı nasıl düzelir ne yapmam gerekir başına böyle birşey gelen var mı daha önce. Eki Görüntüle 3443846 Eki Görüntüle 3443847
Saçların yanmış gibi duruyor. Düzelmez maalesef keratin bakımı iyi gelir biraz daha🥺

Saçların yanmış gibi duruyor. Düzelmez maalesef keratin bakımı iyi gelir biraz daha🥺
Aslında hiç kopma yok yıpranma çok az boyalı saç telleri yumuşak bi sıkıntı görünmüyor sanki sorun boyalı olmayan saç tellerimdeymşş gibi geliyor sorunu anlayamıyorum boya yaparken krepe yapılan saç telleri krepeden mi yıprandı acaba diyorum anlayamıyorum çok kötüyüm napcagımı bilemiyorum

Aslında hiç kopma yok yıpranma çok az boyalı saç telleri yumuşak bi sıkıntı görünmüyor sanki sorun boyalı olmayan saç tellerimdeymşş gibi geliyor sorunu anlayamıyorum boya yaparken krepe yapılan saç telleri krepeden mi yıprandı acaba diyorum anlayamıyorum çok kötüyüm napcagımı bilemiyorum
Seni üzmek istemem ama bu tarz işlemleri yaptıran biri olarak saçların yandı öldü:) çaresi yok açma işlemi sırasında yanıyor. Açık ton için istediğin kaliteli kuaföre git fark etmiyor tonla para harcadım :) en son benim saçlar çözülmüyordu denize falan gidince kabus gibi bir şeydi kestirdim koyu renge boyattım. Keratin bir süre iyi gelir sonra sürekli yapman lazım. Yağ vs eh işte saç açıcı spreyle biraz daha saç açılır, tangle teezer tarak daha iyi olur ama hiç biri boyasız saçın gibi olmaz. Hele de açılan saç renklerinde

Seni üzmek istemem ama bu tarz işlemleri yaptıran biri olarak saçların yandı öldü:) çaresi yok açma işlemi sırasında yanıyor. Açık ton için istediğin kaliteli kuaföre git fark etmiyor tonla para harcadım :) en son benim saçlar çözülmüyordu denize falan gidince kabus gibi bir şeydi kestirdim koyu renge boyattım. Keratin bir süre iyi gelir sonra sürekli yapman lazım. Yağ vs eh işte saç açıcı spreyle biraz daha saç açılır, tangle teezer tarak daha iyi olur ama hiç biri boyasız saçın gibi olmaz. Hele de açılan saç renklerinde
Çok da açık renk yapılmamış neden bu kadar yıpranmış olabilir ki maksimum 1 2 ton fark var gibi
Açık kumral ama onu bile beceremedi. Üstelik dibim gelmiş gibi aylar öncesinden boyatmışım gibi oldu beyazlarım kapansın düz boya yapalım dedim önden hayır ben omreyle kapatırım orijinal saçını bozmayalım dedi saçma bir şekil çıktı beyazlar da duruyor. Saçımı açık renk kullnmk istiyorum tekrar işlem görse saçımı elime verip gönderirler çok pişmanım ya

Eklentiler

• 1000032875.jpg
    1000032875.jpg
    115 KB · Görüntüleme: 38
Açık kumral ama onu bile beceremedi. Üstelik dibim gelmiş gibi aylar öncesinden boyatmışım gibi oldu beyazlarım kapansın düz boya yapalım dedim önden hayır ben omreyle kapatırım orijinal saçını bozmayalım dedi saçma bir şekil çıktı beyazlar da duruyor. Saçımı açık renk kullnmk istiyorum tekrar işlem görse saçımı elime verip gönderirler çok pişmanım ya
Biraz kestirsen bence harika olacak 😐

Yanık saç gidene kadar kesme işi yapacaksın düzelmez maalesef. Koyu renk yaptırsan bile altta yanan saç düzelmiyor. Fön falan olunca aaa iyi ama bu sefer iyice yanıyor.. kestire kestire baş edemedim ta tepeden uca kadar en son çözemediğim için uzun saçlara kıydım kısalttm

Sadece ombre yaptırmak istemiştim bu hale nasıl geldi anlayamadım. Yıkamadan sonra saçlarım aşırı derecede karışıyor tepede yıgılıyor krepe yapmış gibi duruyor düğüm düğüm sanki kremle yagla açmak 10 dakika bazen daha uzun sürüyor boyalı tellerde kopma yok yıpranma yok sadece biraz kuruluk var ama neden bu hale geldi saçlarım anlayamıyorum duş almak eziyet oldu artık yıka çık olayım kalmadı nasıl düzelir ne yapmam gerekir başına böyle birşey gelen var mı daha önce. Eki Görüntüle 3443846 Eki Görüntüle 3443847

Ben saçlarımı ilk evde boyadığımda böyle birbirine karışıp, sertleşmişti. Saç spreyleri var durulanmayan saç kremi. Alıp deneyebilirsin. İşe yarar.

Ben de aynen Durulanmayan (Leave-In) Krem ya da diğer bir adıyla 7-24 Krem önereceğim, ben saçlarım kıvırcık olduğu için devamlı kullanıyorum ama bir ara saçımı boyuyordum, boyamanın yıpranmışlığına, kuruluğuna, tiftik tiftik yapmasına da epey iyi geldiğini düşünüyorum. Durulanmayan Kremlerde Bukle Belirginleştiriciler de var ama Bukle Belirginleştirici OLMAYAN Durulanmayan Kremler de oluyor. Kıvırcık saçlar için olanların formülü daha yoğun oluyor genelde, sende ağırlık yapabilir, bence önce örneğin Gratis'de satılan Hyp Me KIRMIZI Keratin, Argan ve Hint Yağlı ONARICI Durulanmayan Saç Kremini ama o yeterli gelmezse yani hala hala kuru kuru, hışır hışır bir görüntü varsa, formülü daha yoğun olduğu için Bukle Belirginleştirici olan kıvırcık saçlar için olanlardan birini denersin, ben Pantene'inkini tavsiye ederim. Eğer Hyp Me Onarıcı Krem hafif gelmeyip, tersine ağırlık yaparsa da SIVI SAÇ KREMİ yeterli demektir.

Bunların dışında diğer bir önerim KALİTELİ BİR SAÇ MASKESİ olacak, benim saçlarım aslında koyu renk ve geçmişte sarı yaptığımda bir süre sonra benim de yanmaya yakın olmuştu ve epey uzundular, kuaför biraz kesip koyu renge boyamış ve onda olan iyi bir saç maskesi ile bakım yapmıştı. SAÇ MASKESİ de saçımı epey TOPARLAMIŞTI benim. Ben de sonrasında marketten sıradan saç maskesi aldım, onlar da biraz fayda ediyor ama tabi kuaförün uyguladığı maskeden alınan sonuç baya FARKLIYDI, o yüzden sıradan market ürünü yerine, biraz daha KALİTELİ bir şey öneririm.

Elseve kolay tarama serisi aldım ama yine zor açılıyor duş sonrası yag da sürüyorum ama çok ugraştırıyor hâlâ
Ben Elseve'in Kolay Tarama Serisinin Durulanmayan Saç Kremini denemedim ama Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Kremini deneme fırsatım olmuştu, bana da yeterli gelmemişti Elseve'inki. Dediğim gibi denediğin ürünlerin formülleri yeterli gelmiyorsa, kıvırcık saçlar için yani Bukle Belirginleştirici çeşitlere kayabilirsin, kıvırcık saçlar için olan ürünler daha yoğun formüllü ve saçın kolay taranmasını sağlar nitelikte oluyor ama yine de düz/dalgalı saçlı olduğun için ağırlık da yapabilirler tabi. Ne yazık ki hep deneme yanılma ile kendi saçına daha doğru ürün bulunuyor, öyle ilk denediğinde hemen en doğrusunun denk gelmesi pek mümkün olmuyor. :)

Ben Elseve'in Kolay Tarama Serisinin Durulanmayan Saç Kremini denemedim ama Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Kremini deneme fırsatım olmuştu, bana da yeterli gelmemişti Elseve'inki. Dediğim gibi denediğin ürünlerin formülleri yeterli gelmiyorsa, kıvırcık saçlar için yani Bukle Belirginleştirici çeşitlere kayabilirsin, kıvırcık saçlar için olan ürünler daha yoğun formüllü ve saçın kolay taranmasını sağlar nitelikte oluyor ama yine de düz/dalgalı saçlı olduğun için ağırlık da yapabilirler tabi. Ne yazık ki hep deneme yanılma ile kendi saçına daha doğru ürün bulunuyor, öyle ilk denediğinde hemen en doğrusunun denk gelmesi pek mümkün olmuyor. :)
Çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim bunları bir deneyeyim umarım biraz da olsa bir faydası olır😊

Çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim bunları bir deneyeyim umarım biraz da olsa bir faydası olır😊
:) Rica ederim. Artık sıvı olsun, kremsi formda olsun DURULANMAYAN SAÇ BAKIM ÜRÜNÜ çeşiti olarak çok marka ve çok çeşit var. Ve formülleri ve yapıları birbirinden epey farklı oluyor. Biri bana o kadar işe yaramadı diye, diğerleri de yaramayacak diye bir şey yok. Denemek gerekiyor işte. Bu deneme ve YAMULMA!?! :KK66: durumları biraz maliyetli olabiliyor ama yapacak bir şey yok.

Bir de saç bakım yağı olarak, sıvı yağlardan ziyade katı yani KREMSİ formdaki yağları daha çok tavsiye ederim ben. HAİR BUTTER (Saç Tereyağı) olarak geçiyorlar. Restorex'in 9 yağlı Hair Butter'ı var, ondan sonra Shea Yağı (Shea Butter) tek olarak satılıyor, ben Parante's diye bir markanın almıştım (kapları aynı olunca üzerini incelediğimde Restorex'i üreten aynı yer Biota olarak geçiyordu.) Sonra Gratis'te yine Magic Butter var 12 yağlı. Sonra ben henüz almadım ama Boom Butter epey ünlü. Giderek bu katı yağ çeşitleri de artıyor. Sonra Hindistan Cevizi Yağı yada bunu içeren formüller de iyi gelebiliyor.

Ayrıca, SAÇ KÖPÜKLERİNİN içinde de Saç Bakım Köpüğü ve Boyalı Saçlar için Köpükler gibi çok çeşit var. Saç Köpüğü de ayrı bir dünya ve ne kadar çok çeşit olduğuna inanamazsın... Neredeyse 100 çeşit köpük olmuş kozmetik mağazaların raflarında ve hatta marketlerde. Senin amacın sert bir tutuştan ziyade bakım yapması olduğu için ben yumuşak tutuş ve üzerinde esnek, flex falan yazanlarını olanlarını öneririm ama şekil vermek gibi niyetin de varsa sertlere de bakabilirsin tabi. Örneğin ben Bee Beauty'nin Vanilya Kokulu Saç Bakım Köpüğünü almıştım, çok da uygun 40 TL gibi fiyata, sonucu hiç köpük gibi değildi ya da daha doğrusu hiç bir sertleştirici, tutucu etkisi yoktu neredeyse, sırf bakım yapıyor, saçı hiç yapıştırmıyor ve ağırlaştırmıyordu yani. Ben saçım kıvırcık olduğuna biraz daha tutucu etki de bekleyebiliyorum o ayrı.

Yani incelemek ve denemek gerekiyor, aslında bu kadar fazla çeşit olunca indirim takip etmeni tavsiye ederim yani normal fiyatlardan almaya hiç gerek yok, dışarı çıktığında sana hitap edebilecek ürünlerden bir kaçına illâ indirimde yakalayabiliyorsun ve dediğim gibi formülleri ve yapıları çok farklı birbirinden, biri uymadı diye diğerleri öyle olmuyor. Bir de ben, bana çok iyi gelmeyen ya da yetersiz gelen ürünlerin üzerine evde yaptığım KETEN TOHUMU JELİ uyguluyorum, tabi yapması zor gelmediği zamanlarda, neredeyse bütün ürünlerin işe yarar ve kullanışlı hale gelmesini sağlıyor. Benim saçım kıvırcık olduğuna, bakım ürünlerinin üzerine keten tohumu jeli sürdüğümde eski telefonların kabloları gibi yada neredeyse maşa yapılmış gibi saçın süper spiral ve belirgin bukle bir şekil almasını sağlıyor, jöle gibi bir yapısı oluyor ama jöleden farklı, jöle bu mükemmel spirali yapmıyor, daha çubuk çubuk katılaştırıyor. Yapması zor gelmezse, sana da fayda edebileceğini düşünüyorum, bakım yapıcı özelliği var ve saçı sarıp, lamine ediyor yani etrafında doğal bir kaplama yapıyor. Youtube videolarında Hintlilerin saçları dümdüz olmasına rağmen, bu keten tohumu jelini çok sık kullandıklarını görüyorum, çünkü parlaklık veriyor, bakım yapıyor.

X