Botoks yan etkisi kalıcımıdır

Kusura bakma yeni konu açmayayim dedim biraz konuna musallat olacağım.Ben daha yeni botoks yaptırdım doktorum bu sefer benim istediğim üzerine yanağıma da yaptı baştan demişti ama oraya dolgu koyalım diye ben ekstra para vermek istemedim.Su an gülünce ağzım standart bir şekilde hilal şeklini almıyor yani igreniyor gibi bir ifadem oluyor gülünce akdhdhsjj😁ne yapacağım ya Allah'tan maskeler var dört ay sonra eski haline gelir mi sizce
çok güzel bu :))))))) evet ben aktif olarak yaptırıyorum bir süre sonra en fazla 6 ay sonra etkisi geçiyorr

Konunun üstünden çok geçmiş ama açıklayayım ki ihtiyacı olan biri görürse belki işine yarar.

Botox sonrası göz altında torba oluşabilmesi için iki etken var.

İlki, hastanın yüz anatomisi tam anlamıyla incelenmeyip uygun olmayan hastaya göz altı ile elmacık kemiklerinin birleştiği alanın yakınına botox uygulaması yapılırsa göz altı torbası oluşabilir. Riskten dolayı doktorlar genellikle bu bölgeye uygulama yapmaktan kaçarlar.

İkincisi, kaz ayağı 2. Ve 3. Uygulama bölgesine gerektiğinden fazla doz/ yanlış açı ve derinlik uygulaması yapılır, doz kas tarafından hızlıca emilemez ve aşağı doğru (3.bölge) sızıntı oluşur.Bu da göz altı torbasına sebep olur.

Normalde bu tür bir durumda ki bazen göz kapağında da orantısızlık oluşur, doktorunuzun size damla vermesi ve botoxun hızlıca atılmasını sağlaması gerekir.

Çözüm, eğer yeniden uygulama yapılacaksa botox yalnızca 1 ve 2. Numaralı bölgelere düşük dozda uygulanır.

Not: Sorun kalıcı değildir. Bazen botoxun etkisi geçse bile aşırı doz alan kasın normal hale dönmesi zaman alır ama nihayetinde azalarak kaybolur.

Selam nesrinnhamim botoksunuzu nerede yaptırıyorsunuz?
ben izmirdeyim nazmi yoğurtçuda yaptırıyorum. Çok tatlı bir adam çok sempatik. son zamanlarda çok zamlandı, tabi birtek onda değil tüm doktorlarda zamlandı. 5 ay önce gidecektim ama işte zamlar onlar bunlar derken kaldı. heyerde uçtu fiyatlar. Ama çok memnunum kendisinden.

Benimde kazayağı için yaptirdigim botox sonrasi gözaltı torbası ve gözaltı kırışıklıkları oluştu bir sürü ...pişmanım. önceden olan arkadaşlar son durumunuz hakkında bilgi verebilir misiniz

X