Boşanmali miyim

Yenidenbashlasin

Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2023
542
840
Merhabalar
Benim yazacaklarım baya uzun o kadar doluyum ki
Ben narsist bir eşe sahibim.surekli kök ailesine yardım eden,baba bağımlısı,babayı rol model alan,bana sürekli azar hakaret küfür eden bir eş ve aileme de saygısızlıklari da cabasi.tabi zamanında yaptı bunları bana.hatta kac kez fiziksel şiddet bile uyguladı.ailesine 4 bin dolar gibi yardımda bulundu ama benim ihtiyaçlarıma gelince dur dur bekle
Sürekli anne ve ablasını örnek gösterir onlar gibi olmamı ister.
Ta ki 4 bin doları gonderdi benim artık canıma tak etti kartımı aldım.azar hakaret küfürlerine karşı geldim fiziksel şiddet uyguadi.darp raporu alacaktım.araya aileler girdi bir şans verdim.
Bundan sonra arada öfke nobetleri oldu ama hemen tepkimi koydum sustu.
Zamanında benden izin almadan arabayı satıp tarla almıştı.
Ramazan bayramı dönüşü eşim bir arkadasiyla görüşürken telefonda işte benim tarlam var ne kadar yapar satıp ekskavatör almak istiyorum dedi.cunku babası sürekli köydeki tarlaların ekskavatörle duzlestirilmesi otundan copunden ayristirilmasi gerektigini söyledi.baktim yine benden izinsiz tarlayı satacak babası için ekskavatör alacaktım.hemen ağzıma geleni söyledim.benden izin almadan yapamazsın arabamız yok ne ekskavatöru derken eşim bana tokat attı bende onu yumruklamaya başladım.yeter çoluk çocuğun rizkindan caliyorsun ailene yediriyorsun dedim p hengamede ayağım halima takıldı kafamı duvara çarptım kanamaya başladı.esim korktu ambulans çağırdı ambulansa bindim yanıma binmek istedi.ben kesinlikle binmesin bu adam beni dövdü istemiyorum dedi.darp raporunu aldım.karakolda yaptığı herşeyi anlattım.
Babasi hemen 4 bin dolar karşılığında altın getirdi.guya eşime de nasihatler vermişler.neyse
O günden beridir eşim bana asla hakaret küfür şiddet namına hicbirsey yapmıyor.harcamalarima asla karışmıyor.sesini yukseltemiyor.ben eşimin ailesiyle konuşmuyorum küs durumundayım.kaynana anneme diyor ki gelinim de oğlum da aramasın demiş.bayramda köylerine gidemedik.kaynatam ile zaten görüşüyorum.kaynanami da arayıp aramama konusunda kararsız kaldım.aksam annemle ararım derken kaynana annemi aradı konustular.sonra annem telefonu kaynanamla görüş diye bana verdi.kaynana bana dedi ki hayırdır kızım sesin soluğun çıkmıyor dedi.ben de annemle akşam arayacaktim seni dedim.kaynanam ise gülerek ilerde sen de çocuklarından telefon beklersin onlar da akşam arayacaktik filan derken bu bakmışsın sen aramissin diye bana laf soktu.
Ama ben eşimden o kadar soğudum ki şimdi kötü davranmasa da zamanında yaptıkları aklıma geliyor sürekli boşanmak geçiyor aklımdan
Bir de kaynanam konusunda sizce bayramda aramalı miydim

Köye her gideceğimiz zaman da annesi için süt sağma makinesi hamur yogurma makinesi babası için de çapa makinası vs hep onların işine gelecek şeyler alır.ama kendi evi için kısar da kısar.kendi işi için en iyi ekipmanlari da alır.bana gelince gözüne batar boşuna aldın ihtiyacın mi vardı gibi şeyler.surekli borç yapar.kredi çeker öderiz.
Tabi bunlar ben tepkimi gosterinceye kadar yaşandı şimdi her konuda serbestim ama aklıma sürekli zamanında yaptığı kötülükler geliyor.fiziksel, psikolojik ekonomik her türlü siddeti uyguladı şimdi iyi davransa da affedemiyorum ben tepkimi koymasam yine aynı şeyleri yaşatmaya devam edecekti

Eşinizle yaşadığınız sıkıntılar, fiziksel ve psikolojik şiddet, ekonomik kısıtlamalar ve saygısızlıklar gerçekten çok üzücü. Sizin bu süreçte kendinize ve haklarınıza sahip çıkmanız, büyük bir cesaret ve kararlılık gerektirir. Unutmayın ki, her zaman sizin sağlığınız, mutluluğunuz ve güvenliğiniz öncelikli olmalıdır.

Eşinizin zamanla davranışlarını değiştirmesi ve size daha saygılı davranmaya başlaması, sizin duruşunuzun ve kararlılığınızın bir sonucudur. Ancak, yaşadıklarınızın izlerini silmek ve geçmişin acılarını unutmak zaman alabilir. Bu süreçte kendinize zaman tanıyın ve duygularınızı ifade etmekten çekinmeyin. İhtiyaç duyduğunuzda profesyonel destek almanız da sizin için faydalı olabilir.

Kayınvalidenizle olan ilişkinizde de tamamen haklısınız. Size karşı alaycı ve küçümseyici bir tavır sergilediğinde, kendinizi kötü hissetmeniz çok normal. Kendi sınırlarınızı belirlemek ve bu sınırları korumak sizin en doğal hakkınızdır. Bayramda arayıp aramamak konusunda ise tamamen sizin rahatlığınız ve isteğiniz öncelikli olmalıdır. Siz nasıl hissediyorsanız, ona göre hareket edin.

Sizin huzurunuz, mutluluğunuz ve sağlığınız her şeyden daha önemlidir. Eşinizle olan ilişkide geçmişte yaşananları tamamen unutmak zor olabilir, ancak sizin güçlü ve değerli bir insan olduğunuzu, bu zorlukları aşabilecek kudrete sahip olduğunuzu unutmamalısınız. Kendi değerinizin farkında olun ve kendinize olan güveninizi asla kaybetmeyin.

Siz çok güçlü, cesur ve değerli bir kadınsınız. Hayatınızın her anında hak ettiğiniz mutluluğu bulmanız dileğiyle. Kendinize çok iyi bakın ve her zaman kendiniz için en iyisini yapın. Sizi destekliyor ve en güzel günlerinizi yaşamanızı diliyorum.

Merhabalar
Ben narsist bir eşe sahibim.surekli kök ailesine yardım eden,baba bağımlısı,babayı rol model alan,bana sürekli azar hakaret küfür eden bir eş ve aileme de saygısızlıklari da cabasi.tabi zamanında yaptı bunları bana.hatta kac kez fiziksel şiddet bile uyguladı.ailesine 4 bin dolar gibi yardımda bulundu ama benim ihtiyaçlarıma gelince dur dur bekle
Ta ki 4 bin doları gonderdi benim artık canıma tak etti kartımı aldım.azar hakaret küfürlerine karşı geldim fiziksel şiddet uyguadi.darp raporu alacaktım.araya aileler girdi bir şans verdim.
Ramazan bayramı dönüşü eşim bir arkadasiyla görüşürken telefonda işte benim tarlam var ne kadar yapar satıp ekskavatör almak istiyorum dedi.cunku babası sürekli köydeki tarlaların ekskavatörle duzlestirilmesi otundan copunden ayristirilmasi gerektigini söyledi.baktim yine benden izinsiz tarlayı satacak babası için ekskavatör alacaktım.hemen ağzıma geleni söyledim.benden izin almadan yapamazsın arabamız yok ne ekskavatöru derken eşim bana tokat attı bende onu yumruklamaya başladım.yeter çoluk çocuğun rizkindan caliyorsun ailene yediriyorsun dedim p hengamede ayağım halima takıldı kafamı duvara çarptım kanamaya başladı.esim korktu ambulans çağırdı ambulansa bindim yanıma binmek istedi.ben kesinlikle binmesin bu adam beni dövdü istemiyorum dedi.darp raporunu aldım.karakolda yaptığı herşeyi anlattım.
Babasi hemen 4 bin dolar karşılığında altın getirdi.guya eşime de nasihatler vermişler.neyse
O günden beridir eşim bana asla hakaret küfür şiddet namına hicbirsey yapmıyor.harcamalarima asla karışmıyor.sesini yukseltemiyor.ben eşimin ailesiyle konuşmuyorum küs durumundayım.kaynana anneme diyor ki gelinim de oğlum da aramasın demiş.bayramda köylerine gidemedik.kaynatam ile zaten görüşüyorum.kaynanami da arayıp aramama konusunda kararsız kaldım.aksam annemle ararım derken kaynana annemi aradı konustular.sonra annem telefonu kaynanamla görüş diye bana verdi.kaynana bana dedi ki hayırdır kızım sesin soluğun çıkmıyor dedi.ben de annemle akşam arayacaktim seni dedim.kaynanam ise gülerek ilerde sen de çocuklarından telefon beklersin onlar da akşam arayacaktik filan derken bu bakmışsın sen aramissin diye bana laf soktu.
Ama ben eşimden o kadar soğudum ki şimdi kötü davranmasa da zamanında yaptıkları aklıma geliyor sürekli boşanmak geçiyor aklımdan
Bence içinden gelmiyorsa arama sonuçta size sormadan rıskınızı yemişler. Eşinide evet boşamalıydın olayın sıcağı sıcağına ama şimdi deboşayabilirsin. Ayrıca evlilik içerisinde yapılan mal ortaktır sizden habersiz onu saattım bunu aldım sen karışamazsın diyemez

Bence içinden gelmiyorsa arama sonuçta size sormadan rıskınızı yemişler. Eşinide evet boşamalıydın olayın sıcağı sıcağına ama şimdi deboşayabilirsin. Ayrıca evlilik içerisinde yapılan mal ortaktır sizden habersiz onu saattım bunu aldım sen karışamazsın diyemez
Elti kaza yaptı onu da aramadım.eltimle aram iyiydi halbuki.ama o derece tiksindim onlardan

Kasım ayinda şiddet uygulamıştı.kaynana beni aradı noldu kızım diye.ben de bana sürekli borç odettiriyor.evden kısıyor senin süt sağma makinesine ihtiyacin mi vardı hamur yoğurma makinesine ihtiyacin mi vardı gibi laflar ettim.yaptigim iyiliği başa kakmis gibi oldum

Açıkçası şu anda eşimin falsosunu bekliyorum boşamak için.o da aksi gibi iyi davraniyor.12 ve 10 yaşında iki çocuğum var.yoksa falso malso beklemeyecegim
Adam daha ne kadar falso yapacak ? Darp raporunuzu almışsınız zaten. Yurt dışında mı yaşıyorsunuz ? Çalışma geçmişiniz var mı ? Çocuklarınızla kendinize bir hayat kurabilir misiniz ?

Geçen sene çamaşır makinem bozuldu kartı yanmış değiştirdik.tamirci üstelik dedi ki boşuna uğraşmayın 10 yılını devirmiş yine ariza verir bizimki yenisi çok para diye kabul etmedi.gecen ay yine bozuldu tamirci çağıralım dedi kabul etmedim gittim en iyi makineyi aldım kampanya varmış buzdolabını da yeniledim.halbuki buzdolabim çok iyi çalışıyordu alt kapısı sonradan değişmişti o yüzden üst kapi sarı alt kapısı beyaz göz zevkimi bozuyor diye.normalde karşı çıkardı ama hicbirsey diyemedi.dedigim gibi boşamak için falso ariyorum o da aksi gibi falso vermiyor

Adam daha ne kadar falso yapacak ? Darp raporunuzu almışsınız zaten. Yurt dışında mı yaşıyorsunuz ? Çalışma geçmişiniz var mı ? Çocuklarınızla kendinize bir hayat kurabilir misiniz ?
Ever çalışıyorum yoksa şu an Türkiye'deyiz.cocuklarimla gayet güzel geçinirim.gelirim iyi.ogretmenim.ama ailesi söz vermis aileme.uyardik kötü davranmayacak diye.ama benim içimde volkanlar yanıyor.ailem de kötü davranmiyor eskisi gibi davranırsa boşan diyor.cocuklar olmasa sen istemesen bile biz onu kapının önüne koyarız diyorlar.cocuklar için bir dur bakalım diyorlar.

Geçen sene çamaşır makinem bozuldu kartı yanmış değiştirdik.tamirci üstelik dedi ki boşuna uğraşmayın 10 yılını devirmiş yine ariza verir bizimki yenisi çok para diye kabul etmedi.gecen ay yine bozuldu tamirci çağıralım dedi kabul etmedim gittim en iyi makineyi aldım kampanya varmış buzdolabını da yeniledim.halbuki buzdolabim çok iyi çalışıyordu alt kapısı sonradan değişmişti o yüzden üst kapi sarı alt kapısı beyaz göz zevkimi bozuyor diye.normalde karşı çıkardı ama hicbirsey diyemedi.dedigim gibi boşamak için falso ariyorum o da aksi gibi falso vermiyor

Ever çalışıyorum yoksa şu an Türkiye'deyiz.cocuklarimla gayet güzel geçinirim.gelirim iyi.ogretmenim.ama ailesi söz vermis aileme.uyardik kötü davranmayacak diye.ama benim içimde volkanlar yanıyor.ailem de kötü davranmiyor eskisi gibi davranırsa boşan diyor.cocuklar olmasa sen istemesen bile biz onu kapının önüne koyarız diyorlar.cocuklar için bir dur bakalım diyorlar.
Sizin boşanmaya niyetiniz ve gönlünüz yok. Sizin istedikleriniz de alındığı sürece mutlusunuz belli ki. Boşu boşuna konu açarak; okuyanları ve kendinizi mutsuz etmenizin de size bir faydası olmayacaktır.

Merhabalar

Siz de haklısınız buraya konu açarak farklı fikir alışverişleri farklı bakış açıları istiyorum
Hangi konuda ? Bunca hakaret, şiddete rağmen evli kalmayı tercih ediyorsanız; bunlar sizin için normal demektir.

Merhabalar
Ya büyük konuşmayım ama darp raporu alıp karakolluk olduktan sonra hiçbir şey olmamış gibi davranan karı kocalar ve birbirinin ağzına s.çtoktan sonra hiçbir şey olmamış gibi iletişime devam eden kayın aile ve gelinler Bana acayip tuhaf geliyor.
Size gelince kocayla normalleşmişsiniz. Kaynanayla da normalleşin madem nolucak ki

Eşiniz bileniyor bu durum belli susması başı derde girer diye korkusundan şimdilik elbet bir planı vardır Ben süreceğini sanmıyorum evliliğinizin yani bence sizi sevip saydığı yada değiştiği yok.Olaya mantıklı bakın duygusal değil bence birşeylerin zamanını bekliyor ben böyle düşünüyorum

Eşiniz bileniyor bu durum belli susması başı derde girer diye korkusundan şimdilik elbet bir planı vardır Ben süreceğini sanmıyorum evliliğinizin yani bence sizi sevip saydığı yada değiştiği yok.Olaya mantıklı bakın duygusal değil bence birşeylerin zamanını bekliyor ben böyle düşünüyorum
Evet ben de bu durumun farkındayım .olumsuz manada bir aydır birşey yok .ama ben de evliligimizin uzun süreli olacağını düşünmüyorum ama çoğu şey yipratildi bitti
Ogleyin görümcem annemi aramış hal hatir sormuş geçmiş bayramını kutlamış ama bende var olan tüm güzel duygular bu evlilik namına bitti

Eski falsolar silindi mi de yenisini arıyorsunuz ? Hastanelik olacak şiddet görmüşsünüz hala yeni falso arıyorsunuz. Boşanmayın devam böyle.

X