Boşanmak

Disminnak34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2019
73
40
39
Merhabalar;

Konuya nasıl başlayacağım nasıl anlatacağım kendimi inanın bilmiyorum
Ben 26 günlük anneyim vede lohusayım. Zor zamanlar geçirdim 25 gündür. Annem eşimle anlaşamadığı için 10 günlük bebekle bıraktı gitti beni ki o konuda haklı merak eden önceki konumu okuyabilir. Lohusalık hali de geçiyor yavaş yavaş.

Ben artık ciddi anlamda boşanmayı düşünür oldum. Sebeplerimin ciddi olduğunu düşünüyorum.

Eşim dışarıdan bakıldığında çok seven üzerime titreyen biri gibi görünüyor ama içi beni yakıyor malesef. Sebeplerime gelince;
1. Anneme çok fazla saygısızlık yaptı şimdiye kadar sürekli laf sokmalar sürekli bir haller ki evlenmeden önce sen benim anneme nasıl davranırsan ben senin annene öyle davranırım demişti ben bu zamana kadar saygıda kusur etmedim taki son olaya kadar eşimin yüze karşı yemin ettim annesine iyi davranmayacağım konusunda ki doğumda geldi normalde aylarca kalan kadın bir hafta anca kaldı siz hesap edin nasıl kırıldığımı
2. Gereğinden fazla annesine ve ailesine düşkün mesela örnek gerekirse ikimizin aileleride farklı şehirlerde eskaza bir bayram önce bizimkilere gitme durumumuz olsa günlerce annesine abisine ne diyecek onu düşünüyor bu en basiti
3. Sadece ve sadece kendi doğruları var başkasının ne doğrusu doğru nede başka doğru var şu hayatta
4. Herşeyi içimde bıraktı hiçbirşey istediğim gibi olmadı doğumu da buna dahil
5. Verdiği hiçbir sözü yerine getirmedi 3 yıllık evliyiz mesela evlendiğimizde çok borcumuz vardı ki çoğu benden bağımsız borçlar baktık olmuyor takılar borca gitti ki takı dediysem 3 tane bilezik borçlar bitince alacaktı güya borçlar bitti araba alındı şimdi derdimiz araba modelini yükseltme

Bunun gibi birçok neden olay sayabilirim eşime karşı artık ne bir sevgi nede bir istek hissetmiyorum ciddi ciddi artık bırakıp gitmek istiyorum maddi sorunum yok çalışıyorum ama yine de acaba yanlış yoldamıyım diye düşünüyorum çünkü bebeğim çok küçük ve kurduğum düzeni onun bunun ayakları altında bırakmak istemiyorum

Fikirlerinizi bekliyorum.

Ben aslında daha önce boşanmam gerektiğini düşünüyorum

Ve beni daha az yada çok üzecek bişi yok her durumda ben üzülüyorum

Eşiniz annenizi sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda annenize bağırdı mı peki hiç? Şu an yeni annesiniz bence önce bebeğinize odaklanın daha sonra eşinizle ciddi ciddi konuşun.Hayırlısı olur umarım.

Benimde düşüncem acaba hormonların fazla mı etkisindeyim oluyor sağlıklı karar vermek istiyorum ki bu yüzden hamileliğimde bekledim
Eşimle kaç kere konuştum ani kestirip atmamak adına konuşmak fayda etmiyor malesef tabii ki annemi sevmek zorunda değil ama saygı göstermek zorunda bende onun annesini sevmiyorum ama hep saygılıydım ama eşim bunu kırdı malesef doğumdan sonra pek saygılı davrandığım söylenemez

Aslına bakarsan çözülmeyecek sorunlar değil gibi görünüyor. Tabi burada bu adamın bunların sorun olduğunun farkına varabilmesi gerekli?

Yahu madem geçinmeye gönlünüz yok bu adamlar neden evlenir hiç anlayamıyorum.

İnanın evlenmeden önce bunları hiç hissettirmedi

Bacım madem bu kadar dertlisin bu adamdan ne diye çocuk yaptın

Eşinize söyleyin
Çok ciddiyim
Biraz düzenim otursun seni boşayacağım deyin
Kendine çeki düzen verirse ne ala
Vermezse anlarsınız ki karar doğru

Burda maddeler halinde yazmanıza hiç gerek yok.Annenizi sevmiyorsa konuşmaz,ama saygısızlık da yapamaz.Yok öyle bir dünya.
Siz de eşinize kizdiniz diye onun annesine kötü davranamazsiniz.Yazik günah.Annelerinizin ne suçu var?

Evet konu sahibi böyle bişeye hakkın yoktu çok büyük ayıp etmişsin.

boşanacak hiçbir sebep yok ablacım..

boşanacak hiçbir sebep yok ablacım..
Evet konu sahibi böyle bişeye hakkın yoktu çok büyük ayıp etmişsin.
Peki sizler ne öneriyorsunuz???

Peki sizler ne öneriyorsunuz???
Önerim,annelerinizi kin ve öfkenizden uzak tutarak,kendi aranızda konuşabiliyorsaniz konuşarak,konuşamiyorsaniz yiyişerek,bir şekilde halletmeniz.
Eşinizin annenize kötü davranması kayinvalidenizin suçu değil!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…