Boşanmak istiyorum

Tam olarak işiniz nedir
Buyuksehirde mi yaşıyorsunuz
Geçimi nasıl sağlayacaksiniz
Bunlar düşünün ve ortak konut varsa ikiye bolunsun.
Bu ekonomide ne varsa kapın.
Mal mülk önemli.
Özel sektörde çalışıyorum büyük şehirde yaşıyorum hayatımı minimalize ederek bir süre bu şekilde yaşamayı düşünüyorum

Yazdıklarınızı öfkeyle mi yazdınız? Yoksa evliliğinizin bittiğinden tam olarak emin misiniz? Eğer duygusal ve fiziksel olarak bitti bu iş diyebiliyorsanız çocukta yokken boşanabilirsiniz tabi. Ama sonrasını da düşünmek lazım. Çalışıyor musunuz bir kere? Kendi kendinize geçinebilecek misiniz? Milletin laf söz edebileceği küçük bir yerde mi yaşıyorsunuz? Aile desteği olmayacak anladığım kadarıyla, tek başınıza nasıl olacak bu iş? Hadi baba evine döndünüz çalıştığınızda paranıza el koyarlar mı? Ya bu baskılardan kurtulmak için aceleyle tekrar yanlış bir evlilik yaparsanız vs... Detaylı olarak düşünmek lazım. Eşiniz müsrif anladığım kadarıyla. Peki size karşı nasıl? Eli açık mı? Öyleyse ona söylemeden siz biriktirseniz nasıl olur? Ailesi baskıcı mı? Yani mesafe koyabiliyorsanız o kısımda hallolabilir aslında. En azından bir miktar birikiminiz olana kadar beklerseniz mi acaba? Daha çok yeni evliliğiniz.

Anlık öfke vs değil. Şuan için net olarak şunu söyleyebilirim ki eş kişisi ve ailesi tek bir mantıkta hayatlarına devam eden insanlar sürekli bir mal mülk alalım borçlar maaştan çok olsa da sorun değil. Dışarıda bir kahve lüks sayılsın. Bir yere gitmek müsfirklik. Ailede herkes bana laf söylesin ama ben söylemiyim. Hayat dışarda zor evet ama kimse de evli olsun bekar olsun evlenip ayrılmış olsun dört dörtlük yaşamıyor. Ben hayatımı borçlarla geçirmek en güzel yıllarımı iki dudak arasından çıkacak lafa bırakmak istemiyorum. Kimse kimseye boşandı diye laf edemez neticede insanların alnında ne evli ne de bekar yazıyor ben ne anlatırsam herkes onu bilir. Demek istediğiniz dul kadın damgası ise onun olmaması için elimden geleni yaparım

Yanlış anlamayın lütfen, damga ne demek? Ama toplumun bakış açısı da malum. Ben sadece üzülmenizi istemem. Naçizane düşüncelerimi paylaştım sadece. Hakkınızda hayırlısı olsun.

sıfırdan istediğin gibi başlamak mı .
Mutsuz da olsan bi düzeni ayakta tutmaya çalışmak mı (son bor yıldır olduğu gibi)
Bu ikisinin arasındaki seçiminizi net olarak biliyorsunuz. Ama galiba cesaretiniz yok...
Merak etmeyin aileniz de alışır, hayat da misler gibi devam eder.
Hiç korkmayın evliliğin sonu hayatın sonu değil. Hatta hayatın başlangıcı Yaşınız daha 25, önünüzde çiçek bibi bir ömür var, mesleğinize işinize asılır kendi evinize de çıkarsınız zamanla...

Ne emmeye ne gommeye geliyor derler boylesine. Sevgi saygi yoksa huzur yoksa calisiyor para da kazaniyorsaniz cocuk da yok butun parametreler ayni seyi isaret ediyor. Omur gecer mi sevgi saygi olmadan
Evet devam ederse bu evlilik 10 yı sonra kucağımda 2 çocukla yine burda olmaktansa tek başıma Bursa olmak daha da mantıklı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…