Boşanma ve corona

Aglakk

Güzel günler göreceğiz, güneşli günler
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2019
1.497
3.882
Iyi akşamlar kızlar.
Şimdi boşver boşanmayı korona var diceksinizde en azından psikolojik olarak rahatlıyayım.
Şimdi biz anlaşmalı boşanma protokolü hazıladık imzaladık.. Avukat salı günü mahkeme açacak. Ama mahkemeler kapalı mı. Dava çok uzar mı bu virüsten. Ben adli tatile girmeden bitsin istiyorum bu iş

8 aydır 1 yılın dolmasını bekliyorum ya. Boşanma aciliyete girmiyor mu acaba

Aslında bulunduğum şehrin barosu na baktım. İş mahkemesi ve ceza mahkemeleri druşmalarunı ertelenmiş. Diğer mahkemeler hakkında bi karar çıkmamış. Ama bazı şehirlerde ertelemişler İstanbul Ankara gbi. Belki yaşadığım yer küçük olduğu için sıkıntı olmaz.

Ayy senin konunu hatırlıyorum yaa. Çok kötü biri eşin ve annesi. Şimdi de bu durum yüzünden beklemezsin inşallah.. beklersen de üzülme nasılsa ailenin yanindasin kendi sağlığına dikkat et

Bencede çok kötü birileri. Nasıl bi belaydıysalar kurtulamıyorum bile.
Ayy senin konunu hatırlıyorum yaa. Çok kötü biri eşin ve annesi. Şimdi de bu durum yüzünden beklemezsin inşallah.. beklersen de üzülme nasılsa ailenin yanindasin kendi sağlığına dikkat et

İstanbul gibi bir şehirde yaşıyorsan kesinlikle uzar çoğu hakim izne ayrıldı şuan da ya da mahkemesi kapalı

sizin konunuzu hatırlıyorum, imamla evli olup köyde oturuyordunuz. Bence davalar olmaz, şu anda davaya bakacak avukat bile bulamazsınız. Benim bir akrabam avukat ve bizim davalarımıza bakıyor herkes davaya erteleme yapıp gitmiyormuş. adliyelerde in cin top oynuyormuş. Mayıstan önce davaların başlayacağını sanmıyorum (mayısa kadar virüs bitmese de olaylar azalır diye ümit ediyorum).

İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşamıyorum. Avukatım da sağolsun ilgileniyor. Bugun gidip davayı açmış. İnşallah biter bi an önce

Benim anlamadığım boşanmak için neden 1 yıl olmasını beklediniz ?

Uzatmadan Anlaşmalı boşanabilmek için.
Zaten anlaşmalı boşanmalar bu yüzden var.
1 yılı dolmayan ama boşanmak isteyen çiftler anlaşmalı olarak protokol hazırlayarak boşanabilirler.

Bende evliliğimin 10. ayında anlaşmalı olarak boşandım. 1 yılı beklemiş olmanız ilginç avukatınız bilgilendirmedi sanırım sizi.

Iyi akşamlar kızlar.
Şimdi boşver boşanmayı korona var diceksinizde en azından psikolojik olarak rahatlıyayım.
Şimdi biz anlaşmalı boşanma protokolü hazıladık imzaladık.. Avukat salı günü mahkeme açacak. Ama mahkemeler kapalı mı. Dava çok uzar mı bu virüsten. Ben adli tatile girmeden bitsin istiyorum bu iş
Şu an acil olanlar dışında duruşmalar ertelendi
Sadece nöbetçi hakim oluyor adliyelerde

Zaten anlaşmalı boşanmalar bu yüzden var.
1 yılı dolmayan ama boşanmak isteyen çiftler anlaşmalı olarak protokol hazırlayarak boşanabilirler.

Bende evliliğimin 10. ayında anlaşmalı olarak boşandım. 1 yılı beklemiş olmanız ilginç avukatınız bilgilendirmedi sanırım sizi.
Böyle bir şeyi ilk kez sizden duyuyorum. Anlaşmalı boşanmanın ilk şartı bir yılı doldurmuş olmaktır. İstediğiniz her yere bakabilirsiniz.

Siz ne kadar sürede ayrıldınız bilmiyorum ama belki avukatınız 10 aylıkken dilekçeyi yazmıştır 1 yıl dolunca hemen davayı açmıştır ve 1 haftada boşanmışsınızdjr.

Ya da siz resmi nikah tarihine göre 1 yılı doldurmuştunuz. Düğününüz olalı, aynı evde yaşamaya başlayalı 10 ay olmuştu.

İhtimalleri yazdım

Böyle bir şeyi ilk kez sizden duyuyorum. Anlaşmalı boşanmanın ilk şartı bir yılı doldurmuş olmaktır. İstediğiniz her yere bakabilirsiniz.

Siz ne kadar sürede ayrıldınız bilmiyorum ama belki avukatınız 10 aylıkken dilekçeyi yazmıştır 1 yıl dolunca hemen davayı açmıştır ve 1 haftada boşanmışsınızdjr.

Ya da siz resmi nikah tarihine göre 1 yılı doldurmuştunuz. Düğününüz olalı, aynı evde yaşamaya başlayalı 10 ay olmuştu.

İhtimalleri yazdım
Valla boşanmamis biri olarak söylesem tamam diyeceğim soylediklerinize ama bizzat boşanmış biri olarak söyleyebilirim ki , evlendigim yani nikah kiyilan gün ile bosandigim gün arası tam 10-11 aylık bir süreç . Hatta evlilik yildonumuze 45 gün gibi bir süre vardı.

X