Bosanma süreci ne zor imtihanmış isyan etmek istemiyorum yaşadığım duyguları yaşayanlar var mi kadın olarak desteğinize ihtiyacım var

kader455

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2024
318
92
26
Herkese iyi akşamlar boşanma surecideyim 2 bebegim ve 8 yaşında oğlum var bilen bilir belki lohusa iken zor dönemler geçirdim boşanma kararı aldık.
Diyeceğim şu ki dönem dönem kedimi toparladım iyiyim güçlüyüm diyorum kendimi iyi hissediyorum. Ama 3 4 gündür içimde tuhaflık var ağlıyorum öyle zamansız içim acıyor,pişmanlık ve kendimi sorgulama fazlası ile arttı. Başaramadım hissi var yorgun ve çok fazla omuzlarım da yük hissediyorum. Bu dönem ne zaman geçer ne zaman kendimi toparlarım bu duygular normal mi? Bu süreci geçirenler veya süreçte olanlar fikirleriniz çok önemli.

Esiniz ailenizi arayip gelip alin kizinizi demiş, sonra da hic arayip sormamış aylarca, ama maddi olarak destek vermiş eski konulariniza göre.
Bu demek oluyor ki size olan sevgisi bitmiş, sizi sevmeyeni siz hic sevmeyin, baska bir birlikteligi bile olabilir. Boşanma davasi tamamlaninca daha rahat hissedersiniz.

Esiniz ailenizi arayip gelip alin kizinizi demiş, sonra da hic arayip sormamış aylarca, ama maddi olarak destek vermiş eski konulariniza göre.
Bu demek oluyor ki size olan sevgisi bitmiş, sizi sevmeyeni siz hic sevmeyin, baska bir birlikteligi bile olabilir. Boşanma davasi tamamlaninca daha rahat hissedersiniz.
Evet doğru hatirliyorsunuz acı ama gerçek

Kolay değil yaşadıklarıniz. Öyle biranda normale dönmeyi beklemeyin. Kendinize zaman verin. Çocuklarınızla ilgilenin, arkadaşlarınızla vakit geçirin. Üstünden zaman geçtikçe daha iyi hissedersiniz.

Ölmekten evlat kaybetmekten felç olmaktan kör olmaktan kötü değil bence hissettikleri iz.Olabilir öleceksiniz sonsuza kadar değil süreniz.Evlilkte bitebilir ne ilk ne sonsunuz.Bunu bu kadar feci bulanlar ikinci kere evlenip ağızları burunları kan halinde bile bosanmiyor.Millet için.Bunu o kadar büyütmeyin olmamış bitmiş napalim dunyaya evlimi geldik herkes kocasiylami ölüyor benim babam öldü annem 20 yıldır yalnız

Ölmekten evlat kaybetmekten felç olmaktan kör olmaktan kötü değil bence hissettikleri iz.Olabilir öleceksiniz sonsuza kadar değil süreniz.Evlilkte bitebilir ne ilk ne sonsunuz.Bunu bu kadar feci bulanlar ikinci kere evlenip ağızları burunları kan halinde bile bosanmiyor.Millet için.Bunu o kadar büyütmeyin olmamış bitmiş napalim dunyaya evlimi geldik herkes kocasiylami ölüyor benim babam öldü annem 20 yıldır yalnız
Çok haklısınız ama zor süreç kaldıramıyorum sanırım içsel savastayim

Halledersiniz neyse ne insan ömrü gibi iliskininde ömrü var Allah sizi kimseye muhtaç etmesin elden ayaktan düşürmesin evlat acısı vermesin dusmanima dilemem.Elbet kabul edip nefes alacaksınız onunla bir yaratilmadiniz lütfen Allahida çok gucendirmeden belli süre üzülüp devam edin belki 3 gün sonra öleceksiniz bilemeyiz .Hiç bir erkek hiçbir evlilik bitti diye hiçbir kadın kendini perperisan etmemeli bu üzüntüyü hak etmiyorlar bence en iyi yolu kendini toplayıp yaşama 4 elle sarılmak .Mezarlık unutulanlarla dolu kendinizi yaşarken gommeyin sakin

Kolay değil yaşadıklarıniz. Öyle biranda normale dönmeyi beklemeyin. Kendinize zaman verin. Çocuklarınızla ilgilenin, arkadaşlarınızla vakit geçirin. Üstünden zaman geçtikçe daha iyi hissedersiniz.
Teşekkür ederim evet zaten belli dönemler oluyor aile görünce baba ile cocuk görünce

Halledersiniz neyse ne insan ömrü gibi iliskininde ömrü var Allah sizi kimseye muhtaç etmesin elden ayaktan düşürmesin evlat acısı vermesin dusmanima dilemem.Elbet kabul edip nefes alacaksınız onunla bir yaratilmadiniz lütfen Allahida çok gucendirmeden belli süre üzülüp devam edin belki 3 gün sonra öleceksiniz bilemeyiz .Hiç bir erkek hiçbir evlilik bitti diye hiçbir kadın kendini perperisan etmemeli bu üzüntüyü hak etmiyorlar bence en iyi yolu kendini toplayıp yaşama 4 elle sarılmak .Mezarlık unutulanlarla dolu kendinizi yaşarken gommeyin sakin
Ne güzel yazmışsın çok teşekkür ederim evet doğru söylüyorsun Allah herkesi birsey ile imtihan ediyor iste

Etrafta size ölmüş evi yanmış kolunuz kopmuş gibi ah vah yazık diyenleri ciddiye almayın hep olumlu düşünün inadına olurmu etrafimizda şeytan da çok Sizi o boş laflariyla gömmelerine izin vermeyin.Uzerinize toprak attırmayın ne eski eşe ne akrabalara ne bundan zevk alacaklara boş teselliyide bosverin Kimse bilmiyor bu hayatda sonunu kimin başına ne gelir ne zaman gelir hiç kimse.Sizi uzenleri Allah'a bırakın siz dimdik yola devam silin o gözyaşlarını bence yeter aktığı.Biliyormusunuz bazen birşeye ne kadar önem verirsek o kadar kötü oluyor berbat çoğu evlilik bunların hiçbirisinin size üstünlüğü yok çoluk çocuk için sürünüyor zaten çoğu gormuyormuyuz bı kaç tane birbirine tam uyan makine dişlisi gibi birbirini seven sayan sayılı çift kaldı zaten.Bu kadar iyi değilse kötü birşey bitti diye niye karalar baglanacaksinizki

Benim de bugün boşanma davam açıldı. İnsan ister istemez üzülüyor, ben de 6 aylık bebekle sizinle aynı durumdayım. Ailemin yanındayım. Akışına bırakın. Zaman yaralarımızı saracak diye düşünüyorum. Bu şekilde devam etmek bu acıyı çekmekten daha zor. En azından bu acı geçici, diğeri ömür boyu, her gün başka bir yara.

Bir ömür aglayacaginiza belli süre ağlayıp devam edin delisi olan hergun ölüsü olan bir gün aglarmiş geçer geçer hayat bile geçiyor daha dün sagligi yerinde çiçek annem ne hale geldi neler gecmiyorki bir yazarın dediği gibi hayat bir pencere bakıp geciyoruz .

Benim de bugün boşanma davam açıldı. İnsan ister istemez üzülüyor, ben de 6 aylık bebekle sizinle aynı durumdayım. Ailemin yanındayım. Akışına bırakın. Zaman yaralarımızı saracak diye düşünüyorum. Bu şekilde devam etmek bu acıyı çekmekten daha zor. En azından bu acı geçici, diğeri ömür boyu, her gün başka bir yara.
Allah yardımcınız olsun basima gelmez sanıyor çeken bilir hele ki çocuk varsa çekişmeli mi sizinki

Bir ömür aglayacaginiza belli süre ağlayıp devam edin delisi olan hergun ölüsü olan bir gün aglarmiş geçer geçer hayat bile geçiyor daha dün sagligi yerinde çiçek annem ne hale geldi neler gecmiyorki bir yazarın dediği gibi hayat bir pencere bakıp geciyoruz .
Geçmiş olsun Allah kimseye kaldıramayacağı dert vermesin geçecek inşallah

X