Boşanma Hazırlığı (tavsiyeye çok ihtiyacımız var)

hosbess

Guru
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2013
1.144
1.239
merhaba hanımlar ...
Bu konuyu burda üyeliği olmayan bir yakınım için açtım...
Eşinden boşanmaya karar veren bir yakınım epeyce tecrübesiz ve iyi niyetli (henüz kararını açıklamadı)
Avukat falan da tutacak fakat o vakit gelene kadar sizin tecrübe ve fikirlerinize aşırı ihtiyacımız var.

bende acele etmemesini biraz sabretmesini söyledim ...
çünkü maksadım bir velayetti -nafakaydı -uzaklaştırma kararıydı -belki tazminattı -davanın hızlı sonuçlanmasıyla iboşanma döneminde hayatını kolaylaştıracak bu dönemi en az hasarla atlatmasına yarayacak hazırlığı yapmasını istiyorum...

Çünkü boşandıktan sonra “maddi darlık” tasasıyla ailesi pek sahip çıkma taraftarı değil.yani biraz da aman başımız ağrımasıncılar (hoş arkadaşımda tam olarak ne çektiğini detaylıca açıklamadı ailesi anlaşamadıklarını biliyor fakat konunun bu denli ciddiyetine hakim değiller)

Derdini kimseye anlatmıyor çok gururlu bir kız Sürekli bana danışıyor ama bende ne yapacağımı tam olarak bilemiyorum .

İlk etapta evdeki hırgür esnasında eşinin ses kaydını almasını tavsiye ettim...delil ve ispat maksatlı ...

Şimdi olayın içeriği şöyleki;
Eşi aşırı tilki geçinen aldatan psikolojik ve fiziki şiddet gösteren ,hırpalayan, karısını sürekli acıtasyon yapmaya zorlayıp ailesinden para istemeye zorlayan ,bunun için sürekli hırpalayan ,zararlı madde yetiştirip bağımlılığı olan ,bu sebeple sık sık işten atılıp düzensiz iş hayatı olan ...hanımının çalıştığı dönemde elden borç alıp ev aldılar maaş kartına el koyup evin borçlarını ödetttirdi(sonra hileyle evi kocası kendi üstüne tapularım),eve ve çocuklara para vermeyen ,çok basit konularda bile ailesine kadınlığına kişiliğine aşırı ağar küfürleri saydıran öldürmekle tehtid eden , sonra evde kadının yendiğini içtiğini kafasına kakan haram eden , pişirdiği yemeği beğenmeyip küfürler eden ,temizliğini beğenmeyip kavga eden , karakterine kadınlığınıza yediğine içtiğine giydiğine hakaretler eden ,aldatan ,sonra da ben buyum işine gelirse, susacaksın kadın olarak katlacaksın gibi psikolojik baskı yapan ,çocukları hırpalayan aptal çocuğum gerizekalı evlat gibi hakaretle çağıran aşırı huzursuzluk çıkaran psikolojisi bozuk bir tip ...

Bu duruma çok üzülüyorum arkadaşıma destek ve yardımcı olmak istiyorum...ne yapabiliriz tavsiyelerinizi bekliyoruz

Son düzenleme:
Ses kayıtlarını boşanma kararını açıklayıp avukata gideceği zaman arkadaşıma teslim etmek üzere şimdilik ben saklıyorum ...
çünkü eşi falan görür riskine giremedik ...

Ses kayıt içeriği ise ev ortamında yukarıda yazdığım tarzdaki Kavgalarına ait.

İnşallah hayırlısıyla ...
biraz rehberliğimize ,kadın dayanışmasına ,hakları ile ilgili bilinçlenip yüreklendirilmeye ihtiyacı var...
Ben kendini ezdiren kadinlardan nefret ederim

Şurayı tam anlayamadım evde uyuşturu yetiştirme/bulundurma durumu mu var? Hemen polisi arayıp bastırsın içti çekti beni dövdü der mahkemede yalan da değil sonuçta.

Evet o konu da var .ama sanırım içiciyim deyip tedavi olmak değişmek istiyorum falan gibi beyan verirse amatemden tedavi yazılıp tutuksuz yargılanmak üzere salınabileceği endişemiz var ...

Tabiki Onuda ihbar edip bastırmak aklımızda var.
fakat daha öncesinde yan konular için sağlam kozlar biriktirmek niyetindeyiz ve sizin başka tavsiyeleriniz varsa diye fikir alalım istedim ?

Adam tam bir pislik. Eski türk filmlerinde bile bu derece pisliği yoktur herhalde. Aşırı sinirlendim . Kurtulsun kızcağız sag salim insallah

Adam tam bir pislik. Eski türk filmlerinde bile bu derece pisliği yoktur herhalde. Aşırı sinirlendim . Kurtulsun kızcağız sag salim insallah
Evet maalesef öyle çok sorunlu bencil ve kendinden çok memnun ve emin...
Hem bu kızcağızı kurtarmak hemde adama yargı önünde yaptıklarının bedelini ödetmek istiyoruz...
Ama hazırlığımızı güzelce yapmamız gerektiğinde biliyoruz .... yoksa bu anlattıklarımız belkide kuru iftira veya idda dan öteye geçemeyecek .

Ses kaydı,sahitler,darp raporu,eskiye dair o faturalar falan. Maas olayinida ispatlar bence. Aslinda cok karmaşık degil. Adamin cogu yaptığı sey ispatlanir. Sonra o fotolarını ceksin evdeki uyusturucunun onlarin hepsi kolay
Zaten hersey ortada kabak gibi
Adam bu isten kurtulamaz
Yalnız ben korktum. Biliyorsun bu memlekette kocasindan boşanmak istedi ya da boşandı diye öldürülen kadinlar var dikkatli olmak lazim hatta gerekirse sehir degistirsin
Malesef o kimki bana ne yapabilir ki tarzi kabadayilikta kalmadi
Offf offf

Ya öyle bence lafta tehditleri...
Nafaka korkusundan boşanmaya yanaşmıyor ...
Nasıl desem ...Çünkü adam kadına bir bağlılık benimsemişlik sahiplik beslemiyor ...
Kayıtlarda kadının yediği içtiğine bile benim paramı yiyorsun.çalışmıyorsun evde hayvandan farkın YOk köpek gibi hayvan gibi besliyorum seni ,varlığına gıcık oluyorum ,elektriğimi yakıyorsun gibi kadının varlığından rahatsız tarza cümleler kuruyor.
Kadında boşanalım ozaman neden boşanmıyoruz dediğinde sevdiğimden değil ben enayimiyim boşayayımda paramımı yedireyim nafakamı vereyim diyor ...
Yani anlatmaya çalıştığım boşanmamaktaki maksadı sen benim namusum kıskançlığı benimsemişliği değil .

He birde boşanmada ailesinin yanına döndüğünde zaten şehir değiştirmiş olacak ...

Maddeyi kullanmak bir nebze ama evde yetiştirmek suç, bunların çeşitleri mevcut ama eğer yetişridiği madde dişi ise 1-4 yıla kadar yargılanır. Sabıka yoksa denetimli serbestlikle çıkarmış. (Suç olduğunu biliyordum araştırınca böyle bir sonuç çıktı.)
Bu nedenle bence ivedikle önce evi kendi üzerine geçirmenin bir yolunu bulmalı veya dava açmadan eve tedbir koydursun.
İçtiğini, satıyorsa sattığını ispat için delil toplasın.
Ses kayıt veya video ile içerken çeksin ne içtiğini sorsun vs.
Herşeyi hazırlayınca polise gidip yetiştirdiği maddeyi söyleyip suç duyrusunda bulunsun ve kadın sığınma evi için yardım istesin, davasını ordayken açsın çünkü malesef bu tür canavarlar madde etkisindeyken zarar verebilir.
Şahit bulur zaten delilleri de olunca boşanması hızlı olur.
İnşALLAH kurtulur bir an önce kazasız belasız, çocuklarıyla güzel bir hayatı olsun.

Saolun ...bunları hep not alıyorum hergün iletişim halindeyiz kendisine muhakkak bahsedicem

Birde kız aile ziyaretleri için evden ayrıldığında eve başka kadın getirdiğinden şüpheleniyor ...
İşte temizleyip bıraktığı evde farklı renkte bayan saçları iki gün ayrılmasına karşın sökülüp yıkanmış nevresimler fazlaca yıkanmış bardak tabak vs...
Koca kişisi Kankalarım geldi içtik diye geçiştiriyormuş tabi ama biz inanmadık...

Bu konuyu nasıl netleştirip ispatlayabiliriz?

Bence aileme diye çıksın 2 gün sonra gelicem desin arkadaşımız, çocukları bıraksın ya gözlem yapsın evi ya da mesela sabah çıktı akşam arasın napıyorsun vs. diye yoklasın akşamına eve gitsin evdekilerle atıştım geldim desin. Sürekli bir ilişkisi varsa zaten boşluğu değerlendirir.
En kolayı kamera ama tedarik edemez yüksek ihtimal.

Oha ya. Bu kadar olayı bu kız niye ailesine anlatmıyor? Hangi anne baba böyle bir ortamda evli dahi olsa 1 dk bile evladını tutmak ister ki?

Oha ya. Bu kadar olayı bu kız niye ailesine anlatmıyor? Hangi anne baba böyle bir ortamda evli dahi olsa 1 dk bile evladını tutmak ister ki?
Kendine göre haklı veya hatalı sebepleri var maalesef
Biraz sabredeyim çocuklarım küçük düzelir umudu...
biraz kaçarak evlenmenin verdiği mahcubiyet ailem arkamda dururmu tereddütü ...
biraz kocanın uygulamış olduğu psikolojik baskıve şiddetle gelen sindirilmiştik ve özgüven yıkımı (seni bu çocuklarla kim naapsın-mesleğin yokbir b...becerip çalışamazsın çocukları vermem+göstermem )
Yani çok acı ki çaresiz olduğuna inandırılmıştı yakın zamana kadar ...
Artık buna bir dur demek istiyor ...
Geçmişteki hata ve eksiklerini geleceğine yeni bir yön vererek telefi etmek istiyor...
Bende elimden gelen manevi desteği vermeye çalışıyorum ...

Önerilerinizi bekleriz ...

Kaçmış olabilir üzerinden zaman geçmiş çocukları olmuş artık annesi babası yumuşamıştır illâ ki. Bence kesinlikle kendi ailesine durumu açıp boşanmak istediğini desteğe ihtiyacı olduğunu söylesin. Ayrıca işsiz güçsüz adama çocuk mu verir devlet? O pis huylarını da bir güzel kayıt altına alsin. Resimdi ses kaydıydı. Mahkemede güzelce delil olarak sunar. Evlendikten sonra edinilen mallar zaten ortak. Ev kocasının üstünede olsa hakkını alır her şekilde.

Çocuklarım kucuk diye düşünmesin. Böyle bir aile ortamını normal zannetmesin çocuklar. Ileri ki yaşamlarını çok etkiler.

Yetistirmek suc ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…