Boşaniyorum

Yok açıkçası beni haklı buldu. Evet bu süreçte yaptığı hatalar oldu ama beni haklı buldu. Ailesine de söyledi diyemezsiniz soyleyemezsiniz bu şekilde diye.Ama eşimin daha sert bir şekilde bu benim karım kimse bir şey diyemez tavrını göstermesi gerekiyordu
Bence bunun için boşanmayın zaten aynı sehirde bile değilsiniz. Ben görüşmem sen görüş deyin çekilin. İnanın sizin gibi olsa ben ayrılmazdim.Benim eşim annemi sinirlendirmissin demiştir bir şeyler dedi düşünün o yüzden çok daha iyi eşiniz.

Değil mi? Kendisine bunu ben de dedim. Kendisi de bir insanın ailesini silmesinin kolay olmadığını söylüyor. Benim hakli olduğumu ama ailesini de silmesini istememin haksız olduğunu söyledi ve kavga etti. İlk kavgadan, tartışmadan direkt aile mi silinir arana mesafe koyarsın olur biter diyor ama ben kabul etmiyorum
Eşiniz gerçekten anlattığınız gibi aklı başında mantıklı biri gibi duruyor. Siz sanki biraz fevrisiniz. İstekleriniz biraz çocukca. zaten uzakmışsınız en fazla özel günlerde biraraya gelirsiniz. Onu da idare edebilirdiniz. Eğer eşiniz anlattığınız gibiyse ideal erkeğe benziyor.Size zorla çok iyi olucaksın vs de dememiş dışarda bu kadar özelliği bulunanı zor bulursunuz.
Düşünce tarzınızı değiştirmezseniz bi yerden sonra eşiniz bırakır zaten sizi. Ailesinin silemez kimse

Yani bu şekilde konuşmaya gerek var mı? Haksız bulabilirsiniz ama bu şekilde konuşmaya ne gerek var lütfen
Hayır sen kimsin diyorum ne var bunda. Sen kimsin ki ailesi ile görüşmesin cevabını merak ediyorum.

Hatta en başlarda benim özür dilemem gerektiğini kendilerine saygısızlık yaptığımı söylediler
Size kim gaz verdiyse onu dikkate almayı bırakın öncelikle. Evlilik kolay değil. İyi anlaştığınız eşi bulmak da kolay değil. Ne genç güzel kadınlar var dünyada... Annesiyle tuhaf sebepler yüzünden tartıştınız diye evliliğinizi mi biteceksiniz gerçekten? Günün sonunda haklı ama mutsuz oturmak da var. Ne sizin kayınaileyi komple evden uzaklaştıracak ne de eşinizin ailesini sileceği büyük bir olay yok ortada. Eşiniz sizi haklı bulunca ne kadar ileriye gidebilirim diye düşündünüz büyük ihtimalle. Eşiniz haklı bulmasa şu an suçluluk yaşıyordunuz.

Bence de boşanın da adam kurtarsın :) evlilikte her şey karşılıklıdır anlayış da fedakarlık da, eşinizin özelliklerini saymışsınız ama siz onun için hiçbir fedakarlık yapmak istemiyorsunuz. düğünde cenazede illa ki bir araya gelinir adam her gün görüşelim dememiş zaten. Kimse kimse için ailesini silmemeli bence. Yaptığınız şımarıklık

Bence de boşanın da adam kurtarsın :) evlilikte her şey karşılıklıdır anlayış da fedakarlık da, eşinizin özelliklerini saymışsınız ama siz onun için bir fedakarlık yapmak istemiyorsunuz. düğünde cenazede illa ki bir araya gelinir adam her gün görüşelim dememiş zaten. Kimse kimse için ailesini silmemeli bence. Yaptığınız şımarıklık
Eşim iyi de ben kötü müyüm? Çevremde herkes tarafinda begenilen, parmakla gösterilen güzel bir kadınım. Öyle aşırı istekleri olan yoran birisi değilim ki eşimi de ilişkimiz boyunca hiçbir zaman yormadim her türlü kolayligi ve anlayışı gösterdim

Eşim ailesine karşı beni savunamiyorsa burada nasıl bana hata bulabiliyorsunuz hanımlar gerçekten şaşkınım

Vallaha bacim sen pisman olursun kesin. Esinin seni istedigin gibi savunamamasi seni üzdügünü anlarim, ama bunlarin üzerinde calisabilirsiniz. Hemen "gencim güzelim palam var" moduna girmeniz ama bence esinizle baginizin tüm saydiginiz olumlu yanlari oldugu halde zayif oldugunu gösterir. Evlilik danismanina gidin biraz. Cözülmeyecek birsey yok ortada

Siz savunmaktan bahsetmiyorsunuz komple hayatından çıkarmasını istiyorsunuz ? Çok uç noktadasınız.Çok ağır acımasız bir beklentidesiniz.
Ama savunmadi ki. Böyle diyemezsiniz yapamazsınız dedi tamam. Bu şekilde yumuşak tepki gösterince ailesi daha da cesaretlenir böyle savunma mi olur?

Eşim iyi de ben kötü müyüm? Çevremde herkes tarafinda begenilen, parmakla gösterilen güzel bir kadınım. Öyle aşırı istekleri olan yoran birisi değilim ki eşimi de ilişkimiz boyunca hiçbir zaman yormadim her türlü kolayligi ve anlayışı gösterdim
Beğenilen derken fiziksel anlamda demedim sadece manevi anlamda begenilirim

Burda ne olaylar okuyorum kadınlar bayram seyran hastalıkta merhaba geçmiş olsun diyip geçiyor köşesine. Kırılmış olanız, gururunuzun zedelenmesi, hatta sinirlenmekte haklı olsanız bile adam onların evladı. Adli bi vaka olur, üstünüze yürür canınızı yakarlar şiddet falan olur o zaman sonuna kadar devam. Namusunuza dil uzatılmadıysa o söylemediğiniz şeyde ben bu kadar kesin tepki vermezdim. Ben bayram seyran bi kaç saat oturur dönerdim. Fazlasını isteyen eşime de zaten senin için görüşüp gururumu eziyorum lütfen fazlasını bekleme derdim. Ama bu yaptığınız kindarlık oluyor bi noktada. Bana onu dediniz oğlunuzu elinizden alırım demeye çalışıyorsunuz sanki. Aile silmek kolay bişey mi sanki silgi mi geçiyoruz üstünden? Belki sizin aile bağınız eşinizinki kadar kuvvetli değildir bu yüzden de görüşmemeyi kolay buluyosunuzdur bilemiyorum. Zaten başka şehirdeki aileye eşimin hatrına bi iyi bayramlar diyemeyeceksem o zaman evet bu evlilik sürmemeli. Evlilikte ben yoktur biz yoktur. Her şey karşılıklıdır.

Yaşınız kaç bilmiyorum konu sahibi ama çok genç ve toy gibi duruyorsunuz. Boşanırsınız ona kimse bi şey diyemez. Ama sonraki evliliğiniz de sarmaz sizi. Cünkü geçinmeyi bilmiyorsunuz.

Böyle olmaz . Biraz olgun davranmak zorundasınız.
25 yasindayim

Ama savunmadi ki. Böyle diyemezsiniz yapamazsınız dedi tamam. Bu şekilde yumuşak tepki gösterince ailesi daha da cesaretlenir böyle savunma mi olur?
Adam anne babasını dövsün mü onu mu istiyordun ki ? Yok ben dedim silecek yok ölsem gitmem gelmem diyerek çırayı yakıyorsun haberin yok. En ailesiyle bağları kopuk insan bile arada çok büyük(adli vakalar mesela) olmadığı sürece ailesini tamamen silemez kendine gel be. Çok şımarıkça bir tavır ve düşünce şekli. Tamam güzelsin diye kapında köpek mi olmalıydı bu adam ? Sen güzelsen senden daha güzeli de illa vardır. Şimdi bu aklı başında adamla yapamayan kadın başkalarıyla hiç yapamaz böyle bir fesatlıkla. Bence de boşan ama evlenme bir daha. Kimsenin de başını yakma yazıktır.

Burada yanlış bir anlasilma var. Ben direkt sil demedim ama bana gelip girmesinler geleceklerse de 2 senede bir defa filan gelsinler ama oraya gitmem dedim. Benim demek istediğim benim eşime kimse bunu diyemez diye gerekirse ailesini silebileceğiji göstermesi gerekiyordu

Sizi savunmuş ya tartışmış ailesiyle işte sizin için. Çok absürt şeyler yaşamadıkça kimseden ailesini silmesini bekleyemezsiniz. Şimdi yan çizmeyin hiç bal gibi silsin istiyorsunuz. Oldu olacak Nüfusunuza alın eşinizi. Valla bence boşanın sizle ömür geçmez.

8 aylık evliyim. Eşimle 3 senelik birlikteliğimiz var. Şu anki işime atanmamdan tutun birçok şeye kadar eşim bana hep yardımcı oldu. Yol gösterdi. Kendisi aynı zamanda entelektüel, bilgili,sürekli kendisini geliştiren, düzgün işi ve maaşı olan, aynı zamanda eğlenmesini bilen, bir şey istediğim veya canım çektiği zaman tamam ben gidip alayım diyen, çevresi geniş ve arkadaşliklarina önem veren birisi. Aramızda 8 yaş fark var. Açıkçası cinsellik olarakta çok iyi birisi. Hem ten uyumumuz var hem de ön sevişmeyi çok güzel yapan ve en az 35-40 dk süren bir ilişki yasatiyor. Ama şöyle bir sıkıntımız var. Kayınvalidemle tartışma yaşadık ve eşim bu süreci yonetemedi. Annesine biraz düşkün. Özellikle sağlığına düşkün birisi. Çeşitli hastalıkları olan birisi. Aslında ilk başlarda yönetemedi evet ama annem haklı diyen birisi de olmadı. Yeri geldi annesiyle de tartıştı ama ben ailesiyle hiçbir şekilde görüşmek istemediğimi ve evime de gelemeyeceğini söylediğimde buna sert tepki gösterdi. Bu arada eşimin ailesiyle ayrı sehirlerdeyiz. Kendisi istersem görüşmeyebileceğimi ama özel günler gibi şeylerde bir araya gelmek zorunda kalacağımız vakitler olacağını söyledi. Sonrasında ben diretince tamam o zaman ben de sizinkilere gitmem dedi. Bunu da ben kabul etmedim benim ailemin ne suçu var diye. Annesi bana çok ağır konuştu açıkcasi ben kimse benim karima bunu diyemez diyerek masaya yumruğunu vurmasını gerekirse ailesini silmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunu yapmadığı için de açıkçası beni koruyamadigi düşüncesine girdim ve boşanmaya karar verdim. Ben olsaydım sevdiğim ile ailem arasında kalsaydım sevdiğimi seçerdim. Ailesi ile hiçbir şekilde anlasamam çünkü. Zaten artık onlar da beni istemiyor. Şimdi tamam görüşmek zorunda değilsin diyor çünkü her iki tarafta birbirini istemiyor. Ama ileride çocuk filan olunca çocuğumun dedesini, babaannesini görme hakkı var diyecek tekrar muhatap olmak zorunda kalacağım. Benim aileme karşı ise açıkçası bir şeyi yok. Annemle olan gerginlikleri olmasına rağmen öyle saygısızlığı filan olmadı hiç.Gencim, güzelim ve maddi olarak yeterliligim varken neden bunları çekeyim diye düşünüyorum. Daha hayatın basindayim. Yaşım küçük olduğu için istediğim zaman tekrar evlenebilirim bence.Ama çok pişman olmaktan da korkmuyor değilim.Sizler ne düşünüyorsunuz hanımlar yol gösterir misiniz?
Gerçekten bu söyledikleriniz ve istekleriniz konusunda kendinizi haklı mı buluyorsunuz? Bir insanın eşine aileni sil deyip rest çekmek hangi boyutta bir kafa? Siz veya biz kimiz ki eşlerimizden onları doğuran anne babalarını silmelerini isteyelim? Ne yaşadınız bilmiyorum ama be olursa olsun insanın eşinden böyle bir şey istemesi bencilliktir. Ortada çok büyük bir şey varsa bile ailesi ile koyacağı mesafeyi yine eşiniz belirlemeli. Siz konuşmazsınız, görüşmezsiniz ama eşinizden bunu isteyemezsiniz. Günün sonunda üzülen siz olursunuz

Yarın bir gün belki anne olursun. Gelin hanıma istediği gibi davranmazsan söyle oğluna seni silsin tamam mı
Ben gelinime öyle davranmam emin olabilirsiniz. Zorlanmasinlar diye her şeyin en uygunu isteyip hiçbir beklentiye girmediginde laf etmem hatta el üstünde tutarım benim gelinim ne kadar iyi diye

X