BOŞANAMIYORUM

Kendi soyadını taşırken başka erkekle birlikte olmuş, yakalanmasa olmaya da devam edecek kadını, kucaklayıp öpen adam, bunu niye yapıyor sizce ? Bundan sonra sizi nasıl bir evlilik bekliyor olacak, mutlu mu olacaksınız ? Aldatan ve aldatılmaya da razı bu adama koca diye saygı duyacak mısınız ? Karşılıklı 'realitemiz bu' deyip, evliliğinizi açık evliliğe mi çevireceksiniz ? Evli barklı kadınlarla beraber olacak tiyniyette erkekler mi olacak bundan sonraki standardınız ? Nedir yani gelecek tahayyülünüz ? Mevcut durumu muhafaza edip yüzünüzün gülebileceğini neye dayanarak umuyorsunuz ?

Kestirin atın.

Eşinize sadakat yükümlülüğünüz hem hukuki hem ahlaki olarak kapı gibi ortada duruyorken, başka bir erkeğin koynuna girme konusunda eşinizden bağımsız insiyatif alabiliyorsunuz, dişli bir avukata vekâlet vermek konusunda da eşinizden bağımsız karar alırsınız diye düşünüyorum. Niye eşinizin ne yaptığını ne yapmadığını baz alıyorsunuz ki şimdi ?

Bir sebebe dayanıp açtığınız davanız düştüyse, siz de diğer bir sebebe dayanıp açarsınız davanızı. Çalışan işi gücü olan insansınız, ayırırsınız evinizi barkınızı, durumun gerçekliğini anlar bir süre sonra. Çekişmeli açarsınız davanızı, anlaşırsanız, anlaşmalıya çevirmek mümkün, hop diye boşanırsınız.

Allah yardımcınız olsun.

merhaba,
ben 6.5 yıllık evliyim 2.5 yaşında da bir kızım var.
eşim evliliğimizin başından beri ilgisiz, defalarca sanal aldatma yaşatmış biri, bir kaç kez affetmeme ragmen bu hatayı 3-4 kere yaptı, o zamanlar boşanmak istedim ama ailesinin ve kendinin özürleri yaptıkları manipulasyonlar yüzünden şans verdim. ama beni zamanla kendinden uzaklaştırdı. ve 6 ay önce biriyle tanıştım. eşimi aldattım.(ne olursa olsun yapmamam gerekiyordu o ayrı.) ve eşime yakalandım. artık boşanmamız gerektigini evlililigimizin içinde saygı, sevgi kalmadığını ve bir daha onun yüzüne bakamayacağımı söyledim. ancak eşim hala boşanma taraftarı değil.pskolojisini çözemiyorum. asla cahil bir insan değil. ikimiz de okumuş belirli konumlar da insanlarız. ancak hala boşanmamaya yanaşmaması ve ısrarcı olması benim pskolojimi bozuyor. tamam boşanırız istersen ama biraz zamana bırakalım,yayalım vs diyor.hala aynı yatakta yatmak isteyip bana dokunmaya çalışıyor opmek istiyor. çook üzgün morali cok bozuk ama bana asla bagırmıyor kızmıyor, ve benim vicdanıma yürüyor. ben artık bu evliligi yürütmek istemiyorum. ancak şu an hem bir hata yapmış hem de üstünde bosanmak isteyen kötü bir insan gibi duruyorum. bana akıl verebilir misiniz ben nasıl davranmalıyım?
Bu kaçıncı level kendinizr ve kocaniza saygısızlık ikinizde birbirinizden betersiniz karakter dedigimiz şey karsida ki karaktersizse onun seviyesine inmek değildir ama siz tencere kapak devam

Esiniz aldattiginizi biliyor ve boşanmıyor. Umrunda değilsiniz yani!!!! Bu cok aci ya. Aldatmaktan beter bence esinizin umrunda olmamasi. Ben bu adama erkek demem. Kesinlikle ayrılın. Bu beraber buluşmaya da gelir sizinle.

X