Boş gebelik

mehtapppppg

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2024
9
2
27
Kızlar merhaba, gebeyim ve ilk kontrole gittiğimde tarih 31 Mayıstı ve bebeğim 5+1 boyutta görünüyordu. Kalp atışı için gittik dün aradan 26 gün geçti normalde 9+4 olması gerekiyor doktorda öyle hesapladı ama ölçtüğü zaman 6 haftalık çıkıyor beslenme kesesi gelişmemiş dedi doktor kalp atışı da yok 3 ayrı doktora gittim 3üde aynı şeyi söyledi. Kese boş görünüyor dedi ama biz bekleme taraftarı olduk 1 2 hafta daha düşük önleyici ilaç alabilirsin istersen dedi. Ama ortada bebek yok gibi görünüyor dedi. Bu durumu yaşayan var mı dünden beri kafayı yiyeceğim nolur yardım.

Yaa ilk kez böyle bir şey duyuyorum. Çok üzgünüm inşallah boş değildir 🤲🏻 Peki hamilelik belirtileriniz var mıydı? Beta HCG düzenli arttı mı kontrol etmiş miydiniz?

Ben de aynı şeyi yaşıyorum boş gebelik dendi cumartesi günü, dün muayene oldum benek göründü kalp atışı yok 9+1dim bugün kanamam oldu hastaneye gittim bebek görünmüyo dediler ama boş gebelik de değil dediler ne olduğu belli değilmiş, hiçbir şey anlamadım her doktor farklı konuşuyor

Gecmis olsun
Ben 2 sene önce yaşadım durumu , biz de beklemeyi tercih ettik baska doktora da görünüp ama 1 hafta sonra kanamam baslamisti ve doktor artık kesenin bozuldugunu söylemişti ve kuretaja almışlardı. İnşallah siz keseyi görüp kalp atışını duyarsiniz🤲🤲

Geçmiş olsun, beklemekten zarar gelmez boş kese ise kendi düşer ama tüpleriniz zarar görebilir…
En sağlıklısı vakumlu kürtaj olmak🙏🏻

Gecmis olsun
Ben 2 sene önce yaşadım durumu , biz de beklemeyi tercih ettik baska doktora da görünüp ama 1 hafta sonra kanamam baslamisti ve doktor artık kesenin bozuldugunu söylemişti ve kuretaja almışlardı. İnşallah siz keseyi görüp kalp atışını duyarsiniz🤲🤲
Benim dün kanamam oldu ama alttan muayene olduktan sonra oldu bugün sadece beyaz akıntım var.

Ben de aynı şeyi yaşıyorum boş gebelik dendi cumartesi günü, dün muayene oldum benek göründü kalp atışı yok 9+1dim bugün kanamam oldu hastaneye gittim bebek görünmüyo dediler ama boş gebelik de değil dediler ne olduğu belli değilmiş, hiçbir şey anlamadım her doktor farklı konuşuyor
Bende anlamadım 10 gün daha bekleyeceğim umarım boş değildir yıkıldım

Bende aynı duyguyu yasadim inşallah sen yasamasin 6 hafta ya kadar gebelik var bi ay sonra gel herşey normal denildi 13.hafta olmuştu sözde gittm bulantılar karın şişliğim hepsi olmuştu bi gittim yok yıkıldım 2 sene oldu hala iki adet ultrson görüntüsünü saklamaktayim ilk gebeliğim olacaktı çok heveslenmistm inşallah kmse yaşamaz bu Duyguyu

Bende aynı duyguyu yasadim inşallah sen yasamasin 6 hafta ya kadar gebelik var bi ay sonra gel herşey normal denildi 13.hafta olmuştu sözde gittm bulantılar karın şişliğim hepsi olmuştu bi gittim yok yıkıldım 2 sene oldu hala iki adet ultrson görüntüsünü saklamaktayim ilk gebeliğim olacaktı çok heveslenmistm inşallah kmse yaşamaz bu Duyguyu
Çok çok geçmiş olsun bana da iki tane kese görünen ultrason görüntüsü verdiler haftaya cuma kalp için gidicez 5+4 haftalık rabbim kimseyi o kapılardan boş çevirmesin inşallah sizin de en en en kısa zamanda bebişiniz olsun 🥹

Bende aynı durumdayım rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın

Kızlar merhaba, gebeyim ve ilk kontrole gittiğimde tarih 31 Mayıstı ve bebeğim 5+1 boyutta görünüyordu. Kalp atışı için gittik dün aradan 26 gün geçti normalde 9+4 olması gerekiyor doktorda öyle hesapladı ama ölçtüğü zaman 6 haftalık çıkıyor beslenme kesesi gelişmemiş dedi doktor kalp atışı da yok 3 ayrı doktora gittim 3üde aynı şeyi söyledi. Kese boş görünüyor dedi ama biz bekleme taraftarı olduk 1 2 hafta daha düşük önleyici ilaç alabilirsin istersen dedi. Ama ortada bebek yok gibi görünüyor dedi. Bu durumu yaşayan var mı dünden beri kafayı yiyeceğim nolur yardı
2 kez bos gebelik yasadim. Uzulme rabbim en dogru zamanda nasip edecektir

Sizin son durum nedir merak ettim
Bende anlamadım 10 gün daha bekleyeceğim umarım boş değildir yıkıldım
Devlette 6 doktor gördüm 5i boş gebelik dedi 1 tanesi bebeği gördü bugün özele gittim bebek net görüldü çok şükür ama geçen gün kanamam olduğunda devletteki doktor ilaç vermicem sağlıksızsa gitsin dediği için kanama yüzünden kesemde bozulma olmuş ilaç verseydi olmayacaktı ama yine de her şeye şükür, düşük riskim var ama hala umut da var siz de sakın moral bozmayın mutlaka 11 haftaya kadar bekleyin derim çünkü ne olacağı belli olmuyor

Sizin son durum nedir merak ettim

Devlette 6 doktor gördüm 5i boş gebelik dedi 1 tanesi bebeği gördü bugün özele gittim bebek net görüldü çok şükür ama geçen gün kanamam olduğunda devletteki doktor ilaç vermicem sağlıksızsa gitsin dediği için kanama yüzünden kesemde bozulma olmuş ilaç verseydi olmayacaktı ama yine de her şeye şükür, düşük riskim var ama hala umut da var siz de sakın moral bozmayın mutlaka 11 haftaya kadar bekleyin derim çünkü ne olacağı belli olmuyor
Ben bekleme taraftarıyım fakat doktor en fazla 1 hafta daha bekleyebiliriz dedi hesaplamalarıma göre şuan 10+2 ama kese ölçüsü 6 haftalıktı geçen hafta bilmiyorum kanamam var ama lekelenme gibi var arada oluyor başka birşey yaşamıyorum tek ümidim hala benimle olması

Ben bekleme taraftarıyım fakat doktor en fazla 1 hafta daha bekleyebiliriz dedi hesaplamalarıma göre şuan 10+2 ama kese ölçüsü 6 haftalıktı geçen hafta bilmiyorum kanamam var ama lekelenme gibi var arada oluyor başka birşey yaşamıyorum tek ümidim hala benimle olması
Bana 6. Haftamda göründüğüm doktor da en fazla 1 hafta bekleyebiliriz dedi 8. Hafta ve 9. Haftada gördüğüm 2 doktor bekleme kürtaj dedi sonrasında mucizevi bir şekilde bebek göründü sonra gördüğüm 2 doktor bekleyelim zararı yok dedi mutlaka farklı doktorları görmelisiniz yine de tercih dizin tabiki ama ben tek doktorla kalsaydım boş gebelik zannedip kürtaj olmuş olcaktım (hatta sırf boş gebelik diye düşündüğü için gerek yok diyip düşük önleyici hap vermedi bir doktor ve bikaç gün sonra olan kanamam yüzünden kesemde bozulma oldu şimdi bebek görünse de kese yüzünden tehlikede) bir doktorum da kendi ağzıyla söyledi her doktorun bilgisi farklıdır diye.. umarım sizin güzellikle sonuçlanır 🙏🏻

Bana 6. Haftamda göründüğüm doktor da en fazla 1 hafta bekleyebiliriz dedi 8. Hafta ve 9. Haftada gördüğüm 2 doktor bekleme kürtaj dedi sonrasında mucizevi bir şekilde bebek göründü sonra gördüğüm 2 doktor bekleyelim zararı yok dedi mutlaka farklı doktorları görmelisiniz yine de tercih dizin tabiki ama ben tek doktorla kalsaydım boş gebelik zannedip kürtaj olmuş olcaktım (hatta sırf boş gebelik diye düşündüğü için gerek yok diyip düşük önleyici hap vermedi bir doktor ve bikaç gün sonra olan kanamam yüzünden kesemde bozulma oldu şimdi bebek görünse de kese yüzünden tehlikede) bir doktorum da kendi ağzıyla söyledi her doktorun bilgisi farklıdır diye.. umarım sizin güzellikle sonuçlanır 🙏🏻
4 ayrı doktora gittim hepsi aynı şeyi söyledi maalesef ki. Umarım sizin ki gibi mucize olur.

4 ayrı doktora gittim hepsi aynı şeyi söyledi maalesef ki. Umarım sizin ki gibi mucize olur.
Benim boş gebelik konusunda mucize oldu bebek göründü ama malesef kanamadan sonra hem kesem bozuldu hem betam düştü malesef bugün de düşüğüm başladı 💔 hepimizin hakkında hayırlısı olsun umarım güzel sonuçlar alırsınız

bana da şuan boş kese tanısı kondu. Kese boyutu 20 mm yolk sack oluşmamış doktor kürtaj önerdi ben bir hafta daha beklemek istedim. Bu süreci yaşayıpta daha sonra olumlu sonuçlar alan oldu mı acaba?

bana da şuan boş kese tanısı kondu. Kese boyutu 20 mm yolk sack oluşmamış doktor kürtaj önerdi ben bir hafta daha beklemek istedim. Bu süreci yaşayıpta daha sonra olumlu sonuçlar alan oldu mı acaba?
20 mm çok bildiğim kadarıyla benim 17 diye dediler çok büyümüş ve kürtaja aldılar ama bilemiyorum geç dilenmese oluyor da sizin bebeğin beslendiği damar yok herhalde

X