boş gebelik tanısı😔

gltkn281020

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2022
41
22
31
Merhba arkadaşlar ben en son 29 ağustosta adet oldum 11 eylülde eşimle ilişki yaşadık 12 eylül yumurtlma günümdü 2 yaşında oğlum var 26 eylülde adet olmam lazımdı olmadım hamilelik teşhisi konuldu aldırmak istedim bebeğim küçük diye sonradan vazgeçtim ama 3 ekimde marsa kadın doğuma gittim 5 hftalık çıktı aradan bir hafta sonra yine marsa da başka doktora gittim 6 haftalık çıktı hani kürtaj olmak için gün alacktım oyüzden 24 ekime randevu verdi kürtaj için ama gitmedim işte vazgeçtim 28 ekimde ise özel hastaneye gittim 6 hafta gözüküyor bende dedi bende nasıl olabilir dedim sat a göre 8 haftalık olmam lazım hatta marsa kadın doğuma gittiğimde ozaman 6 haftalık çıktım iki hafta geçti aradan dedim doktora doktor boş gebelikten şüphelendiğini söyledi 15 kasımda tekrar çağırdı ozamam kesin net bişey söyleyebilirim %70 boş gebelik dedi bana ama kahverengi lekelenmeler dışında hiç bir belirtim yok yani oda ara ara bir damla gibi oluyor duruyor şuana kdar 3 defa oldu çoook az bişey onun dışında anormal durumum yok bu durumu yaşayan varmı acaba sonradan bebek gözüken kalp atışlarını duyan veya kesin boş gebelik yaşayan şuan 9 haftalık olmam lazım sat a göre

Bebeğinizi aldırmayı düşünmüşsünüz zaten boş gebelik olması sizin için bı problem gibi gözükmüyor
evet ama kürtaja gitmediğimi de belirttim aldırmaktan vazgeçtim yani ayrıca beni yargılamak sizin haddinize değil benim neler yaşadığımı bilmiyorsunuz uzaktan yargılamak kolay tabi..Boş gebelik olması problem olmasaydı zaten umursmaz buraya yazmzdım derdimi

lütfen yorum yazacak olanlar fikir amaçlı yorum yazsın yargılamadan rica ediyorum çünkü benim neler yaşadığımı kimse bilmiyor kürtaj içinde kırk defa düşündüm uykusuz kaldım ağladım ama yinede kıyamadım gitmedim kürtaja

Öncelikle merhaba bende 5 ekimde düşük yaptım bende normalde 7 haftalık olması gerekirken 5.5 haftalık çıktı bebek gözükmüyordu özel kürtaj dedi devlete girtim renkli ultrason felan progestan verdi çünkü önce leke sonra kanamam başlamıştı 4 gün içtim ilacı fayda etmedi sonra gece kasılmarımda sancı ile uyandım lavaboya gittim ve düşük yaptım bebek gelişmedigi için 5.5 de durmuş saglıksız gebelik oldugu için rahim dışarı atıyor canım bu arada marsa dedin adanadamı oturuyorsun bende öZelden sonra marsa ya gittim

bu arada 9 haftaya kadar mutlaka yolk kesesi ve bebek gözükmesi lazımdı canım bende hep bir ümitle bekledim ama 5.5 haftalıkken gelişimi durmuş bebek hiç göremedik yani kese boştu

evet adanada oturuyorum marsadan sonra özele gittim boş gebelik olabilir dedi son adet 29.08.2022 tarihime göre şuan 9 haftalık olmam lazım ama 11 eylülde karı koca ilişkisi yaşadık 12 eylülde yumurtlama günümdü eğer ona göre hesaplanıyosa 8 haftalık olmam lazım şuan 3 ekimde marsaya gittim 4 haftalık denildi bir hafta 11 ekimde sonra tekrar marsaya gittim kürtaj için gün alacaktım 5 hafta dediler 24 ekime gün verdi kürtaja ama gitmedim vazgeçtim sonra tanıdık bir dotor var 17 ekimdede ona gittim ücretsiz muayene etti bir seferlik omdada 6 haftalık çıktım iki hafta sonra ancak kalp atışları başlar dedi ben anormallik olduğunu hissettim 28 ekimde özele gittim bende 6 hafta çıkıyor dedi anlattım ona boş gebelik olabilir ozaman dedi

bu arada 9 haftaya kadar mutlaka yolk kesesi ve bebek gözükmesi lazımdı canım bende hep bir ümitle bekledim ama 5.5 haftalıkken gelişimi durmuş bebek hiç göremedik yani kese boştu
sende nasıl oldu en son adet tarihin hngi gündü kanaman lekelenmeler olmuşmuydu boş gebelik tanısı konana kadar kan tahlilin de bthc kaç çıktı mesela

sende nasıl oldu en son adet tarihin hngi gündü kanaman lekelenmeler olmuşmuydu boş gebelik tanısı konana kadar kan tahlilin de bthc kaç çıktı mesela
Son adet tarihim 12 agostosdu lekelnmem 26 eylülde başldı 2 gün sonra kırmızı leke leke leke gelmeye başladı marsa ya gittigimde beta baktı 4000 çıktı 5.5 ile uyumlu dedi progesteron verdş biraz bekeleyelim dedi bekledik 4 gün düşük yaptım evde sonra telrar beta verdşm 1000 e düştü sonra 300 öyle öyle yenş sıfırlandı kesenin için boştu 7 haftalık olmama ragmen 5.5 haftada gelişimi durmuş

Boş gebelik tanısı konulması için sekizinci haftaya kadar kesenin bomboş görülmesi gerekir. Sekizinci haftadan sonra içeride bir oluşum yine yoksa boş gebelik sebebiyle kürtaj olunur.

Tekrar git doktora bekleme bence 8 haftalık olsa dahi bebek gözğkmesi lazım yolk kesesş felan gözükür ve artık kalp atılıda duyulur

Tekrar git doktora bekleme bence 8 haftalık olsa dahi bebek gözğkmesi lazım yolk kesesş felan gözükür ve artık kalp atılıda duyulur
bugün kan tahlili verdim bakalım beta kaç çıkıcak ama dediğim gibi benim lekeler kahverengimsi ve damla damla kadardı bir gün olurdu bir sfer sonra dururdu şimdiye kdar 4 defa oldu lekelenmem ama dediğim gibi çoook az kahverengimsi ayrıca karnımda kasıklarımda ağrımda var 8 ile 10.hafta da kanama olurmuş boş gebelikte sonra adet kanından biraz fazla kanama başlarmış ama tabi bu kişiden kişiye değişiyor kimisinde hiç bir belirti olmamış lekelenme sancı hiç bişey olmamış sadece gebelik hftası geride kalmış gidip kürtaj olmuşlar yada ilaçla düşürmüşler

benim son adet tarihime göre 9 ile 10 haftalık olmam lazım ama dediğim gibi eğer yumurtlama gününden itibaren sayarsak çünkü yumurtlama günümden bir gün önce ilişki yaşadık ondan öncesi veya sonrası hiç ilişki yaşamadık eşimle sorunlrımız vardı çünkü ben ilişki yaşadığım günde işte yumurtlama günümden birgün önceydi yani 11 eylüldü 12 eylül yumurtlama günümdü 3 günde döllenme oluyormuş 15 eylülden itibaren sayarsak evet 8 haftalık olmam lazım şuan zaten kafam allak bullak oldu 15 kasımda tekrar gidicem ozaman kesin bişey söylerim dedi ama bu ikinci gebeliğim olucak olursa inşallah

Benim lekelenmem başladı canım sonra kırmızıya döndü yogun bir kanamam olmadı zaten sadece silince geliyordu sonra kasıklarım agrımaya başladı daha sonra gece 2 de uyandım çaogalmıştı yattım yattım kalktım kabız gibi bir his vardı lavabaya oturdum ıkınma geregi duydum bir iki sonra süştü ne agrım kaldı ne bişe kese felan hepsi düşmütü kürtaj olmama gerek kalmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…