boş gebelik sonrasında bir dış gebelik geçirdim

sarkz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2022
247
43
33
Temmuz ayında 8 haftalık bebeğim kese var bebek yok ve kanamam olduğu için kürtaj oldum şimdi ise yine kanama ile hamile olduğumu öğrendim ve betam düzenli artmadığı için mtx iğne yaptılar iki gün önce dış gebelik geçiriyor muşum benim gibi olan var mı dış gebelik boş gebelik sonrası hamiş kalan var mı sebeb bulunabildi mi lütfen yardım edin

Merhaba, son iki buçuk yıl içinde sizin gibi önce boş gebelik yaşadım kürtajla alındı, daha sonra dış gebelik mtx ile sonlandırıldı, ardından bir de kimyasal gebelik yaşamıştım en son 7 ay önce. Bu ay yeniden gebe olduğumu öğrendim şu an 5. Haftamdayım kese de gözüktü ama tabii ki henüz embriyo gözükmedi on gün sonra yeniden bakacak doktor, biraz kanlı akıntım var 6 gündür onun için de iğne yazdı doktor. Yani elbette gebe kalabilirsiniz yeniden. Umarım bu sefer sağlıklı ilerler ve sizin için de umut olurum

Canım ya inşallah kavuşursun sağlıkla bebeğine banada umut ol ne olur peki rahim filmi genetik test bunları yaptırmış mıydın

Canım ya inşallah kavuşursun sağlıkla bebeğine banada umut ol ne olur peki rahim filmi genetik test bunları yaptırmış mıydın
Histeroskopi yapıldı bi şey çıkmadı, genetik testi yaptırdık heterozigot MTHFR677C çıktı o da çok önemli bir şey değilmiş ama yine de önlem amaçlı şu an coraspin içiyorum. Eğer sizde de herhangi bir sorun yoksa bu işin tek sıkıntısı stres. Bu ay tüp bebeğe gitmeye karar vermiştik biz ve kesinlikle kafam rahatlayınca gebe kaldım bence. İnşallah doğumunu görmek nasip olur, inşallah sen de en kısa zamanda güzel haberi alırsın.

İnşallah ara ara yaz durumunu hamilelik nasıl geçecek bana umut ol istiyorum Allah kucağına almayı nasip etsin

İnşallah şu anki dileğim dış gebelikten kurtulmak korkuyorum biraz
Korkma Biliyorum çok zor bir süreç, hele o iğnenin verdiği acı ama geçecek ben 2. Doz iğneyi de vurulduktan sonra düşmeye başladı ve sıfırlanması bir ayı buldu. 2400’lere kadar çıkmıştı hcg değerim. Senin kaç?

Benim değerim 416 416 ile perşembe günü iğne oldum kanamam vardı azaldı iğneyle şimdi geri başladı ve yoğun inşallah düşmüştür dua et bana

Kanamam olmuşmuydu peki

Benim değerim 416 416 ile perşembe günü iğne oldum kanamam vardı azaldı iğneyle şimdi geri başladı ve yoğun inşallah düşmüştür dua et bana
İnşallah en kısa zamanda sıfırlanır, kurtulursun. Değerin çok yüksek değilmiş tek sefer vurulmayla biter seninki diye düşünüyorum kanama olmaması lazım bir an önce o da durmalı bu iğne kanatarak düşürmüyor içerde kendisi yok ediyormuş o yüzden inşallah bir an önce kanaman da durur.

Yani iğne vurulmadan önce vardı kanamam iğneden sonra bir iki gün daha devam edip kesildi.

Merhaba son durumunu merak ettim nasılsın?
Maalesef her gün hastanedeyim korkudan mtx iğnesi oldum 416 olan değer iğnenin 4. Günü 809 a yükselmiş doktor ikinci dozu tapalım dedi ama kemik agrım oldu iğneden sonra7. Günü bekleyelim dedim bazen 4. Günü artış olsa da 7. Günü düşebiliyor dedi velhasıl yarın 7. Günüm uyuyamıyorum heyecandan kanamam devam ediyor rabbim şifa versin

Benim de ilkinden sonra yükselmeye devam etmişti ikinci dozu da vurulmuştum, çok etkili bir iğne sonrasında bile aylarca saç dökülmem filan geçmedi. Senin değerin çok yüksek değil yarın inşallah düşmeye başladığını görürsün..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…