Borsadan Anlayan Bakabilir mi?

Pufy1987

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2018
225
304
37
Uykularımı kaçıran derdimle geldim.Esimde son zamanlarda değişik durumlar seziyordum ve maddi olarak zorda olduğumuzdan bahsediyordu üstelik iyi gidiyorken sonra itiraf etti ki borsada kaybetmiş ve soru sordukca o da bende sinir oluyoruz diye sormadım sadece bitcoin gibi komple kayıp mı ediyosun dedim ana para duruyor dedi.Simdi sorum şu; beklemeye devam edince tekrar durumu toparlama şansı oluyor mu yoksa öyle bı ihtimal sıfır mı?Hiç anlamıyorum lütfen yardımcı olur musunuz?

Zararda oldugun kağıdı satmaz beklersen yükselebilir. Zarar toparlanabilir.
Borsa sabır işi.
Benim moralim de bu konuda bozuk ne yazık ki kaç yillik birikimim anaparaya dönmüş oldu. TL de tutmuş oldum.
Mecbur bekliycem ama 6 ay kadar sürebilir diyorlar toparlaması.

Borsa da nasıl kaybetmiş? Ya şirketin batması gerek ya da hisseyi zararına satmış olması.. Eğer ki yatırdığı fiyatın altına düştüyse bekleyin yükseldiği de olur borsadan korkmanıza gerek yok. Ama bitcoin için aynı şeyi söyleyemem tabi.

Yani umutsuz değil durum,kafayı yemek üzereyim çok gerildim yolları ayirsammi diye de düşündüm

Bilmiyorum savaş durumu borsayı bitirdi dolayısıyla bende bittim dedi

Spek kağıt aldıysa yıllarca beklese de zararını çıkartamayabilir veya kısa sürede toplayabilir

Güvenilir hisselerden aldıysa ve zararda olmasına rağmen satmadıysa hisse fiyatı toplayınca zarar da toplar .

Şirket batar da borsadan çekilirse ( en korktuğum ) işte onda inan bende bilmiyorum sanırım para gidiyor ama emin değilim

Bilmiyorum savaş durumu borsayı bitirdi dolayısıyla bende bittim dedi
Hangi savaş? Bir sürü savaş oluyor bu borsayı kökten bitirmez ki. Zaman zaman düşüşler savaş olmasa da oluyor zaten. Hangi hisseyi almış öğrenebilir misiniz? Aldığı hisse yani şirket batmadıysa sıkıntı yok dediğim gibi. Ama tabi size sormadan yatırım yapması doğru değil. Sizi de bilgilendirerek yapmalıydı. Ben borsaya kuzenimin tavsiyesi üzerine ve 1 yıl araştırmalarım sonucunda çok geç girdim anlamadan girmedim ne olur ne olmaz diye.

Zerre kadar anlamıyorum bu işten maalesef risk sevmem çünkü

Çoğu hisse düşüşte, zarar etmesi çok normal. Hangi hisselerden kaybetmiş bana özelden söylerseniz sizi daha iyi bilgilendiririm. Ama tamamen sıfırlanma gibi bir durum olamaz, şirketin batmış olması lazım parasının hepsini kaybetmiş olması için.

Bi arkadas guzelce aciklamis.

Onemli olan siz ne yapmayi dusunuyorsunuz?

Oynadığından haberiniz var miydi? (Yoksa hakli bosanma sebebi zira)

Yarın sorabilirim ancak söylermi bilmiyorum ilginiz için teşekkür ederim

Bi arkadas guzelce aciklamis.

Onemli olan siz ne yapmayi dusunuyorsunuz?

Oynadığından haberiniz var miydi? (Yoksa hakli bosanma sebebi zira)
Daha öncede bitcoinde çok yüklü miktar kaybetti sadece bu olsaydı yapmış bir hata derdim dışarıdan bakınca insanlar belki para için boşanacak adamdan diye düşünürler ama bu ikinci oluyor ve geride beş kuruş birikmişimiz evimiz vs yok,iki çocuk var ve sıfır mal mülk

Borsada batmak kolay değil. Forex (kaldıraçlı işlem) oynadıysa o başka, kumardan farkı yok bence.

İki çocukla ikinci hatası, basın tekmeyi.

Ana paran oluyor. Onu yatırıyorsun. Örneğin 50 bin yatırdın. Eğer kâr edersen bu 100 bin de olabilir. Zarar edersen 10 binde olabilir. 1 lirada olabilir. Ama mesela o hissenin değeri düştü. Eşinde satmadı. Sonra tekrar o hisse artıp yükseledebilir. Ama borsa uzun vadede kâr edilebilen bir yer. Yani düşünce hadi yükseldim hop diye olması pek mümkün değil. Ve şu an borsanın durumu pek iyi değil

borsada öyle sivri düsüsler zor olur yani. anlamıyorsa bu işten alsın anaparayı çıksın. bana doğru gibi gelmedi yani. ayrıca borsa zaten öyle kısa vadede kazanım için yapılmaz. iyi kar uzun vadede getirir. ama paraya ihtiyacınız varken de borsaya yatırması ne bilim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…