Bol acl meksika gveci (resimli anlatm )

sblue

iyilik kumkuması
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2008
2.140
3
45
acı sevenler için kolay ve lezzetli bir yemek

+gerekli malzemeler temizlendikten sonra irice doğranır
+önce tavuklar hafif tuzlanarak tavada az sarımsaklı zeytinyağı ile ( ızgara da olabilir)üstü bastırılarak iki tarafı hafifçe kızartılır
+tavuklar güvece yerleştirilir
+aynı tavaya kalan zeytin yağı eklenir doğranmış soğan yeşil ve krmızı biber hafif öldürülür.:)
+ rendelenmiş domates meksika biberi ve baharatlar eklenir bir miktar daha pişirilir
+tavadaki tümmalzeme güveçteki tavukların üzerine konur
+ bir çay bardağı su güveçlere malzemeye deymeden bölüştürülür.
+ önceden ısıtılmış 200 derece fırının en alt aşamasına yerleştirilir ve üzeri hafif kızarana kadar fırında pişirilir.

taze kırmızı biber 6 ad.
yeşil biber 6 ad.
orta boy kuru soğan.3 ad.
ortaboy domates.4 ad.
turşu meksika biberi
tavuk göğüs 3 ad.
baharatlararzuya göre)
karabiber
pul biber
kimyon
tuz
acısos
sarımsaklı zeytinyağı
bir çay bardağı su

bu tarifte konulan zeytinyağı biraz bol olmalı.tabiki arzuya göre tüm malzemelerin miktarı değişebilir illaki şu miktar olacak diye bir şart yok :)

[/url][/IMG]
tüm malzemeleri irice doğradık tavukları ortadan kestik domatesleride rendelelik kızlar :)
[/url][/IMG]
tavukların iki tarafını kızarttıık
[/url][/IMG]
tavukları güvece dizelim şimdii.. altta kalması önemli unutmayalım. tüm doğranmış sebzeleride tavaya hoppaaaa :dance: ölsün bunlar azıcıık kötükedihüso ölmeye yakıın rendelenmiş domates ,turşu meksika biberini baharatları ve tuzu arkadaşlarının yanınaa
[/url][/IMG]
tavukların üstünü iyice örtelim üşümesinleer naniknanik yarımşar bardakta su verelim aman sebzelere deymesin yandan yandan verelim suyu :teytey: acı sosuda şıp şıp atalıım :jeyyar: 200 derece fırında bronzlaşmaya bırakalıım hihoyyyt
[/url][/IMG]
45 dk fırında kaldı vee sonunda bittii afiyet bal şeker olsun cokacimcoook kolay gelsiin kaydirigubbakcemile5
[/url][/IMG]

aklıma yanayım ya :roflol:
meksika güvercini okudum :roflol:
bu ne katliyamdır diye geldim konuya :roflol:

ellerine sağlık bitanem :asigim:

çok lezzetli olmuş ellerine sağlık cnm..... ooohh mis gibi koktu amayerimseniben

gerçekten güzel bir tarif
hemde iştah açıcı görünüyor ellerinize emeğinize sağlıka.s.

oyy oyy oyy süper bir tarif cokacimcoook
ellerine sağlık cnm en kısa sürede denicem kaydirigubbakcemile5
biz bunun bide kuzu etlisini yapıyoruz patlıcanda koyarak :lepi:

hacer allah seni ne etmeye kız ne güvercini :roflol::roflol:
burcucum evt kırmızı etlede oluyor ama tavuk daha güzel yakışıyor
mamamiya sağol cnm koktuki ne koktu evde acı buharı var :roflol:
cemrecim iştah açmak ne kelime yana yana yemeye doyma cokacimcoook

+ bir çay bardağı su güveçlere malzemeye deymeden bölüştürülür
burayı anlamadım ben yahuuu...nasıl güvece,malzemeye değmeden su dökülür ki????????

çok güzel görünüyor denemek isterim....

güvecin yan tarafından usulca koycan suyu cnm sebzelerin üstünden değil. ozaman bütün lezzeti dibe çöküyor suyla

ay bu yenmezmi yaaaacokacimcoookharika gorunuyo,deniycem kesin deniycemcokacimcoook

yemekten yeni kalktım
ama ağzımın suyu aktı valla
emeğine sağlık kolay ve pratik bir tarif olmuş

iyi güzel ve hoş ama ben ne diyiyim mavişim yesen bi türlü yemesen bi türlü...offkaydirigubbakcemile

ellerin saglik canim deme bunun icin resimeklmeyi soruyodun
valla super bi tarif
gvecim var ama buyuk veya sutlac guvcleri
aslinda senin tarifi tavuklari kucuk dografip ,sutlac guvecine koyup tek porsiyonluk yapabilirim
valla bunu kesin denerim
ama ben senin gibi bol acili yapmam azcik aci olur
pek yemem aciyi, yada yiyemem :)

gercekten cok güzel sörünüyor ellerine kollarına saglık bende deniycem güvectede gercekten baskaoluyor lezzet bakımından.tekrar tesekkürler sevgiyle kalın

gerçekten güzeldir benim favori yemeklerimden sizlerede afiyetler olsun şimdiden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…