Böbrek taşı

atlasokyanusu

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2024
608
520
25
Merhaba , dayanılmaz bir karın ve bel ağrısıyla hastaneye gittim tomografi çekildi ve 6 mm böbrek taşım olduğunu öğrendik. Ürolojiye gitmemiz gerektiği söylendi gittik doktor taş böbrekte olunca sorun etmiyoruz ama böbrekten çıkmış kanalda duruyor dedi. Böbrekte genişleme yapmış 20 25 gün bi zarar vermez düşmesini bekleyelim ama 25 gün sonra artık böbreğe zarar verir dedi. Böbrek taşı olan düşüren ya da ameliyat olan var mı ?

6 milim büyük kanaldan geçmez büyük ihtimal tıkarsa böbrekte sorun yaşarsınız ve ciddi enfeksiyon geçirirsiniz

6 milim büyük kanaldan geçmez büyük ihtimal tıkarsa böbrekte sorun yaşarsınız ve ciddi enfeksiyon geçirirsiniz
Zaten çok ciddi bir idrar yolu enfeksiyonu geçiyorum doktor dedi ki o kadar ciddi ki 10 çıkması gereken değer sende 600 çıkmış çok ciddi bir enfeksiyonun var şu an dedi ve 2 tane serum takıldı 5 kutu ilaç verildi ama tomografi sonucu sonradan çıkınca böbrek taşı olduğu da sonradan anlaşıldı . Ürolog baktığında zaten böbreğini genişletmiş kanalda duruyor şu an dedi 20 25 güne kadar düşürmeni bekleriz ama daha fazla bekleyemeyiz çünkü böbreğine zarar vermeye başlar dedi. Taşı bu boyutta olup da düşüren ya da ameliyat olan var mı diye merak ettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…