bizler kaç kilo aldık:)

maaşallah hepinize de hamilelik yaramış hep kil vermişiniz bi kilo alıp duran ben miyim yaasenağlama 67 ile hamile kaldım şimdi 72,5 olmuşum belki de 73 oldum en son dört gün önce tartılmıştım daa senağlama

bende 60/61 arasıydım şuan 64 olmuşum oda bu ay birden aldım iştahımda çok yerinde biraz fazla yiyorum sanırım korkmaya başladım

ben en iyisi doktora gittiğimde bana bir yemek listesi oluşturmasını istiyim yoksa aranızda en fazla kilo alan ben olucam galiba
benneyaptımki

dilara arkadan yetişiyorum ben merak etme :))
ben 72 ile kalmıştım 2. ayımda 74 olmuştum
sonra kilo almam kesilmişti ta ki geçen haftaya kadar
geçen hafta 75,5 oldum
bu 18-19. haftada hızlı gelişmeler oluyor gibi

selam :))
ben 51 kilo ile hamile kaldım sonra 48 e düştüm şimdi yine 51 veya 52 oluyorum o gün yediklerime göre değişiyo :) 16+5 günlüğüm

bu biraz bünye farkı sanırım
gebelik haftaları veya ayları ile ilgili bilgileri okurken ilk 3 ayın bitimi için bir yazıda şimdiye kadar 2,5-5 kilo aldınız yazıyordu geniş bir aralık
hatta o zaman için az mı almışım acaba diye düşünmüştüm henüz 2 kilo aldığımdan
ayda 3-4 kilo falan alırsak sorun sanırım şu haliyle çok problem var gibi değil

Sanırım rekor bende kızlar hamile olduğumu öğrendiğimde 57 kiloydum ilk 2 ayda 4 kg aldım şimdi 18 haftalığım veeee 65 kiloyum iştahımında şuaralar fazla olduğu söylenemez yediğim porsiyonlar eskisinden bile az tıkanıyorum yiyemiyorum fazla ama kiloyu nasıl alıyorum hareketsizlikten galiba ewde bir bardak dahi kaldırıdğım yok herşeyi kocişin üstüne attım :)))))
Bebişim sağlıklı olsunda herşeye değer, bu arada oğlumda normalin üzerindeymiş kilosu iii besledim heralde

Sanırım rekor bende kızlar hamile olduğumu öğrendiğimde 57 kiloydum ilk 2 ayda 4 kg aldım şimdi 18 haftalığım veeee 65 kiloyum iştahımında şuaralar fazla olduğu söylenemez yediğim porsiyonlar eskisinden bile az tıkanıyorum yiyemiyorum fazla ama kiloyu nasıl alıyorum hareketsizlikten galiba ewde bir bardak dahi kaldırıdğım yok herşeyi kocişin üstüne attım :)))))
Bebişim sağlıklı olsunda herşeye değer, bu arada oğlumda normalin üzerindeymiş kilosu iii besledim heralde

canım elinde değil seni çok iyi anlıyorum ama dikkatli gitmende fayda var, durumuna benzer şekilde aldı kiloları arkadaşımın biri ve şuan 7. ayında tam 15 kilo aldı, ve malesef diyabet çıktı, şimdi doktor onu yeme , bunu yeme diye yasaklar getirmiş, inan canım dondurma istiyor yiyemiyorum diyordu, çok fenaa, dikkatli olmakta fayda var yani,

geçenlerde bir yerde boş kalori yemeyin diyordu
yani abur cubur türünde yiyecekler yerine besleyici gıdalardan atıştırırsanız sadece kilo almaz bebişinizi de sağlıklı beslersiniz
mesela tatlılardan mümkün olduğunca uzak durun ve canınız isterse sadece ufacık bir parça ile tadına bakın
ayrıca da tuzlu yememek gerekiyor arkadaşlar

bende 48 kiloydum simdi ise 52:CüvCüv:ama artik bu günlerden sonra daha fazla kilo aliriz:icecream:
ilk hamileligimde toplam 17 kg almistim, bebegim ise minacikti 2.750kg:emir_bebek:
bakalim bu sefer ne kadar kilo alacagim

Bende dikkat etmeye çalışıyorum 57 kiloydum şimdi 17.haftaya girdim ve 59 kiloyum :) Benim arkadaşım da öyle ilk aylard çok kilo almıştı onda da tansiyon sorunu çıktı Sürekli hastaneye yatıp çıkıyordu.

kızlar ya ben tuzdan vazgeçemiyorum eşimde masadan tuzluğu benden kaçıra kaçıra bi haraab oldu adamcığız yaa.ama ekmegi az yiyorum bide pekmez yiyorum yogurt la. süt fazla içemiyorum.kilom da gecen aydan bu yana 1 artmış yani 59 olmuşumkaydirigubbakcemile inşallah az kiloyla atlatırız hamileligimizi

Bende dikkat etmeye çalışıyorum 57 kiloydum şimdi 17.haftaya girdim ve 59 kiloyum :) Benim arkadaşım da öyle ilk aylard çok kilo almıştı onda da tansiyon sorunu çıktı Sürekli hastaneye yatıp çıkıyordu.
aynıyız canım 65 ile hamile kaldım şu an 67 bile değilim 17+2 oldum ama benim hiç iştahıııımm yooooook...

kızlar ben ilk 4 ay hiç kilo almadım 4 kilo verdim bulantılar yüzünden..:bbo: benim boyum 172 hamile kaldığımda 74 tüm, 70 e düştüm şimdi başlarım artık almaya 1-2 haftadır iyi beslenmeye çalışıyorum şeker ve tuzdan olabildiğince uzak kalarak.. çünkü ikisininde bebeişlere faydası olmadığının fazlasıyla bilincindeyim TUZ tansiyonu yükseltiyo erken doğum riskini artırıyo, ŞEKER de gebelikte diyabeti tetikleyip ilk 5 ayda anne karnında bebeğin ani ölümüne yol açıyo.. BU YÜZDEN ACCIK TUZLA ACCIK TATLI YİYORUM senağlama (bu arada hamile kaldığımı öğrendiğimde yapılan şeker yüklemesinde gizli şeker çıktı bende :KK43: 4 aydır ilk defa bi tane gofret yedim, 1-2 kez de çok az dondurma yedim ki aydının sıcağını bilen bilir yani )

bebişim09 benim tansiyon bu hafta 8-6 çıktı normalde de zaten 10-6 çıkardı doktorum tuzu kısma normal şekilde devam et iyotlu olsun hala sağlık ocakları tuzu kesin diyolar ama yanlış dedi sen de azalttım deyince bi söyleyeyim dedim

bebişim09 benim tansiyon bu hafta 8-6 çıktı normalde de zaten 10-6 çıkardı doktorum tuzu kısma normal şekilde devam et iyotlu olsun hala sağlık ocakları tuzu kesin diyolar ama yanlış dedi sen de azalttım deyince bi söyleyeyim dedim

benim baya yükselmişti canim küçük 8 normal ama büyük 14 çikmişti doktor kesinlikte azaltacaksin hatta keseceksin dedi bana..

X